45% біткоїнів не переміщувались у мережі щонайменше два роки

45% біткоїнів не переміщувались у мережі щонайменше два роки

Все більше власників BTC усвідомлюють переваги стратегії HODL.

Відсоток біткоїнів з останньою активністю у мережі два і більше років тому досяг позначки у 45,2%, що є найбільшим показником за 11 місяців. Про це свідчать дані аналітичного сервісу Glassnode.

Протягом пів року (з вересня 2021 до березня 2022 року) частка BTC з останньою активністю у понад два роки стабільно знижувалася. Така динаміка була переважно пов’язана з частковою фіксацією прибутку довгостроковими власниками на рівнях, близьких до локального максимуму, що був досягнутий у листопаді 2021 року ($69 000).

Відсоток пропозиції BTC з останньою активністю у понад два роки. Джерело: Glassnode.
Відсоток пропозиції BTC з останньою активністю у понад два роки. Джерело: Glassnode.

Проте ситуація змінилася навесні цього року. Фундаментальні показники засвідчили значну корекцію біткоїна, що не відповідає його довгостроковому тренду. Отже, власники BTC отримали додаткові стимули до накопичення або хоча б утримання монет в очікуванні нового бичачого циклу. Частка середньострокових ходлерів почала стрімко зростати з липня, коли курс BTC скорегувався до $20 000.

Динаміка кількості невеликих адрес

У власників адрес з невеликим балансом (0,1 BTC та більше) також зростає лояльність до біткоїна. Вони активно накопичують монети протягом ведмежого циклу. На сьогодні кількість адрес із таким балансом досягла історичного максимуму в понад 3,8 млн.

Як отримати біткоїни
Як отримати біткоїни
Є багато простих способів отримати біткоїни: заробити, купити або навіть зайняти...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Дана динаміка означає, що прогрес у мережі біткоїна, що зараз спостерігається досягнутий не лише завдяки китам та акулам. Невеликі власники активно інвестують у BTC в умовах рецесії на ринку. Проблеми з ліквідністю у деяких великих інституційних інвесторів створюють додаткові умови для придбання монет за курсом, нижчим за ціну реалізації (яка відповідає останньому переміщенню коїнів у мережі).

Домінування ходлерів

Ходлери (власники монет, що утримують їх понад один рік) вже контролюють більшість сукупної пропозиції BTC на ринку. Так, вони вже накопичили близько 12,6 млн монет, що відповідає 66% від загальної ринкової пропозиції біткоїнів. Зростання впливу ходлерів є також важливим з огляду додаткової підтримки вартості активу під час ведмежого ринку.

Борис Джонсон відмовився від інтерв'ю з Такером Карлсоном Борис Джонсон відмовився від інтерв'ю з Такером Карлсоном Колишній британський прем'єр відмовився говорити зі скандальним журналістом після новин про смерть російського опозиціонера Олексія Навального. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Стартап Citrea залучив $2,7 млн на масштабування Біткоїна Стартап Citrea залучив $2,7 млн на масштабування Біткоїна Проєкт створює роллапи з нульовим розголошенням, які допомагають збільшити пропускну здатність блокчейну. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Подальшому зростанню BTC заважає фіксація прибутку Подальшому зростанню BTC заважає фіксація прибутку Довгострокові власники продали частину монет після перевищення цінового рівня у $50 000. Дмитро Харьков 22 лютого 2024