Топ-5 аналітичних компаній: що приховує блокчейн Біткоїна

Топ-5 аналітичних компаній: що приховує блокчейн Біткоїна

Для того, щоб глибше зрозуміти циклічність курсу та поведінку користувачів Біткоїна, доцільно використовувати відповідні аналітичні інструменти. Розглянемо провідні компанії, що надають такі можливості й вже зарекомендували себе на ринку.

Glassnode

Glassnode є провідною компанією у сфері Біткоїн-аналітики, яка спеціалізується на дослідженні даних та блокчейну. Вона пропонує широкий спектр показників для кращого розуміння ринку та стану мережі. Glassnode дозволяє використовувати індикатори, які є вкрай важливими для трейдерів та інвесторів, включаючи динаміку ціни, обсяги торгів та ліквідність. Мабуть, найголовнішим є те, що Glassnode перевершує всі інші компанії у наданні ончейн-метрик. Вони дають уявлення про транзакції, адреси гаманців, рух монет та інші тенденції у блокчейні. Ці дані дозволяють зрозуміти поведінку інвесторів, виявити тенденції й зробити обґрунтовані прогнози щодо динаміки ринку.

Топ-5 аналітичних компаній: що приховує блокчейн Біткоїна
Приклад аналітики від Glassnode. Джерело: соцмережа Х.

Glassnode також випускає щотижневі аналітичні огляди на своєму сайті та на YouTube. Наприклад, її дані демонструють, що локальні корекції на ринку Біткоїна зменшуються з кожним наступним циклом. Тож волатильність активу знижується, а стратегія купівлі на падінні показує непогані результати у довгостроковій перспективі. Проте обсяг безплатних опцій на сайті дуже обмежений, а розширена версія коштує $29 на місяць. Є ще розширена корпоративна версія, але її вартість обговорюється окремо з кожним клієнтом залежно від його потреб.

Chainalysis

Chainalysis – ще одна відома аналітична компанія, але ставлення до неї у Біткоїн-спільноті дуже неоднозначне. Набір інструментів компанії зосереджений на ретельному аналізі блокчейн-транзакцій для виявлення потенційних фінансових злочинів. Відстежуючи шаблони транзакцій і потоки BTC, Chainalysis може виявляти підозрілу діяльність, у тому числі операції з відмивання грошей та фінансування тероризму.

Проте чимало біткоїнерів критикують компанію, адже її діяльність значною мірою спрямована на деанонімізацію користувачів і зниження конфіденційності транзакцій. Зростання популярності міксерів та інших методів, спрямованих на досягнення більшої приватності, принаймні частково є реакцією на загрози, що створює Chainalysis.

Топ-5 аналітичних компаній: що приховує блокчейн Біткоїна
Прийняття біткоїна у світі. Джерело: Chainalysis

Компанія також відома тим, що публікує різноманітні рейтинги, які дозволяють порівняти використання біткоїна у різних регіонах світу. Зокрема у рейтингу з прийняття біткоїна Україна посідає провідні місця і знаходиться у Топ-5 країн вже другий рік поспіль.

CoinMetrics

CoinMetrics пропонує розширений функціонал для трейдерів та надає доступ до цілої низки даних у режимі реального часу через API. На платформі можна отримати доступ до мережевих метрик, а також аналізу ринку, індексів та комплексної оцінки ризиків залежно від обраної стратегії.

Найбільш популярне використання CoinMetrics полягає у створенні власних торгових стратегій, адже платформа дозволяє налаштувати спеціальні дашборди та графіки відповідно до потреб конкретного користувача. Аналітичний інструментарій дозволяє протестувати моделі на історичних даних та обрати оптимальний варіант з огляду на співвідношення очікуваної дохідності та прийнятного рівня ризику.

Топ-5 аналітичних компаній: що приховує блокчейн Біткоїна
Приклад кореляційного аналізу на платформі. Джерело: CoinMetrics.

CoinMetrics також пропонує базову та розширену версію використання своєї платформи. Базова версія безплатна та включає більшу кількість індикаторів та показників, ніж Glassnode. Вартість та розширені функції обговорюються в індивідуальному порядку. Для початківців підхід CoinMetrics може бути не дуже зрозумілим.

CryptoQuant

CryptoQuant має чималу популярність в аналітиків та трейдерів. Певною мірою компанія пропонує сервіси, аналогічні тим, що є у Glassnode, але з певними особливостями. Зокрема на платформі є дуже велика кількість різноманітних індикаторів, що можуть бути інтегровані у традиційний ончейн-аналіз.

Напевно, головною відмінною рисою CryptoQuant є широка мережа блогерів-аналітиків, що й утворюють її спільноту. Вони регулярно діляться власними спостереженнями та прогнозами, а іноді й розробляють нові метрики та індикатори. Деякі з них виявляються досить корисними та ефективними для аналізу ринку.

Топ-5 аналітичних компаній: що приховує блокчейн Біткоїна
Аналіз фондових ставок біткоїна. Джерело: CryptoQuant.

Для того, щоб переглядати всі пости та додаткові графіки, потрібна реєстрація на сайті. Такі сегменти, як майнінг та біткоїн-деривативи, досить детально представлені на платформі. Також є опція налаштовувати графіки й індикатори відповідно до власних потреб.

Santiment

Santiment має дещо іншу спеціалізацію. Компанія сфокусована здебільшого на аналізі настроїв учасників ринку. Зокрема експерти платформи зосереджені на домінантних темах у соцмережах, які дозволяють зробити висновки щодо очікувань ринкової ситуації більшістю трейдерів та інвесторів.

Досить цікаво, що аналітика Santiment також доводить, що не варто слідувати за натовпом. Коли переважна більшість налаштована надто позитивно, ринок зазвичай починає знижуватися (на зразок поточної ситуації з ETF), та навпаки. А от стратегія всупереч настроям більшості може бути дуже прибуткової у довгостроковій перспективі.

Топ-5 аналітичних компаній: що приховує блокчейн Біткоїна
Аналіз Біткоїн-настроїв у соцмережах. Джерело: Santiment.

Аналіз Santiment також може бути корисним для того, щоб краще зрозуміти настрої інших учасників ринку й не залежати тільки від власного оточення. До того ж розуміння емоційної складової може непогано доповнювати дослідження об’єктивних ончейн-показників.

Підсумки

Наразі на ринку представлено чимало аналітичних сервісів, що можуть стати у пригоді для кращого розуміння стану мережі, патернів ціноутворення чи настроїв біткоїнерів. Проте цю інформацію слід використовувати у комплексі, а не робити інвестиційні рішення, базуючись виключно на одному-двох індикаторах. Власне розуміння ринку біткоїна та розроблення незалежних стратегій також може сприяти успіху в обраній сфері (чи то трейдингу, чи довгостроковому інвестуванню, чи чомусь іншому).

Середній клас в Україні та скільки BTC він може накопичити Середній клас в Україні та скільки BTC він може накопичити Формування середнього класу залишається одним із пріоритетів України. Проаналізуємо, який стан справ зараз і на які біткоїн-статки можуть розраховувати українці. Дмитро Харьков 26 лютого 2024
З якими тваринами асоціюється Біткоїн З якими тваринами асоціюється Біткоїн Світ Біткоїна може здивувати новачків різноманітними аналогіями з тваринами: медоїдом, кролячою норою, мешканцями морів тощо. Але яке відношення вони мають до головного цифрового активу? Річ у тім, що Біткоїн - це складна та серйозна тема, але її можна спростити. Дмитро Харьков 23 лютого 2024
Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу Майнінгові пули у поточному вигляді зобов'язані своєю появою компанії Braiins. Її розробки також допомогли суттєво покращити продуктивність та енергоспоживання, остаточно перевівши індустрію на ASIC-майнери. Володимир Гришенко 22 лютого 2024