Половина біткоїн-адрес мають баланс менш ніж 0,001 BTC

Половина біткоїн-адрес мають баланс менш ніж 0,001 BTC

Біткоїн стає все більш популярним у невеликих власників.

Сумарна частка біткоїн-адрес із балансом до 0,001 BTC становить 50,5% від загальної кількості. Про це свідчать дані порталу BitInfoCharts.

Розподіл монет дуже сильно тяжіє до адрес із невеликим балансом. Таку динаміку пояснює зростання активності використання біткоїна при здійсненні мікротранзакцій.

Розподіл біткоїн-адрес за балансом. Джерело: BitInfoCharts
Розподіл біткоїн-адрес за балансом. Джерело: BitInfoCharts

Варто пам’ятати, що власник BTC може мати майже необмежену кількість адрес. Більшість сучасних гаманців також дозволяють генерувати нові адреси для кожної нової транзакції. Тому висновки щодо домінування малих власників мають бути обережними та потребують додаткового підтвердження.

Великі адреси

Великі адреси становлять порівняно невелику частину від усіх адрес (менш як 0,01%). Проте частка капіталу, який вони акумулювали залишається значною – 61,3%. У будь-якому випадку, блокчейн Біткоїна залишається найдецентралізованішим на сьогодні в порівнянні з іншими цифровими активами.

Що таке сатоші?
Що таке сатоші?
«Сатоші» (скорочено Sat), — це термін, що використовується для позначення наймен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Наразі лише п’ять адрес мають баланс у 100 000 BTC та більше. Вони переважно належать централізованим біржам на зразок Binance та Bitfinex. Найбільші китові адреси контролюють 4,3% від загального обсягу BTC.

Глобальний інтерес до Біткоїна

Соцмережі слугують ефективним індикатором інтересу до Біткоїна, що значно зростає останнім часом. Так, близько 26% від усіх обговорень у соцмережах припадає на Біткоїн, що створює передумови для зростання всієї індустрії в наступні місяці.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024