Кількість виводів BTC з бірж оновила місячний максимум

Кількість виводів BTC з бірж оновила місячний максимум

Власники біткоїнів не довіряють централізованим біржам та виводять з них активи.

Станом на сьогодні власники біткоїнів роблять 2085 виводів BTC за годину, що є рекордним показником за останній місяць. Про це свідчать дані аналітичного сервісу Glassnode.

Ходлери зробили висновки з серії масштабних капітуляцій на ринку через кризу лендінгових протоколів, коли багато централізованих бірж мали проблеми з ліквідністю, а деякі власники коїнів втратили доступ до своїх коштів. Тепер ходлери стали значно чутливішими до таких ризиків.

Обсяг виводів BTC з централізованих бірж. Джерело: Glassnode.
Обсяг виводів BTC з централізованих бірж. Джерело: Glassnode.

Останніми тижнями кількість виводів монет з централізованих бірж знаходилася у боковій корекції в районі близько 2000 на годину. Проте в останні дні користувачі активізувалися у зв’язку зі зростанням волатильності на ринку. Власники монет бажають мінімізувати власні фінансові ризики та забезпечити повний контроль над BTC.

Ведмежий тиск

За останні дні відсоток сукупної пропозиції BTC, для якої курс біткоїна на момент купівлі є нижчим за поточну ринкову ціну, вперше протягом даного циклу став нижчим за 50% – він сягнув 48,47%. Дана динаміка означає, що більшість коротко- та середньострокових власників біткоїнів зазнають збитків за теперішнього рівня цін на ринку. Зважаючи на значні ризики капітуляції, мінімізація обсягів монет на централізованих біржах є логічним кроком.

Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Якщо ви не виводите кошти з бірж та зберігаєте там свої приватні біткоїн-ключі, ...
Bitcoin Magazine 19 серпня 2022

Попри домінування ведмедів на цій стадії ринку, така ситуація не є незвичною для біткоїна. Усі попередні кризові періоди, включно навіть короткостроковий спад, викликаний COVID-19, супроводжувалися падінням прибуткової пропозиції біткоїнів до рівня нижчого за 50%. У перші роки існування біткоїна збитки могли складати навіть 70% та більше.

Продовження тренду

Поточну ситуацію можна вважати продовженням багатомісячного тренду, який сформувався після падіння проєктів Terra. Пов’язані лендінгові протоколи Celsius та Three Arrows Capital також мали проблеми із підтриманням своєї ліквідності та виконанням зобов’язань перед клієнтами. Зокрема чистий відтік з централізованих бірж становив 119 000 BTC у червні, 96 000 BTC – у липні та 65 000 BTC – у серпні. Наразі така активність може посилитися.

Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн назвали активом року, Індекс жадібності та страху зростає, ходлерів більшає, арешт засновника Terraform Labs, зростання складності майнінгу, найбільший біткоїн-кит, звіт Білого дому про біткоїн, оновлення Wasabi Wallet. Євген Комчук 24 березня 2023
Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Учора До Квона затримали в аеропорту Подгориці з підробленими документами. Юлiя Савицька 24 березня 2023