Масштабованість мережі Біткоїна зростає

Масштабованість мережі Біткоїна зростає

Нові підходи дозволять досягти балансу між обсягом даних, що обробляються та приватністю користувачів.

Компанія Citrea випустила перший роллап з нульовим розголошенням, що був спеціально розроблений для Біткоїна. Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

Новий підхід забезпечить підвищення масштабованості мережі Біткоїна, зберігаючи при цьому її основні принципи безпеки, децентралізації та стійкості до цензури. На відміну від звичайних рішень для масштабування, роллапи від Citrea масштабують блокчейн-простір Біткоїна комплексно.

Вони забезпечують перевірку в ланцюжку і доступність даних в мережі Біткоїна. Використовуючи BitVM як сполучну ланку між роллапом та блокчейном Біткоїна, Citrea забезпечує безпечне та децентралізоване масштабування, що дозволяє використовувати складніші додатки без шкоди для цілісності мережі.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Що таке ZK-роллапи

ZK-роллапи (або роллапи з нульовим розголошенням) – це рішення масштабування другого рівня для блокчейн-мереж. Вони працюють шляхом агрегування декількох транзакцій поза ланцюжком та обчислення переходів стану (зміни балансів рахунків, перекази монет тощо), які ці транзакції можуть спричинити.

Потім вони надсилають короткий доказ на базовий рівень блокчейну, який засвідчує, що ці переходи стану були дійсними. Основний блокчейн перевіряє ці докази, досягаючи консенсусу щодо дійсності позамережевих транзакцій без необхідності обробляти їх безпосередньо у мережі.

ZK-роллапи на Біткоїні

У вересні 2023 року було анонсовано про плани запуску роллапів на блокчейні Біткоїна. Два проєкти зробили деякі кроки «під ключ», щоб реалізувати цю розробку. Це може допомогти Біткоїну масштабуватись ще більше, а також надавати додаткові гарантії конфіденційності користувачам, які вирішать його використовувати.

Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Банківський гігант зараз проводить юридичні консультації щодо вирішення цього питання. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Ці біткоїни було конфісковано у межах справи біржі Bitfinex. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном 23-річний біткоїнер планує таким чином звернути увагу на нерівність у доступі до фінансової освіти. Володимир Гришенко 29 лютого 2024