Що таке ончейн-аналітика та як її використовувати

Що таке ончейн-аналітика та як її використовувати

Біткоїн – це не просто актив, а й мережа. Характеристики та параметри цієї мережі можна точно виміряти, адже всі дані прозорі й знаходяться у відкритому доступі.

Аналіз відкритих даних про мережі називається «ончейн-аналітика». Завдяки цьому підходу можна взяти будь-який параметр мережі, побудувати графік і виявити закономірність між даним параметром та ціною активу. Далі можна оцінити поточні значення і тенденцію, на основі чого зробити припущення про подальший рух ціни.

Один з таких найпопулярніших сервісів, що займається такою аналітикою, називається Glassnode. Розглянемо дві метрики Glassnode, які є найпростішими та найбільш популярними ончейн-показниками.

Реалізована капіталізація

Всі знають поняття «ринкова капіталізація». Ви берете весь запас біткоїнів, дивитеся на поточну ціну і перемножуєте ці два значення. В результаті отримуєте цей показник.

Ринкова капіталізація відповідає на питання: якби останній покупець мав придбати всю пропозицію по поточній ціні, скільки це б склало доларів США?

Glassnode збирає дані про всі біткоїн-транзакції. Це означає, що можна дізнатися, якою була ціна біткоїна в конкретний час. І якби ви подивилися на всі монети й перевірили, коли вони востаннє переміщалися, а після помножили кількість монет на ціну на той момент, а далі приплюсували все це, тоді б ви отримали ще одну оцінку капіталізації.

Вона називається «реалізована капіталізація біткоїна», і відповідає вона на питання: яка загальна капіталізація всієї пропозиції біткоїнів, основана на останній ціні, по якій була реалізована угода з кожною монетою?

Реалізована капіталізація враховує лише монети в реальному обігу і є більш точним показником, ніж ринкова капіталізація, котра охоплює навіть назавжди втрачені біткоїни (наприклад, людина втратила доступ до гаманця, і монети вже назавжди вийшли з ринку).

Приклад розрахунку реалізованої капіталізації

Наприклад, одна людина здійснила транзакцію у біткоїнах вчора, у неї в гаманці зберігається біткоїн, який вона того ж дня й отримала, ціна його на момент транзакції, припустимо, була 65 000 доларів.

А у другої людини в гаманці зберігається п’ять біткоїнів, якими вона востаннє користувалася, коли вони ще коштували 10 доларів.

Щоб розрахувати реалізовану капіталізацію у цьому випадку припустимо, що у нас на всю мережу лише два цих користувачі. Отже, потрібно взяти один біткоїн по 65 000 доларів і додати до нього 5 біткоїнів по 10 доларів. Отримана сума якраз і буде складати реалізовану капіталізацію.

Реалізована ціна

Виходить, якщо ми маємо дві різних капіталізації, то є і дві різні ціни? Так, існує те, скільки граничний покупець готовий заплатити зараз, тобто ринкова вартість і те, за скільки власники купили свої монети, тобто реалізована вартість.

Реалізована ціна біткоїна важлива, тому що вона є способом зрозуміти зростання прийняття Біткоїна, зменшуючи ефект великих коливань у його вартості.

Реалізовану ціну можна назвати справедливою ціною, оскільки вона містить в собі покупки всіх власників BTC. Своєю чергою ринковий курс може бути штучно завищений (як це буває в кінці бичачого циклу). Отримуємо, що якщо поточна ціна біткоїна знаходиться нижче реалізованої, значить на цю мить біткоїн недооцінений і купувати його розумно.

Чорна лінія – ринкова ціна BTC, оранжева лінія – реалізована ціна BTC
Чорна лінія – ринкова ціна BTC, оранжева лінія – реалізована ціна BTC

На графіку вище показано, як всі попередні ведмежі цикли досягали дна, і як був встановлений діапазон накопичення нижче реалізованої ціни.

За винятком березня 2020 року (раптова подія, коронадамп) середній час нижче ціни реалізації складає 197 днів. Далі детальніше розглянемо, що відбувається зараз.

Рейтинг2

Взявши невеликий проміжок у декілька останніх місяців, бачимо, що зараз ринкова ціна біткоїна знаходиться нижче реалізованої. Це означає, що наразі купівля біткоїна з подальшим утриманням є розумним кроком.

Варто зауважити, що 13 червня 2022 року – перший день в останньому циклі, коли ринкова ціна впала нижче реалізованої. Надалі ціни кілька разів перетиналися, залишаючись поруч у вузькому діапазоні. Раніше подібної ситуації на даному графіку не було, і триває вона вже 130 днів.

Наразі покупці використовують поточний період на ринку для покупок біткоїнів.

Підбиваючи підсумки

Ончейн-аналітика – це новий та безпрецедентний спосіб аналізу біткоїна. За його допомогою ми можемо взяти фундаментальні параметри мережі Біткоїна, побудувати графік і виявити закономірність між цим параметром та ціною активу. Далі можна оцінити поточні значення і тенденцію й на основі цього зробити припущення про подальший рух ціни. Тобто використання ончейн-аналітики є грамотною підказкою для біткоїн-інвестора.

Це гостьовий пост Ігоря Королишина, інвестора, аналітика та консультанта по інвестиціях. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Майбутнє енергетики: Біткоїн-майнінг Майбутнє енергетики: Біткоїн-майнінг Якщо споживання доступної енергії безпосередньо пов’язане зі зростанням ВВП, Біткоїн-майнінг є тим самим ідеальним компонентом, який допоможе нашим енергетичним мережам та економіці. Майк Хобарт 01 жовтня 2023
Енергія та ВВП: для зростання необхідне споживання Енергія та ВВП: для зростання необхідне споживання Збільшення доступності енергії для виробництва недостатньо для стимулювання зростання ВВП: енергія повинна фактично споживатися та використовуватися. Майк Хобарт 01 жовтня 2023
Як Біткоїн бореться з махінаціями на президентських виборах у Гватемалі Як Біткоїн бореться з махінаціями на президентських виборах у Гватемалі Верховний виборний орган Гватемали використовує часові мітки блокчейну Біткоїна для виявлення спроб фальсифікацій на президентських виборах у країні. Namcios 01 жовтня 2023