Волатильність біткоїна досягла дворічного мінімуму

Волатильність біткоїна досягла дворічного мінімуму

BTC демонструє стабільність на фоні високої волатильності акцій провідних компаній.

Індекс волатильності BVOL знизився до значення у 18,28, що відповідає мінімуму з 2020 року. Про це свідчать дані аналітичної платформи TradingView.

Загалом індекс волатильності біткоїна досяг одного з найнижчих рівнів за п’ять років. Ця динаміка також означає максимальну цінову стабільність протягом останнього місяця. Отже, ринок BTC досяг певної рівноваги.

Динаміка індексу волатильності BVOL. Джерело: TradingView
Динаміка індексу волатильності BVOL. Джерело: TradingView

Історичні дані свідчать про те, що найнижча волатильність, як правило, спостерігається під час останньої фази ведмежого ринку. Після капітуляції короткострокових власників монет основну роль починають відігравати ходлери, які перешкоджають подальшому зниженню курсу.

Ситуація на фондовому ринку

Попри значну кореляцію між фондовим ринком та біткоїном у попередні місяці, поточна ситуація демонструє значну різницю між цими сегментами. Індекс волатильності фондового ринку VIX досяг показника у 30,89, що відповідає досить значним коливанням курсу цінних паперів.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Зважаючи на те, що цінова динаміка на фондовому ринку була переважно пов’язана зі значним падінням курсової вартості акцій останніми тижнями, BTC виступає як захисний актив.

Вплив ходлерів

Ходлери та довгострокові власники монет сприяють стабілізації ціни біткоїна на теперішньому етапі. Зокрема 2,5 млн BTC не переміщувалися у мережі понад 10 років. Таким чином, обсяг неактивної пропозиції монет залишається стабільним.

Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Користувач накопичив 3623 біткоїни з жовтня 2018 року по грудень 2019 року, коли він у середньому коштував $6900. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
У Бразилії вводять новий біткоїн-податок У Бразилії вводять новий біткоїн-податок Влада країни за рахунок нових податків у 2024 році хоче зібрати $4 млрд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Pando Asset стала вже тринадцятою фірмою, яка бажає запустити біржовий біткоїн-фонд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023