Майнінг і смолоскипний газ: взаємовигідна співпраця

Майнінг і смолоскипний газ: взаємовигідна співпраця

Спалювання у смолоскипах попутного газу під час видобутку нафти довгий час вважалося «ідеальним рішенням» для утилізації метану. Таким чином компанії намагалися не допустити його викиди в атмосферу. Але майнери запропонували більш вигідне та безпечне розв’язання цієї проблеми.

Проблема смолоскипних газів

У 2023 році Світовий банк оголосив про створення Глобального партнерства зі скорочення спалювання смолоскипыв і метану (GFMR) – нового мультидонорського трастового фонду, покликаного допомогти країнам, що розвиваються, скоротити викиди вуглекислого газу та метану, що утворюються у нафтогазовій промисловості.

GFMR пообіцяв надати понад $250 млн і мобілізувати ще кілька мільярдів доларів із приватного сектору для підтримки тих країн, які мають найменший потенціал та ресурси для розв'язання проблеми цих викидів.

Йдеться про технічну допомогу, консультативні послуги щодо реформи політики та регулювання, інституціональне зміцнення та мобілізацію фінансування для підтримки дій урядів та операторів.

Однак оптимальне розв'язання проблеми викиду метану вже давно існує, і його запропонували майнери. Воно більш дешеве та вигідне обом сторонам.

Майнінг і смолоскипний газ: взаємовигідна співпраця
Джерело: соцмережа X.

Переваги майнінгу на смолоскипному газі

Майнінг на смолоскипному газі є інноваційним підходом до видобутку біткоїнів, який дозволяє перетворювати побічний продукт видобутку нафти – смолоскипний газ – на електроенергію для майнінгу. Це не тільки знижує вплив на навколишнє середовище за рахунок зменшення викидів парникових газів, а й підвищує ефективність використання ресурсів, надаючи додаткову економічну вигоду як для нафтових компаній, так і для майнерів.

Майнінг на смолоскипному газі допомагає розв'язувати проблему надлишкового газу, який інакше спалювався би в атмосфері, і перетворює його на цінний актив, генеруючи електрику для роботи майнінгових установок. Цей метод також дозволяє майнити у віддалених або важкодоступних місцях, де пряме використання смолоскипного газу може бути найбільш доцільним.

З економічної точки зору, майнінг на смолоскипному газі може запропонувати знижені енергетичні витрати для видобутку біткоїна, оскільки він використовує ресурс, який найчастіше утилізують. Також це сприяє інноваціям у секторі енергетики та цифрових валют, оскільки стимулює розроблення нових технологій для поліпшення ефективності майнінгу та зменшення його екологічного впливу. У довгостроковій перспективі майнінг на смолоскипному газі може стати важливим фактором у стратегії сталого розвитку майнінгової індустрії, зміцнюючи її екологічну відповідальність та економічну стійкість.

Які компанії сьогодні майнять на смолоскипному газі

Майнінг на смолоскипному газі – технологічно складний процес. Проте дедалі більше компаній усвідомлюють його перспективність.

Однією з таких є White Rock. Компанія розгорнула свої потужності в долині річки Бразос, неподалік Х'юстона у східному Техасі. Устаткування працює на електроенергії від спалювання смолоскипного газу з нафтових свердловин.

Майнінг і смолоскипний газ: взаємовигідна співпраця
Один із дата-центрів компанії White Rock. Джерело: LinkedIn.

Як розповіли в компанії, природний газ, що виділяється під час буріння нафтових свердловин, надходить у генератори. Вони перетворюють його на електроенергію, яка згодом застосовується для живлення обладнання. Таким чином цей процес знижує на 63% викиди вуглекислого газу в атмосферу.

«Наша компанія використовує смолоскипний газ для вироблення електроенергії, яку ми використовуємо для майнінгу. За рахунок технології майбутнього ми видобуваємо енергію та водночас рятуємо нашу планету від забруднення атмосфери», – розповів власник компанії Сергій Тронь.

Інша американська майнінгова компанія – Crusoe Energy Systems домовилася про будівництво майнінгової інфраструктури на нафтових родовищах в Аргентині. Майнери домовилися про підтримку компанією Unblock, що інвестує в кліматичні проєкти. Саме вона допоможе побудувати смолоскипні установки Digital Flare Mitigation (DFM).

Майнінг і смолоскипний газ: взаємовигідна співпраця
Один із майнінгових майданчиків компанії Crusoe Energy Systems. Джерело: соцмережа X.

Особливість цих установок полягає в їхній здатності скорочувати викиди парникових газів, підвищуючи ефективність використання енергетичних ресурсів. DFM перетворює високоенергетичний смолоскипний газ на електрику на місці, мінімізуючи потребу його транспортування або спалювання, що знижує екологічні збитки.

Ще одна компанія, яка побудувала майнінговий бізнес на смолоскипному газі, – Giga Energy. Це молода компанія із США, яка вперше запустила дата-центри в режимі тестування на родовищах в Аргентині в грудні 2023 року. За цей час вона змогла видобути BTC на $250 000. Тепер компанія має намір розгорнути видобуток біткоїнів на повну потужність. IT-фірма Exa Tech допоможе Giga налаштувати обладнання, а нафтогазова компанія Phoenix Global Resources постачатиме газ, потрібний для роботи майнерів.

Майнінг і смолоскипний газ: взаємовигідна співпраця
Презентація компанії Giga Energy: Джерело: соцмережа X.

Варто зауважити, що Giga Energy заснували випускники Техаського університету A&M Брент Уайтхед і Метт Лохстро на кишенькові гроші. Завдяки правильно обраній стратегії майнінгу на природному газі вони за короткий час зуміли створити успішну компанію.

Проморолик на Всесвітньому економічному форумі

Користь від майнінгу на смолоскипному газі, який раніше забруднював атмосферу або спалювався, схоже, визнав і Всесвітній економічний форум (ВЕФ). На його сайті показано об'єкти, які зовні нагадують майнінг-ферми, проте прямо це не стверджується. Генеральний директор і співзасновник Crusoe Чейз Лохміллер, коментуючи ролик, заявив, що це його компанія будує та експлуатує «модульні центри оброблення даних» на нафтових родовищах.

Засновник компанії MicroStrategy Майкл Сейлор також зазначив, що «навіть ВЕФ визнає екологічні переваги майнінгу біткоїнів».

Підбиваючи підсумки

Майнінгові компанії продемонстрували високу ефективність у розв'язанні проблем, пов'язаних зі смолоскипним газом, який використовують для генерації електроенергії, потрібної для видобутку блоків Біткоїна. Це перетворення не тільки знижує екологічні збитки від викидів вуглецевих продуктів в атмосферу, а й перетворює потенційно втрачений ресурс на цінний актив, поліпшуючи енергоефективність майнінгових операцій.

Підхід з використанням смолоскипного газу забезпечує майнінговим компаніям низьку вартість електроенергії, підвищуючи їхню прибутковість і конкурентоспроможність. Крім того, цей метод підтримує прагнення до більш стійких практик в індустрії, мінімізуючи вуглецевий слід майнінгу та сприяючи переходу до більш чистих технологій. У результаті майнінгові компанії, що використовують смолоскипний газ, роблять значний внесок у розв'язання проблеми надлишкового газу на нафтових родовищах, перетворюючи екологічну загрозу на економічну можливість і сприяючи більш стійкому розвитку Біткоїн-індустрії.

Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху. Володимир Гришенко 11 липня 2024