Волатильність біткоїна досягла дворічного мінімуму

Волатильність біткоїна досягла дворічного мінімуму

BTC демонструє стабільність на фоні високої волатильності акцій провідних компаній.

Індекс волатильності BVOL знизився до значення у 18,28, що відповідає мінімуму з 2020 року. Про це свідчать дані аналітичної платформи TradingView.

Загалом індекс волатильності біткоїна досяг одного з найнижчих рівнів за п’ять років. Ця динаміка також означає максимальну цінову стабільність протягом останнього місяця. Отже, ринок BTC досяг певної рівноваги.

Динаміка індексу волатильності BVOL. Джерело: TradingView
Динаміка індексу волатильності BVOL. Джерело: TradingView

Історичні дані свідчать про те, що найнижча волатильність, як правило, спостерігається під час останньої фази ведмежого ринку. Після капітуляції короткострокових власників монет основну роль починають відігравати ходлери, які перешкоджають подальшому зниженню курсу.

Ситуація на фондовому ринку

Попри значну кореляцію між фондовим ринком та біткоїном у попередні місяці, поточна ситуація демонструє значну різницю між цими сегментами. Індекс волатильності фондового ринку VIX досяг показника у 30,89, що відповідає досить значним коливанням курсу цінних паперів.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Зважаючи на те, що цінова динаміка на фондовому ринку була переважно пов’язана зі значним падінням курсової вартості акцій останніми тижнями, BTC виступає як захисний актив.

Вплив ходлерів

Ходлери та довгострокові власники монет сприяють стабілізації ціни біткоїна на теперішньому етапі. Зокрема 2,5 млн BTC не переміщувалися у мережі понад 10 років. Таким чином, обсяг неактивної пропозиції монет залишається стабільним.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024