Масштабованість мережі Біткоїна зростає

Масштабованість мережі Біткоїна зростає

Нові підходи дозволять досягти балансу між обсягом даних, що обробляються та приватністю користувачів.

Компанія Citrea випустила перший роллап з нульовим розголошенням, що був спеціально розроблений для Біткоїна. Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

Новий підхід забезпечить підвищення масштабованості мережі Біткоїна, зберігаючи при цьому її основні принципи безпеки, децентралізації та стійкості до цензури. На відміну від звичайних рішень для масштабування, роллапи від Citrea масштабують блокчейн-простір Біткоїна комплексно.

Вони забезпечують перевірку в ланцюжку і доступність даних в мережі Біткоїна. Використовуючи BitVM як сполучну ланку між роллапом та блокчейном Біткоїна, Citrea забезпечує безпечне та децентралізоване масштабування, що дозволяє використовувати складніші додатки без шкоди для цілісності мережі.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Що таке ZK-роллапи

ZK-роллапи (або роллапи з нульовим розголошенням) – це рішення масштабування другого рівня для блокчейн-мереж. Вони працюють шляхом агрегування декількох транзакцій поза ланцюжком та обчислення переходів стану (зміни балансів рахунків, перекази монет тощо), які ці транзакції можуть спричинити.

Потім вони надсилають короткий доказ на базовий рівень блокчейну, який засвідчує, що ці переходи стану були дійсними. Основний блокчейн перевіряє ці докази, досягаючи консенсусу щодо дійсності позамережевих транзакцій без необхідності обробляти їх безпосередньо у мережі.

ZK-роллапи на Біткоїні

У вересні 2023 року було анонсовано про плани запуску роллапів на блокчейні Біткоїна. Два проєкти зробили деякі кроки «під ключ», щоб реалізувати цю розробку. Це може допомогти Біткоїну масштабуватись ще більше, а також надавати додаткові гарантії конфіденційності користувачам, які вирішать його використовувати.

Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн На тлі цього рішення вартість акцій компанії зросла на 21%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Прокуратура видала наказ про екстрений продаж біткоїнів, побоюючись, що їх вартість може впасти більш ніж на 10%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Голова правління Real Bedford Пітер МакКормак – відомий біткоїнер, тож вибір щодо резервного активу був очевидним. Дмитро Харьков 22 липня 2024