Jade: як з'явився один із найпопулярніших біткоїн-гаманців

Jade: як з'явився один із найпопулярніших біткоїн-гаманців

Компанія Blockstream лише кілька років тому вийшла на ринок апаратних гаманців, але її продукт Jade встиг зарекомендувати себе як якісний та надійний апарат для зберігання біткоїнів. Як їй це вдалося?

Переваги апаратних гаманців

Апаратні гаманці пропонують значні переваги порівняно з гарячими гаманцями. Насамперед вони гарантують високий рівень безпеки, оскільки зберігають приватні ключі користувача у фізичному пристрої, ізольованому від інтернету. Це знижує ризик крадіжки BTC через атаки хакерів, фішинг, віруси або шкідливі програми. Крім того, багато апаратних гаманців мають додаткові функції безпеки, такі як PIN-коди та відновлення за допомогою резервної фрази. Це означає, що навіть у випадку втрати або пошкодження пристрою користувач може відновити свої кошти.

Ще однією перевагою апаратних гаманців є їхня зручність і простота у використанні. Попри високий рівень безпеки, вони часто мають інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, який робить їх доступними навіть для новачків у світі цифрових активів. До того ж багато моделей легко інтегруються з популярними програмними гаманцями та криптовалютними біржами, що забезпечує гнучкість та зручність у проведенні транзакцій. Одним із таких гаманців є Jade від компанії Blockstream.

Jade: як з'явився один із найпопулярніших біткоїн-гаманців
Джерело: Blockstream Jade у соцмережі X.

Про компанію Blockstream

Компанію Blockstream засновано у 2014 році. Один із її розробників, Адам Бек, – насправді легендарний учасник Біткоїн-комьюніті. Англійський криптограф і шифропанк відомий своїм алгоритмом доказу роботи на основі хеша hashсash, що став зразком для PoW-алгоритму, який використовується в Біткоїні. Адам Бек був одним із перших, кому Сатоші Накамото писав особисто, ще до створення Біткоїна. Понад те, ім'я Адама Бека увічнено в White Рaper Біткоїна, де автор головного цифрового активу посилається на його роботу про hashcash. Програміст протягом якогось часу навіть був активним розробником головного клієнта Біткоїна.

Однак Адам Бек вже давно не займається розробленням Bitcoin Core, зосередившись на роботі у Blockstream. Під його керівництвом компанія розробляє пов'язані з Біткоїном проєкти. Причому діапазон напрямів дуже широкий. Один із них – гаманці. Самсон Моу, вже колишній директор зі стратегії компанії Blockstream, в одному зі своїх інтерв'ю сказав: «Мобільні гаманці сьогодні – це все. Це вихід на найширший ринок».

Тому насамперед Blockstream взялася за розроблення такого гаманця. Так з'явився Green, який доступний для платформ iOS та Android. Відрізняється зручним інтерфейсом і легкими користувацькими налаштуваннями. Його можна інтегрувати з апаратними гаманцями Ledger та Trezor.

CEO Blockstream Адам Бек зазначив, що «використання Ledger або Trezor з Green на Android з двофакторною автентифікацією та можливістю перехресної перевірки з вашою повною нодою через Tor, можливо, є найбільш безпечним портативним рішенням для біткоїна з доступних сьогодні».

Ймовірно, інтеграція з холодними гаманцями наштовхнула розробників Blockstream на ідею створення такого пристрою.

Винахід апаратного гаманця

Blockstream вийшла на ринок апаратних гаманців на початку 2021 року, презентувавши пристрій Jade з відкритим вихідним кодом, який дозволяє зберігати біткоїни в сайдчейні Liquid Network.

Jade: як з'явився один із найпопулярніших біткоїн-гаманців
Джерело: Blockstream Jade у соцмережі X.

«Самостійне зберігання має велике значення для правильного використання біткоїна. Як усі ми знаємо, довіра третій стороні – це дірка у безпеці. Але зберігання ключів на підключеному до інтернету пристрої може піддати приватні ключі ризику шкідливого ПЗ», – заявили під час презентації пристрою в Blockstream.

Гаманець Jade оснастили 16-бітовим кольоровим дисплеєм з роздільною здатністю 240×135 пікселів. Для користувачів розробники використали інтерфейс програмного гаманця Blockstream Green. Також пристрій можна інтегрувати з мобільним гаманцем від компанії, що додатково захистить кошти користувачів.

Спочатку пристрій працював лише з операційною системою Android. Згодом у компанії додали підтримку версії для комп'ютерів, а потім – для iOS.

Jade: як з'явився один із найпопулярніших біткоїн-гаманців
Джерело: Blockstream Jade у соцмережі X.

Однією з особливостей Blockstream Jade є можливість створення кількох гаманців на одному пристрої, включаючи підроблені гаманці. У разі критичної ситуації користувач може ввести підроблений PIN-код, щоб відобразити активи «підробленого» гаманця, а основні активи будуть надійно захищені іншим PIN-кодом.

Новий сервіс зі зберігання BTC на основі Jade

У жовтні 2023 року Blockstream і компанія Swan Bitcoin оголосили про співпрацю, в межах якої представили сервіс Swan Vault зі зберігання BTC. Він працює на базі Blockstream Jade з відкритим вихідним кодом.

Ініціатива покликана розв’язати загальну проблему, яка хвилює біткоїн-інвесторів, – безпека зберігання їхніх активів. Хоча багато користувачів і надають першочергове значення безпеці, їм може не вистачати знань у сфері керування ключами та технології мультипідпису.

Сервіс Swan Vault, що підтримується Blockstream Jade, покликаний усунути цю прогалину, надавши власникам BTC рішення щодо спільного зберігання. Це дозволяє клієнтам зберігати повний контроль над своїми біткоїнами і водночас користуватися зручним інтерфейсом для налаштування гаманців і здійснення транзакцій.

«Інтеграція мультипідпису й апаратної аутентифікації Blockstream Jade у Swan Vault підвищує стандарти спільного зберігання біткоїнів. Орієнтованість на користувача та безпеку – ключовий аспект цього партнерства», – заявив генеральний директор Swan Bitcoin Корі Кліппстен.

Багатьох також приваблює ціна Blockstream Jade: лише $65. Биткоїнери вважають саме цю модель найкращою серед бюджетних апаратних гаманців на ринку.

Підбиваючи підсумки

На відміну від традиційних фінансових активів, біткоїни існують і зберігаються винятково у цифровій формі, що створює унікальні виклики у сфері безпеки. Важливість правильного зберігання BTC полягає у забезпеченні захисту від кіберзагроз, втрати приватних ключів та несанкціонованого доступу.

Безпечне зберігання цифрових активів – один із ключових пріоритетів Blockstream. Компанія пропонує просунуті рішення у цій сфері. Але одним із основних її продуктів залишається апаратний гаманець Jade.

Найвідоміші «Біткоїн-в'язні» Найвідоміші «Біткоїн-в'язні» Серед представників Біткоїн-індустрії не часто зустрічаються люди, які мають проблеми із законом, та дехто все ж таки опиняється за ґратами.  Володимир Гришенко 13 червня 2024
Біткоїн та Nvidia: спільне та відмінності Біткоїн та Nvidia: спільне та відмінності Біткоїн залишається найпопулярнішим цифровим активом серед інвесторів, а Nvidia – однією з найпопулярніших технологічних компаній. Розглянемо основні спільні риси та відмінності між цими варіантами інвестування. Дмитро Харьков 12 червня 2024
Core Scientific: історія майнера, який пережив банкрутство Core Scientific: історія майнера, який пережив банкрутство Core Scientific – один з провідних гравців на ринку майнінгу, який став банкрутом під час кризи у 2022 році. Та все ж таки компанія змогла знайти вихід зі скрутної ситуації. Володимир Гришенко 11 червня 2024