Стартап Citrea залучив $2,7 млн на масштабування Біткоїна

Стартап Citrea залучив $2,7 млн на масштабування Біткоїна

Проєкт створює роллапи з нульовим розголошенням, які допомагають збільшити пропускну здатність блокчейну.

Проєкт Citrea, спрямований на впровадження в Біткоїн роллапів з нульовим розголошенням (ZK), закрив посівний раунд у розмірі $2,7 млн під керівництвом Galaxy Ventures, венчурного підрозділу Galaxy Digital. Про це повідомляє сайт проєкту.

Залучене фінансування допоможе Chainway Labs, компанії, яка займається створенням блокчейн-інфраструктури Citrea, вивести її на ринок. У раунді взяли участь Delphi Ventures, співзасновник Taproot Wizards Ерік Волл, засновник Blockscout Ігор Барінов та інші.

«Citrea – це перший блокчейн, який розширює можливості блокчейн-простору Біткоїна за допомогою технології нульового розголошення, дозволяючи будувати все на Біткоїні», – йдеться у заяві компанії.

Що таке ZK-роллапи

ZK-роллапи (Zero-Knowledge Rollups) – це технологія масштабування блокчейну, яка допомагає збільшити пропускну спроможність мережі та знизити вартість транзакцій. Вони використовують концепцію «нульового розголошення» (zero-knowledge), щоб забезпечити конфіденційність та безпеку транзакцій з одночасним збільшенням їхньої швидкості й ефективності.

В основі ZK-роллапів лежить ідея агрегування або «згортання» багатьох транзакцій в одну, яка потім підтверджується мережею. Це досягається за допомогою криптографічного доказу нульового розголошення, яке дозволяє верифікувати правильність безлічі транзакцій без потреби розкривати інформацію про кожну з них. Таким чином, можна значно зменшити кількість даних, які необхідно передавати та обробляти в блокчейні, збільшуючи його масштабованість.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Протоколи другого рівня

Одним із найвідоміших протоколів другого рівня є Lightning Network. Мережа LN була створена й описана в технічному документі розробників Джозефа Пуна і Тадеуша Дріжджа у 2015 році.

Lightning Network дозволяє користувачам здійснювати практично миттєві транзакції з мінімальними комісіями, не завантажуючи основну мережу. Це досягається за рахунок створення приватних каналів між користувачами, через які може проходити необмежена кількість транзакцій, які фіксуються в основний блокчейн тільки під час відкриття та закриття каналу.

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Binance хоче повернутися до Індії Binance хоче повернутися до Індії До заборони Binance у країні вона займала близько 90% індійського ринку, що оцінювалось у $4 млрд. Володимир Гришенко 18 квітня 2024