Як Біткоїн допомагає країнам з дефіцитом води

Як Біткоїн допомагає країнам з дефіцитом води

Біткоїн може розв’язати проблему нестачі води в різних країнах.

Аргумент «Біткоїн використовує викопне паливо» дедалі більше розпадається з огляду на нові дані Bloomberg Intelligence, які доводять, що його мережа, в якій 53% енергії надходить з екологічних джерел, насправді є галуззю, яка найбільше підтримується стійкою енергією.

У відповідь на цю новину виник новий вектор атаки: «Біткоїн використовує надто багато води». Якщо Біткоїн використовує викопне паливо як джерело енергії, це погано, але якщо він використовує гідроенергію, це теж погано: це той же підхід, який використовували мисливці на відьом у 17-го столітті, щоб визначити, чи жінка відьма: «Киньте її у воду. Якщо вона зможе виплисти, вона відьма – стратьте її. Якщо вона втопиться, значить вона не відьма».

Звичайно, це безглуздий аргумент, який можна висунути проти будь-якого користувача електроенергії. Що стосується методу, який використовує автор дослідження де Вріс – вимірювання споживання води на транзакцію – Кембридж вже спростував використання енергії на транзакцію і, відповідно, будь-якого ресурсу на транзакцію як «незначний показник».

Це не завадило журналістам поширити це дослідження. Почувши фальшиву мелодію журналістики, мені стало цікаво: «Яка справжня ситуація з Біткоїном та водою?»

Тому я вирішив провести невелике дослідження: чи може Біткоїн допомогти із забезпеченням води?

Де є реальний дефіцит води?

Спочатку з'ясуймо, які країни найбільше страждають від нестачі води? Швидкий пошук у Google показує, що «12 з 17 країн світу, які мають найбільшу нестачу води, знаходяться на Близькому Сході та в Північній Африці».

Як Біткоїн допомагає країнам з дефіцитом води
Satista

Заінтригований, я поцікавився, як ці країни справляються із нестачею води.

Виявляється, ситуація дуже плачевна:

  • 60% жителів цих країн живуть в умовах «сильного водного дефіциту».
  • вчені стверджують, що ситуація погіршиться в міру потепління клімату
  • протягом останніх 30 років кількість опадів скоротилася на 16,7%.
  • багато з цих країн зараз використовують більше води, ніж отримують у вигляді опадів.

Джерело: «Чи може Близький Схід вичерпати водні запаси», CNBC

Багатші країни, такі як ОАЕ, використовують опріснення для розв'язання цієї проблеми. Однак опріснення дороге та енерговитратне. Країна також має безліч екологічних проблем, не останньою з яких є той факт, що в ОАЕ 78% енергії надходить з викопного палива (природного газу).

Як Біткоїн допомагає країнам з дефіцитом води

За даними The National News, опріснювальні установки життєво важливі для того, щоб у світі було достатньо питної води.

За деякими оцінками, до 2030 року розрив між водопостачанням та попитом становитиме 40%. У всьому світі зростає залежність від опріснення, і 53% всіх опріснень у світі вже відбувається на Близькому Сході.

Як Біткоїн допомагає країнам з дефіцитом води

Докладається все більше зусиль для забезпечення енергією опріснювальних установок з використанням відновлюваних джерел енергії, однак для таких проєктів потрібен час. Необхідно буде розробити нові технології та побудувати нові сонячні потужності.

Доктор Мухаммад Вакіл Шахзад, старший викладач Університету Нортумбрії у Великій Британії, який розробив запатентовану систему опріснення, підтвердив це: «Ми працюємо над гібридизацією [систем опріснення] з відновлюваними джерелами енергії – вітром, хвилями та сонцем. У нас є кілька прототипів у лабораторії».

Ці сонячні ферми можуть використовуватись як альтернатива спалюванню природного газу для живлення опріснювальних установок. Вкрай важливо зазначити, що ОАЕ планують масштабне будівництво установок сонячної енергії у своїх величезних сонячних пустелях. Сонячний проєкт країни стане одним із найбільших у світі до 2030 року з потужністю 5 ГВт.

Джаран Меллеруд з Luxor зазначає, що ці сонячні установки «безперечно, періодично генеруватимуть величезну кількість надлишкової електроенергії».

Як Біткоїн допомагає розв’язати проблему дефіциту води: прискорює створення систем опріснення з використанням відновлюваних джерел енергії

Споживання та купівля надлишків електроенергії від сонячних батарей – це одна з двох областей, у яких майнінг біткоїна може допомогти розв’язати проблему нестачі води.

За словами Меллеруда, «як не заледні від місця розташування споживачі електроенергії, біткоїн-майнери можуть розгорнути свою діяльність безпосередньо на цих сонячних фермах, щоб отримувати та монетизувати цю інакше марно витрачену електроенергію». (Джерело: HashrateIndex). Нещодавнє дослідження Корнельського університету підтвердило здатність майнінгу біткоїна збільшити прибуток операторів сонячної енергії, що, своєю чергою, призводить до швидшого розширення масштабів сонячних операцій.

Прискорюючи створення нових потужностей сонячної енергії, майнінг біткоїна може допомогти ОАЕ перейти до опріснення води на основі відновлюваних джерел енергії, а це означає, що ОАЕ можуть досягти своїх цілей у галузі водного забезпечення, не ставлячи під загрозу свої цілі щодо скорочення викидів.

Як майнінг біткоїна допомагає розв’язати проблему дефіциту води: підвищує ефективність опріснення

Як повідомляє CNBC, опріснення дуже енерговитратне. Ось чому управління водними ресурсами в ОАЕ постійно прагне підвищити ефективність операцій, як за допомогою опріснення, так і підземних водоносних горизонтів.

Саме тут вже реалізується захопливий та новаторський проєкт з видобутку біткоїна. Marathon Digital Holdings нещодавно стала партнером Zero Two.

Зазвичай тепло використовується безпосередньо для опріснення. Але Zero Two і Marathon зрозуміли, що майже 100% енергії, яку використовують установки для біткоїн-майнінгу, перетворюється на теплову енергію. Якщо це тепло можна переробити, його можна використовувати повторно. І це перероблене тепло тепер використовується для опріснення води. Єдина різниця полягає в тому, що опріснювальна установка дозволяє генерувати дохід від майнінгу, а це означає, що співвідношення води до долара покращується: можна опрісняти більше води за тих же чистих витрат – це неймовірне досягнення. Генеральний директор Marathon Фред Тіль пояснює, що для установок з опріснення води майнінг біткоїна «дозволяє продовжувати прибутково виробляти енергію, щоб вони могли використовувати тепло, яке відводиться для виробництва опрісненої води».

Висновки

Країни Близького Сходу – це місця, де відчувається найбільша нестача води, і її стає дедалі менше.

Для цих країн опріснення є ідеальним рішенням, тому 53% всього опріснення води зараз відбувається на Близькому Сході. Однак опріснення є вуглецевим і енерговитратним процесом. Майнінг біткоїна допомагає розв’язати обидві проблеми. По-перше, він сприяє скороченню викидів вуглецю, роблячи розгортання сонячних установок на Близькому Сході більш прибутковим, оскільки він є покупцем енергії, яка інакше була б витрачена марно. По-друге, це робить опріснювальні установки більш прибутковими, дозволяючи їм генерувати біткоїн та використовувати тепло від ASICS для опріснення, а це означає, що ці установки можуть опрісняти більше води.

У результаті: Біткоїн не повинен бути джерелом занепокоєння з приводу глобального використання води, він допомагає забезпечити наявність водних ресурсів у місцях, де води найменше, і отримувати при цьому прибуток, не ставлячи під загрозу цільові показники викидів – чого нині не може зробити жодна інша технологія.

Це гостьовий пост Денієла Баттена. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Боротьба з упередженістю ЗМІ важлива в епоху цифрових технологій, коли ця упередженість стає дедалі очевиднішою. Фернандо Ніколіч 21 липня 2024
Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Усталені методи забезпечення безпеки не відповідають очікуванням дедалі більшого сегмента ринку Біткоїн-користувачів. Алекс Бержерон 20 липня 2024
Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024