Що таке протокол Lightning HTTP 402?

Що таке протокол Lightning HTTP 402?

Останні та найкращі інструменти LLM (з англ. велика мовна модель), випущені Lightning Labs, використовують L402 – але що це таке?

Протокол Lightning HTTP 402, також відомий як L402, – це спосіб стягування плати за послуги та автентифікацію користувачів у розподілених мережах. Він поєднує в собі два потужні інструменти – Macaroons і, звичайно ж, Lightning Network.

Macaroons – це спеціальні токени, які використовуються для аутентифікації. Вони містять дозволи та можуть бути перевірені за допомогою кореневого ключа. У документації зазначено, що це важливо для систем, в яких ми хочемо обійтися без або не можемо перевірити дійсність кожного токена.

Lightning – це рішення другого рівня для швидких та безпечних біткоїн-платежів. L402 використовує можливості Macaroons та Lightning для створення механізму, що дозволяє користувачам пройти автентифікацію та здійснювати платежі без необхідності використання центральної бази даних.

У L402 Macaroon містить платіжний хеш. Щоб довести дійсність, користувач повинен представити Macaroon і прообраз, що відповідає хешу платежу Macaroon. Прообраз можна отримати, сплативши рахунок у Lightning Network.

Нещодавно представлене програмне забезпечення під назвою Aperture діє посередником між користувачем і API сервісу. Воно перенаправляє запити з дійсним L402 на відповідну кінцеву точку API та може виставляти нові рахунки Macaroons та Lightning новим користувачам.

L402 дозволяє використовувати API, при чому сервіси можуть стягувати плату за їхнє використання, не вимагаючи логінів або паролів. Macaroon разом із прообразом гарантує, що платник зробив платіж.

Специфікація L402 включає різні характеристики, такі як версія Macaroon, унікальний ідентифікатор користувача та хеш платежу, який пов'язує Macaroon із рахунком Lightning. Macaroon також може містити застереження, які визначають доступ до певних сервісів, їхні можливості та обмеження.

Під час перевірки L402 сервер використовує кореневий ключ для перевірки того, що Macaroon був випущений уповноваженою стороною та що застереження було правильно враховано. Прообраз також звіряється з хешем платежу, щоб переконатися, що всі неоплачені рахунки були сплачені.

Таким чином, L402 – це протокол, який об'єднує Macaroons та Lightning Network для забезпечення можливості стягування оплату за послуги та автентифікації користувачів. Він дозволяє здійснювати безпечні платежі та автентифікацію, не покладаючись на центральну базу даних. Aperture – це програмне забезпечення, яке допомагає керувати процесом та дозволяє сервісам виставляти рахунки Macaroon та Lightning Network.

Фіат – це штучні гроші, а біткоїн – натуральні Фіат – це штучні гроші, а біткоїн – натуральні Опис концепції «натуральних грошей» і як вона пов'язана з визначенням того, що таке Біткоїн насправді. Марк Марайя 25 лютого 2024
Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024