Волатильність біткоїна досягла дворічного мінімуму

Волатильність біткоїна досягла дворічного мінімуму

BTC демонструє стабільність на фоні високої волатильності акцій провідних компаній.

Індекс волатильності BVOL знизився до значення у 18,28, що відповідає мінімуму з 2020 року. Про це свідчать дані аналітичної платформи TradingView.

Загалом індекс волатильності біткоїна досяг одного з найнижчих рівнів за п’ять років. Ця динаміка також означає максимальну цінову стабільність протягом останнього місяця. Отже, ринок BTC досяг певної рівноваги.

Динаміка індексу волатильності BVOL. Джерело: TradingView
Динаміка індексу волатильності BVOL. Джерело: TradingView

Історичні дані свідчать про те, що найнижча волатильність, як правило, спостерігається під час останньої фази ведмежого ринку. Після капітуляції короткострокових власників монет основну роль починають відігравати ходлери, які перешкоджають подальшому зниженню курсу.

Ситуація на фондовому ринку

Попри значну кореляцію між фондовим ринком та біткоїном у попередні місяці, поточна ситуація демонструє значну різницю між цими сегментами. Індекс волатильності фондового ринку VIX досяг показника у 30,89, що відповідає досить значним коливанням курсу цінних паперів.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Зважаючи на те, що цінова динаміка на фондовому ринку була переважно пов’язана зі значним падінням курсової вартості акцій останніми тижнями, BTC виступає як захисний актив.

Вплив ходлерів

Ходлери та довгострокові власники монет сприяють стабілізації ціни біткоїна на теперішньому етапі. Зокрема 2,5 млн BTC не переміщувалися у мережі понад 10 років. Таким чином, обсяг неактивної пропозиції монет залишається стабільним.

Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн назвали активом року, Індекс жадібності та страху зростає, ходлерів більшає, арешт засновника Terraform Labs, зростання складності майнінгу, найбільший біткоїн-кит, звіт Білого дому про біткоїн, оновлення Wasabi Wallet. Євген Комчук 24 березня 2023
Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Учора До Квона затримали в аеропорту Подгориці з підробленими документами. Юлiя Савицька 24 березня 2023