Що таке сатоші?

Що таке сатоші?

«Сатоші» (скорочено Sat), — це термін, що використовується для позначення найменшого номіналу біткоїна: 0,00000001 BTC, або 1 стомільйонна біткоїна. Одиниця названа на честь творця Біткоїна — Сатоші Накамото.

У треді Bitcointalk 2010 року, призначеного для визначення офіційного символу Unicode для біткоїнів, користувач Ribuck запитав: «Як ми будемо ділити біткоїн? Будемо використовувати тисячні, як у метричній системі (мілібіти, мікробіти, нанобіти)?»

«Сота частина біткоїна може бути сатоші, його тисячна частина — Molyneau, а тисячна від цього — Austrian», – написав Ribuck.

Користувачі Bitcointalk не прийняли пропозицію Ribuck, але він знову вніс цю ідею у треді 2011 року, темою якого була саме більша ділимість BTC, внаслідок чого виник тред під назвою «Bitcent?», в якому намагалися знайти назву цим ділимим одиницям. У цьому треді піонер криптографії та Біткоїна Хел Фінні послався на початкову пропозицію Ribuck:

«Мені подобається термінологія Ribuck», – написав Фінні. «Він пропонує бітценти, потім міліценти та мікроценти. Мікроценти є найменшою доступною ділимою одиницею біткоїнів, тому це чудова ідея».

Через кілька годин користувач marcus_of_augustus запропонував ще менший номінал: «1 сатоші = 1 мікробітцент (найменший номінал). 100 мільйонів сатоші = 1 біткоїн. Ви згодні?»

Отримавши явне схвалення у треді, цей термін став використовуватися за умовчанням. І останні роки його використання, схоже, стало більш поширеним. Це може бути пов'язано з ширшим впровадженням, загальним зростанням вартості, появою нових винагород та платформ, що використовують невеликі номінали BTC, та іншими причинами.

Повний Біткоїн-вузол: основи та переваги запуску Повний Біткоїн-вузол: основи та переваги запуску Хоча взаємодіяти з мережею Біткоїна можна виключно за допомогою гаманця, запуск власного вузла (ноди) забезпечує переваги конфіденційності та надає можливість перевіряти ваші транзакції та дотримуватися обмеження кількості біткоїна у 21 мільйон. Bitcoin Magazine 14 квітня 2024
Як захистити seed-фразу Як захистити seed-фразу Безпека – це пріоритет, коли йдеться про зберігання біткоїна. Це простий посібник про те, як зберегти конфіденційність і безпеку вашої seed-фрази. Bitcoin Magazine 06 квітня 2024
Єдиний підпис чи мультипідпис: що обрати Єдиний підпис чи мультипідпис: що обрати Детальний опис семи способів, за допомогою яких можна покращити безпеку свого біткоїна з єдиним підписом, і чому мультипідпис – це найкраща альтернатива для довгострокових заощаджень. Unchained Capital 24 лютого 2024