Чи зможе ШІ замінити Біткоїн-журналістів

Чи зможе ШІ замінити Біткоїн-журналістів

Зростаюча популярність нейромереж і чат-ботів змусила багатьох співробітників засобів масової інформації почати турбуватися про своє майбутнє. Втім, поки що йдеться швидше про симбіоз, ніж про конкуренцію.

ChatGPT і журналістика

Активний розвиток штучного інтелекту (ШІ), зокрема широке впровадження ChatGPT та інших схожих інструментів, породив страх у представників низки професій, у тому числі журналістів і райтерів, що їх зможуть легко замінити.

Це й не дивно, оскільки ChatGPT може не просто відповідати майже на будь-які запитання, а й написати практично будь-який текст, різної складності та тематики.

Британський фрилансер газети The Guardian зізнався, що штучний інтелект написав статтю менше ніж за хвилину, водночас йому на це знадобилося б як мінімум години три. Оплата праці людини та підписка на чат-бот також непорівнянні і явно не на користь Homo sapiens.

Чи зможе ШІ замінити Біткоїн-журналістів
Джерело: Flikr

Але чи такий ідеальний ШІ, та чи є шанс у журналіста у вузькоспеціалізованій темі (наприклад, про Біткоїн) перемогти у цьому протистоянні?

Які риси мають бути у Біткоїн-журналіста

Журналіст, який спеціалізується на висвітленні теми Біткоїна, має глибоко розуміти основні принципи, на яких ґрунтується ця технологія: від доказу роботи та принципів функціонування блокчейну до ідеології та філософії головного цифрового активу. Важливо усвідомлювати історичний контекст і розвиток Біткоїна, починаючи з його появи й аж до сьогодення.

Критично необхідно також бути технічно грамотним: без розуміння процесів майнінгу, принципів роботи протоколів другого рівня та інших технічних деталей складно донести читачам суть теми.

Крім цього, журналіст має усвідомлювати принципи впливу Біткоїна на світову економіку та розумітися на правових аспектів, пов'язаних із цією технологією у різних країнах.

Безпека та важливість криптографії в Біткоїні також потрібна для розуміння й аналізу різних ситуацій та інцидентів. Крім того, журналіст має зберігати нейтральність і критичне мислення, не дозволяючи особистим переконанням спотворювати інформацію.

Чи зможе ШІ замінити Біткоїн-журналістів
Джерело: Flikr

Безперервне навчання та готовність до швидкого реагування на зміни в індустрії – ще один важливий аспект. І, звичайно ж, комунікаційні навички та здатність грамотно й зрозуміло викладати складні концепції – все це робить журналіста справжнім професіоналом. Мережеві контакти з експертами в даній галузі дозволять завжди бути в курсі останніх подій і подавати читачам актуальну та перевірену інформацію.

Основні проблеми чат-ботів

Сьогодні штучний інтелект не може повноцінно впоратися із такими завданнями. Експерти виділили низку системних проблем чат-ботів. Одна з основних полягає в тому, що вони можуть вигадувати «факти». Це вкрай неприємно для читачів, які не в змозі отримати належну інформацію через недостатню точність ШІ. Ще одна схожа проблема – трансляція фейкової інформації. Це загрожує серйозними наслідками, оскільки чат-боти можуть швидко охопити велику аудиторію.

Виконавча директорка дослідницької організації Data & Society Джанет Хейвен зазначила, що помилки штучного інтелекту можуть ще більше підірвати довіру людей до медіа, адже проблема дезінформації та фейків поширена і зараз, а постійні помилки, які допускаються ШІ, достеменно не покращать ситуацію.

Ще одна проблема, пов'язана із чат-ботами, це конфіденційність даних. Оскільки нейромережі збирають дані користувачів, існує ризик того, що вони можуть бути неправильно опрацьовані або передані без згоди користувача. Це може призвести до серйозних порушень і зашкодити людині.

Також чат-боти можуть бути схильні до хакерських атак. Особливо якщо на таких майданчиках зберігаються якісь гроші. Насамперед йдеться про платформи, в базі яких сотні тисяч користувачів.

Хакерські атаки зазвичай відбуваються з двох причин, щоб вкрасти кошти або заволодіти інформаційним каналом.

Загалом все ще є проблеми, пов'язані з чат-ботами ШІ, які потрібно вирішити. Тому говорити про повноцінність і самодостатність технології як такої поки що зарано.

Чи так страшний ШІ для Біткоїн-журналістів

Якщо вже порушити питання про робочі місця, то принаймні сьогодні редакції навряд чи погодяться замінити Біткоїн-журналістів нейромережею. Це невигідно насамперед із погляду якості контенту. Якщо ШІ робить помилки на рівні журналіста-новачка, то редактору легше навчити людину не припускатися помилок, аніж повсякчас виправляти їх після нейромережі. Також недоцільно відмовлятися від послуг людей з погляду репутації. Адже якщо видання вироблятиме неякісний контент, то користувачеві буде неважливо, хто саме його продукує – людина чи штучний інтелект, постраждає бренд самого видання.

Набагато правильніше ChatGPT або його аналоги використовувати як помічників під час написання «нетлінних» тем, SEO-статей чи навіть новин, але завжди поруч із ним має бути журналіст, який перевірятиме отриманий текст і виправлятиме його у разі потреби.

Використання чат-ботів однозначно не вб'є Біткоїн-журналістику, але, ймовірно, надасть нові можливості. Зокрема, за кілька секунд отримувати відповіді на складні запитання, відстежувати курс біткоїна й останні новини ринку цифрових активів, що зрештою дозволить менше часу витрачати на складання текстів і більше приділяти уваги їхній глибині.

Еволюція технологій: від криптографії до Біткоїна Еволюція технологій: від криптографії до Біткоїна Біткоїн не з’явився на рівному місці. Йому передували десятки років наполегливої праці сотень розробників та активістів. Дмитро Харьков 21 червня 2024
Semler Scientific: чому медична компанія обрала Біткоїн-стратегію Semler Scientific: чому медична компанія обрала Біткоїн-стратегію Медична компанія Semler Scientific надихнулася прикладом компанії MicroStrategy і перейшла на Біткоїн-стратегію. Завдяки регулярній купівлі BTC її справи одразу почали покращуватися.    Володимир Гришенко 20 червня 2024
Інтернет чи Біткоїн: що зростає швидше Інтернет чи Біткоїн: що зростає швидше За останні три десятиліття інтернет став глобальною і найбільш широковживаною технологією у світі. Експерти помітили, що Біткоїн розвивається за аналогічним сценарієм. Дмитро Харьков 19 червня 2024