Breez: історія одного з перших Lightning-сервісів

Breez: історія одного з перших Lightning-сервісів

Стартап Breez одним із перших створив Lightning-гаманець. Сьогодні ця компанія активно розробляє застосунок для ритейлу й інструменти для LN-розробників.

Про компанію Breez

Компанія Breez була заснована з метою спрощення використання біткоїна у повсякденних платежах і транзакціях. Її головний продукт – це самостійний Lightning-гаманець, побудований на базі Greenlight від Blockstream. Так, у команди Breez є власний постачальник послуг Lightning, який дозволяє їм створювати канали в міру отримання вами коштів з певною сумою заздалегідь визначеної плати за відкриття каналу.

Застосунок Breez додає вузол Lightning на смартфон користувача. Однак важливо знати, що для резервного копіювання seed-фраз потрібен Google Диск, Apple iCloud або віддалений сервер.

Крім того, що це Lightning-гаманець, він також є застосунком для торговельних точок для бізнесу, програвачем подкастів та сервісом з інструментами для розробників.

Історія створення

Стартап Breez був заснований розробником Роєм Шейнфельдом. За його плечима успішний проєкт Harmon.ie, компанії з розроблення корпоративного програмного забезпечення. Він також очолював стратегічні бізнес-ініціативи з такими технологічними гігантами, як Microsoft, IBM, Blackberry, Check Point та іншими компаніями.

Наприкінці 2018 року, під час активного розвитку Lightning Network, Рой Шейнфельд разом із компанією розробників розпочали створення одного з перших платіжних застосунків на базі нової технології. У межах концепції Lightning Economy Breez прагнув зробити біткоїн настільки мобільним, щоб люди могли користуватися ним легко та невимушено.

Breez: історія одного з перших Lightning-сервісів
За створенням застосунка Breez стоїть розробник Рой Шейнфельд. Джерело: соцмережа X.

Вже у квітні наступного року була презентована бета-версія платіжної платформи, початково доступна тільки для Android.

Згідно з оголошенням компанії, це перший проєкт, побудований на протоколі біткоїн-мережі Lightning під назвою Neutrino. Завдяки підтримці технології Submarine Swaps він має можливість проводити транзакції між ончейн-адресами та мережею Lightning Network.

Засновник Breez Рой Шейнфельд, коментуючи свій продукт, розповів, що мета їхнього платіжного застосунка – розв'язати проблеми багатьох провайдерів і ритейлерів. Зокрема, «він підходить для будь-яких покупок, аж до горнятка кави або повернення грошей другу».

Зокрема, одразу після встановлення застосунок автоматично підключає канал до хаба Breez, підключеного до інших Lightning-нод, що дає можливість користувачеві здійснювати транзакції з будь-якими учасниками мережі другого рівня. Крім того, за словами Рона Шейнфельда, передбачено можливість повернення коштів у разі оскарження покупок.

За словами розробників, їхній проєкт виявився настільки популярним, що за два місяці ним уже скористалися кілька сотень користувачів. Незадовго до виходу застосунка на iOS стартап успішно провів раунд фінансування та залучив на розвиток проєкту $500 000.

Інструменти для розробників

Для спрощення інтеграції Lightning Network команда Breez створила інструментарій SDK (Software Development Kit), орієнтований на розробників, які прагнуть інтегрувати можливості Біткоїна та Lightning Network у свої застосунки та сервіси. Цей SDK спрощує процес створення миттєвих та ефективних платіжних рішень, дозволяючи розробникам впроваджувати функції біткоїн-оплати без потреби глибокого занурення у складності блокчейн-технологій. За його допомогою можна легко реалізувати мікротранзакції, підписки й інші фінансові операції з низькими комісіями та високою швидкістю оброблення транзакцій, що відкриває нові горизонти для бізнесу та поліпшує користувальницький досвід.

Зокрема, у жовтні 2023 року, завдяки інтеграції SDK від Breez, біткоїн-гаманець Relai з брокерськими функціями став підтримувати Lightning Network. SDK дозволив Relai безперешкодно інтегрувати функціональність Lightning для своїх користувачів, покладаючись при цьому на сервіс Greenlight від компанії Blockstream, який виконуватиме всі функції бекенду для користувачів.

Застосунок для ритейлерів

Для спрощення прийняття біткоїн-платежів через Lightning Network у роздрібній торгівлі та послугах команда Breez створила сервіс Point of Sale (POS). Ця система надає підприємцям простий, ефективний та безпечний спосіб приймати біткоїн-платежі, значно розширюючи можливості для бізнесу щодо залучення нової клієнтської бази, зацікавленої у використанні цифрових валют.

Breez: історія одного з перших Lightning-сервісів

Застосунок Breez для повсякденних покупок. Джерело: соцмережа X.

Breez POS інтегрується безпосередньо з мобільним застосунком Breez, дозволяючи миттєво проводити транзакції з мінімальними комісіями, що робить її ідеальним рішенням для кафе, магазинів та будь-яких інших видів бізнесу, які прагнуть інновацій і бажають пропонувати своїм клієнтам сучасний та зручний спосіб оплати. Система підтримує не тільки біткоїн-транзакції, а й пропонує функціонал для керування продажами й аналітики, забезпечуючи бізнесу всі належні інструменти для ефективної роботи в новій цифровій економіці.

Підбиваючи підсумки

У контексті зростання інтересу до швидких і безпечних способів проведення платежів Breez відіграє значну роль у просуванні біткоїна як зручного та практичного засобу платежу. Компанія не тільки полегшує повсякденне використання Біткоїна, а й сприяє його інтеграції в різні сектори економіки, від роздрібної торгівлі до онлайн-сервісів. Таким чином, Breez робить вагомий внесок у розвиток та адаптацію Біткоїна як надійного й ефективного платіжного засобу на глобальному рівні.

Що таке Breez – новини Bitcoin Magazine

Компанія Breez створила гаманець на базі Lightning Network. Тепер це зручний застосунок, який активно використовується в ритейлі.

Найвідоміші «Біткоїн-в'язні» Найвідоміші «Біткоїн-в'язні» Серед представників Біткоїн-індустрії не часто зустрічаються люди, які мають проблеми із законом, та дехто все ж таки опиняється за ґратами.  Володимир Гришенко 13 червня 2024
Біткоїн та Nvidia: спільне та відмінності Біткоїн та Nvidia: спільне та відмінності Біткоїн залишається найпопулярнішим цифровим активом серед інвесторів, а Nvidia – однією з найпопулярніших технологічних компаній. Розглянемо основні спільні риси та відмінності між цими варіантами інвестування. Дмитро Харьков 12 червня 2024
Core Scientific: історія майнера, який пережив банкрутство Core Scientific: історія майнера, який пережив банкрутство Core Scientific – один з провідних гравців на ринку майнінгу, який став банкрутом під час кризи у 2022 році. Та все ж таки компанія змогла знайти вихід зі скрутної ситуації. Володимир Гришенко 11 червня 2024