Що таке сатоші?

Що таке сатоші?

«Сатоші» (скорочено Sat), — це термін, що використовується для позначення найменшого номіналу біткоїна: 0,00000001 BTC, або 1 стомільйонна біткоїна. Одиниця названа на честь творця Біткоїна — Сатоші Накамото.

У треді Bitcointalk 2010 року, призначеного для визначення офіційного символу Unicode для біткоїнів, користувач Ribuck запитав: «Як ми будемо ділити біткоїн? Будемо використовувати тисячні, як у метричній системі (мілібіти, мікробіти, нанобіти)?»

«Сота частина біткоїна може бути сатоші, його тисячна частина — Molyneau, а тисячна від цього — Austrian», – написав Ribuck.

Користувачі Bitcointalk не прийняли пропозицію Ribuck, але він знову вніс цю ідею у треді 2011 року, темою якого була саме більша ділимість BTC, внаслідок чого виник тред під назвою «Bitcent?», в якому намагалися знайти назву цим ділимим одиницям. У цьому треді піонер криптографії та Біткоїна Хел Фінні послався на початкову пропозицію Ribuck:

«Мені подобається термінологія Ribuck», – написав Фінні. «Він пропонує бітценти, потім міліценти та мікроценти. Мікроценти є найменшою доступною ділимою одиницею біткоїнів, тому це чудова ідея».

Через кілька годин користувач marcus_of_augustus запропонував ще менший номінал: «1 сатоші = 1 мікробітцент (найменший номінал). 100 мільйонів сатоші = 1 біткоїн. Ви згодні?»

Отримавши явне схвалення у треді, цей термін став використовуватися за умовчанням. І останні роки його використання, схоже, стало більш поширеним. Це може бути пов'язано з ширшим впровадженням, загальним зростанням вартості, появою нових винагород та платформ, що використовують невеликі номінали BTC, та іншими причинами.

Найкращі гаманці з мультипідписом Найкращі гаманці з мультипідписом Біткоїн-гаманці з мультипідписом – це чудове рішення для безпеки, конфіденційності та доступності ваших біткоїнів у будь-який час. Bitcoin Magazine 06 березня 2023
Що таке Sparrow Wallet Що таке Sparrow Wallet Sparrow Wallet – це десктопний біткоїн-гаманець, орієнтований на безпеку та конфіденційність. Він підтримує більшість апаратних гаманців і є чудовою альтернативою Electrum або Specter.  Ігор Королишин 16 лютого 2023
Як запустити повну Біткоїн-ноду за допомогою Umbrel та Raspberry Pi Як запустити повну Біткоїн-ноду за допомогою Umbrel та Raspberry Pi Розгорнути повну біткоїн-ноду може будь-який користувач із доступом до комп'ютера та інтернету. Найпростішим рішенням залишається встановлення оригінальної ноди Bitcoin Core. Втім запустити ноду можна не лише на комп’ютері, а й на окремому фізичному пристрої. Ігор Королишин 19 січня 2023