Записи Ordinals: коли ліки гірші ніж хвороба

Записи Ordinals: коли ліки гірші ніж хвороба

Намагання відфільтрувати транзакції із записами Ordinals направляє нас на слизький шлях, що може мати величезні негативні наслідки для інших класів транзакцій. Так діяти нерозумно.

Після появи сумнозвісного блоку Taproot Wizard на 4 МБ біткоїнери активно намагаються зупинити записи (inscriptions). Вони точно шкідливі для Біткоїна, але те, яким способом біткоїнери намагаються зупинити їх, буде набагато гіршим, ніж будь-яка шкода, яку вони могли б завдати.

Записи дозволяють вносити зображення та інші дані в блокчейн Біткоїна, використовуючи можливості в скрипті Біткоїна. По суті, дані поміщаються в недоступний блок коду, за яким слідують реальні умови витрат, щоб користувач міг запросити порядковий номер (ordinal)/NFT. Це досить винахідливий трюк, але він зруйнував багато уявлень, відповідно до яких діяли багато біткоїнери. Раніше основним способом внесення даних у Біткоїн був OP_RETURN, який по суті є операційним кодом, призначеним саме для вбудовування даних, але він має два недоліки для шанувальників NFT: монети неможливо витрачати, а політика мемпулу обмежує розмір 80 байтами. Перевага записів полягає в тому, що їхнім єдиним обмеженням розміру є розмір блоку, і оскільки їхні дані зберігаються у свідку, а не у вихідних даних, вони отримують знижку, що дозволяє їм вносити вчетверо більше даних. Це зруйнувало уявлення багатьох біткоїнерів про те, що теоретичний блок розміром 4 МБ неможливий, оскільки безглуздо було б мати лише дані свідків, однак прихильники NFT знайшли спосіб як це монетизувати. Тепер це звичайне явище, і вже є безліч записів, що призвело до збільшення комісії та розміру блоків.

Однак тепер, коли це стало звичайним явищем, ми не можемо це зупинити.

У відповідь біткоїнери пропонують способи «зупинити» внесення записів, але це завдасть набагато більших збитків, ніж самі записи. Практично кожна пропозиція зупинити записи зводиться до того, щоб не допустити попадання цих транзакцій у мемпул. Мемпул – це середовище для біткоїн-транзакцій, і нам необхідно його зберегти. Мемпул працює лише в тому випадку, якщо це основний спосіб отримати транзакції з найвищою комісією для майнерів. Якщо ця гарантія зникне, люди перейдуть до централізованих систем, і повернути мемпул вже не вдасться. Фільтрування спам-транзакцій із мемпулу не зупинить записи, у найкращому разі затримає їх на тиждень. Вони вже мають зворотний канал зв'язку з майнінговими пулами, і якщо ми відключимо їх від мемпулу, то єдині пули, які отримуватимуть ці комісії, будуть пули, прив'язані до шиткоїнів. Це вже траплялося з багатьма мережами шиткоїнів, коли їхній мемпул було відключено з тієї чи іншої причини, і основним способом транслювати транзакції було через централізований API. По суті, це створює мережу з дозволами, запустивши вузол в якій ви не зможете отримати доступ до біткоїна, якщо у вас немає доступу до API трансляції транзакцій. Наразі Конгрес намагається все більше і більше регулювати вузли, майнери та гаманці як засоби передачі грошей, і втрата мемпулу посилить цю проблему в рази. Також виникнуть серйозні проблеми з безпекою через неможливість оцінити комісію у разі втрати мемпулу, але ця тема виходить за межі цієї статті.

Таким чином, фільтрування транзакцій на основі показників спаму може завести нас на темний шлях. Найбільш економічний спосіб здійснювати транзакції з біткоїном не є найбільш конфіденційним. Сьогодні найпопулярніший спосіб забезпечити конфіденційність вашого біткоїна в мережі – це технологія CoinJoin, яка дозволяє об'єднувати кілька транзакцій в одну. Якщо ми створимо прецедент, згідно з яким нам доведеться обґрунтовувати корисність кожної транзакції, щоб вона не вважалася спамом, невдовзі користувачі знайдуть спосіб використати це, щоб спробувати виключити CoinJoin та інші методи забезпечення конфіденційності з мемпулів як спам.

Протягом останнього десятиліття ми бачили безліч бульбашок шиткоїнів, і ця нічим не відрізняється. Зрештою закінчаться дурні, готові вкладатися в шиткоїни, і все повернеться на круги своя, але ми не повинні стріляти собі в ногу, намагаючись передчасно зупинити ці процеси, коли ми можемо просто перечекати.

#SaveTheMempool

Це гостьовий пост Бена Кармана. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Боротьба з упередженістю ЗМІ важлива в епоху цифрових технологій, коли ця упередженість стає дедалі очевиднішою. Фернандо Ніколіч 21 липня 2024
Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Усталені методи забезпечення безпеки не відповідають очікуванням дедалі більшого сегмента ринку Біткоїн-користувачів. Алекс Бержерон 20 липня 2024
Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024