Металеві пластини для seed-фрази: яку обрати

Металеві пластини для seed-фрази: яку обрати

У міру того, як зростає курс біткоїна, збільшується попит на металеві пластини для зберігання seed-фрази. Розглянемо основні варіанти, що представлені на ринку та критерії, на які слід звернути увагу.

Актуальність металевого бекапу

Металева пластина для зберігання seed-фрази важлива з декількох причин. Перш за все вона забезпечує додатковий рівень безпеки й довговічності резервних копій 12 чи 24 слів, що дозволяють відновити доступ до ваших біткоїнів.

Метал набагато довговічніший, ніж папір або цифрові носії інформації. Він стійкий до вогню, води, корозії та фізичних пошкоджень. Ці характеристики гарантують, що ваша seed-фраза може пережити екстремальні умови, такі як пожежі, повені або інші стихійні лиха.

Металеві бекапи розроблені таким чином, щоб бути захищеними від несанкціонованого доступу та хакерських атак. На відміну від цифрових резервних копій, які можуть бути вразливими до кібератак, або паперових резервних копій, які можна легко пошкодити, металева пластина пропонує фізичну форму безпеки, яку набагато важче порушити.

Такі пластини розраховані на десятиліття, гарантуючи, що ваша інформація для відновлення гаманця залишиться недоторканою. Це може бути вкрай актуальним для тих біткоїнерів, хто дотримується стратегії Hodl.

Якщо ваш холодний гаманець буде втрачено, викрадено або пошкоджено, наявність металевої резервної копії seed-фрази гарантує, що ви зможете легко відновити доступ до своїх біткоїнів. Загалом такий варіант бекапу допомагає зменшити ризик втрати доступу до ваших монет через забуті паролі, несправне обладнання або сторонній вплив.

Наявні варіанти

Сьогодні на ринку представлено понад 70 варіантів металевих пластин, капсул та інших видів металевого бекапу. Відомий Біткоїн-розробник Джеймсон Лопп протестував майже всі наявні моделі за наступними критеріями: термостійкість (температури, які вони витримують), корозійна стійкість, стійкість до фізичного впливу (удари та розчавлювання) та ціни бекапу.

Ціни на такі пластини знаходяться у діапазоні від $6 до $366. До того ж дорожчі моделі не завжди гарантують кращий ступінь захисту приватної інформації. Загалом 19 моделей металевого бекапу отримали вищий бал (А) за всіма критеріями. У середньому за $50-70 можна придбати надійну металеву пластину, що забезпечить гідний рівень стійкості до зовнішніх загроз. Ось декілька прикладів моделей, що отримали найвищий бал: Attenuo (за ціною $63), Blockplate ($79), Coinplate Alpha ($79), CRYO ($50) та інші.

Металеві пластини для seed-фрази: яку обрати
Найнадійніші металеві пластини. Джерело: Джеймсон Лопп.

А наступні моделі, попри досить високу ціну, показали посередні або навіть незадовільні результати: Cypherwheel ($250 з оцінкою В+), CryptoSteel Cassette ($90 з оцінкою В) та Bunkeroid ($130 з оцінкою F).

Також звертає на себе той факт, що пластина Ellipal Mnemonic Metal від гонконзького виробника апаратних гаманців Ellipal отримала незадовільні результати за всіма тестами. Тому експерти категорично не рекомендують такий варіант.

Сайт для біткоїнерів BuyBitcoinWorldwide також порівняв різні сталеві пластини на основі їхньої стійкості до фізичних загроз і стихійних лих. Такі бренди, як Billfodl, CRYPTOTAG Zeus і Cryptosteel Capsule опинилися серед лідерів за їх надійність, й більшість їх моделей пропонують такі функції, як водонепроникність, вогнестійкість і стійкість до корозії. Експерти підкреслюють переваги сталевих гаманців, які призначені для захисту від корозії, вогню, хакерів, іржі, електромагнітних випромінювань і води.

Металеві пластини для seed-фрази: яку обрати
Пластина CryptoTag Zeus. Джерело: Джеймсон Лопп.

Рекомендації

Немає універсального рішення для зберігання, яке буде оптимальним для всіх. Річ у тім, що для когось буде зручніше зберігати свою seed-фразу у металевій капсулі, а хтось надасть перевагу масивній пластині. Також можуть бути різні вподобання щодо того, як наносити слова на seed-фразу: чи то використовувати спеціальні дрилі чи пристрої, чи збирати окремі букви у слова й закріплювати на пластині, чи ще якийсь варіант.

В принципі, на ринку достатньо моделей, що пропонують різні варіанти та реалізації. Через те, що переважна більшість біткоїнерів не буде самостійно тестувати різні металеві бекапи, можна довіритися рейтингам від Джеймсона Лоппа та інших експертів, що себе зарекомендували. А вже серед надійних варіантів можна обрати те, що більш зручне в користуванні.

Металеві пластини для seed-фрази: яку обрати
Металева капсула Cryptosteel Capsule. Джерело: Джеймсон Лопп.

Головне, чого слід уникати, – це того, щоб виробник металевих пластин міг би мати доступ до вашої seed-фрази. Тому не слід довіряти нікому вносити слова (чи навіть їхній зашифрований еквівалент) на пластину. Це потрібно робити тільки самостійно. У такий спосіб ви можете бути впевнені у надійності зберігання біткоїнів.

Джеймсон Лопп також вважає, що слід надавати перевагу простішим рішенням, щоб мінімізувати потенційні проблеми. Але більшість наявних моделей вже випробувані користувачами й гарантують, що пластина або капсула працюватимуть згідно із заявленими характеристиками. Тож можна також зважати й на власні потреби й зручність у нанесенні 12 чи 24 слів.

І, звичайно, не варто усім повідомляти про власну металеву пластину та капсулу, а також те, де ви її зберігаєте. За статистикою більшість загроз надходить з інтернет-джерел (на зразок хакерських атак, вірусів тощо), але й зневажати офлайн-загрозами також не слід.

Підіб’ємо підсумки

Металевий бекап – непогане рішення для ходлерів, адже дозволяє мати надійний доступ до власної seed-фрази у разі проблем з апаратним гаманцем. Наразі на ринку представлено дуже багато різноманітних варіантів, але не всі вони демонструють належну якість. Рейтинги Біткоїн-експертів можуть допомогти вибрати оптимальну пластину чи капсулу, що відповідатиме вашим потребам та забезпечить гідний рівень захисту та відповідності вашим потребам. Вносити seed-фразу потрібно лише самостійно, так само як і обирати оптимальне місце для її зберігання.

Чому не слід ставати альткоїнером Чому не слід ставати альткоїнером Агресивна реклама різноманітних криптопроєктів заохочує людей купувати альткоїни або брати участь в інших сумнівних «криптоініціативах». Проте цей шлях є вкрай небезпечним. Дмитро Харьков 18 квітня 2024
Схвалення біткоїн-ETF у Гонконзі: чому це важливо Схвалення біткоїн-ETF у Гонконзі: чому це важливо Цього тижня кілька інвестиційних компаній Гонконгу повідомили, що їхні заявки на спотовий біткоїн-ETF затвердив регулятор. Це важлива подія, що матиме значний влив на Біткоїн-індустрію. Дмитро Харьков 17 квітня 2024
Тімоті Мей: історія «батька» криптографії Тімоті Мей: історія «батька» криптографії Тімоті Мей був одним із творців криптографії та засновником руху шифропанків. Усі ці ініціативи дали поштовх розвитку децентралізованих фінансів та відіграли значну роль у появі Біткоїна. Володимир Гришенко 16 квітня 2024