Що таке сатоші?

Що таке сатоші?

«Сатоші» (скорочено Sat), — це термін, що використовується для позначення найменшого номіналу біткоїна: 0,00000001 BTC, або 1 стомільйонна біткоїна. Одиниця названа на честь творця Біткоїна — Сатоші Накамото.

У треді Bitcointalk 2010 року, призначеного для визначення офіційного символу Unicode для біткоїнів, користувач Ribuck запитав: «Як ми будемо ділити біткоїн? Будемо використовувати тисячні, як у метричній системі (мілібіти, мікробіти, нанобіти)?»

«Сота частина біткоїна може бути сатоші, його тисячна частина — Molyneau, а тисячна від цього — Austrian», – написав Ribuck.

Користувачі Bitcointalk не прийняли пропозицію Ribuck, але він знову вніс цю ідею у треді 2011 року, темою якого була саме більша ділимість BTC, внаслідок чого виник тред під назвою «Bitcent?», в якому намагалися знайти назву цим ділимим одиницям. У цьому треді піонер криптографії та Біткоїна Хел Фінні послався на початкову пропозицію Ribuck:

«Мені подобається термінологія Ribuck», – написав Фінні. «Він пропонує бітценти, потім міліценти та мікроценти. Мікроценти є найменшою доступною ділимою одиницею біткоїнів, тому це чудова ідея».

Через кілька годин користувач marcus_of_augustus запропонував ще менший номінал: «1 сатоші = 1 мікробітцент (найменший номінал). 100 мільйонів сатоші = 1 біткоїн. Ви згодні?»

Отримавши явне схвалення у треді, цей термін став використовуватися за умовчанням. І останні роки його використання, схоже, стало більш поширеним. Це може бути пов'язано з ширшим впровадженням, загальним зростанням вартості, появою нових винагород та платформ, що використовують невеликі номінали BTC, та іншими причинами.

Що таке «м'які гроші»? Що таке «м'які гроші»? М'які гроші – це тип грошей, на кшталт паперової валюти чи фіатних грошей, які легко створити. М'які гроші протиставляються твердим грошам, таким як золото, срібло та біткоїн. Bitcoin Magazine 21 серпня 2023
Що таке спотовий біткоїн-ETF? Що таке спотовий біткоїн-ETF? Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням активу управителем ETF. Bitcoin Magazine 10 серпня 2023
Що таке біткоїн-ETF? Що таке біткоїн-ETF? Біткоїн-ETF (біржові фонди) призначені для відстеження ефективності базового активу або індексу публічних компаній, що займаються майнінгом біткоїна. Bitcoin Magazine 08 серпня 2023