Навіщо Біткоїну соцмережі

Навіщо Біткоїну соцмережі

Що спільного між соціальними мережами та фінансовою незалежністю? Зв’язок очевидний – соцмережі можуть допомогти в популяризації ідей Біткоїна.

За даними Global Digital станом на початок 2023 року, у світі налічується 5,4 млрд осіб із мобільними телефонами. Аналітики також підрахували, що понад 4,7 млрд людей є користувачами соцмереж.

Навіщо Біткоїну соцмережі
Звіт Global Digital про соціальні мережі. Джерело: DATAREPORTAL

Про що свідчать ці дані? Більша частина населення планети має швидкий доступ до інтернету та регулярно користується соцмережами.

Візьмемо інше дослідження. За даними Glassnode, у світі налічується понад 1 млн активних біткоїн-адрес (станом на березень 2023 року).

Навіщо Біткоїну соцмережі
Кількість активних адрес у блокчейні Біткоїн (2010-2023). Джерело: Glassnode

Якщо ми порівняємо ці дані з даними про кількість людей, які використовують соціальні платформи, то побачимо, що вони багато в чому збігаються. Активне зростання кількості ходлерів біткоїна припадає на 2014 рік. Приблизно з того ж періоду почалося експоненціальне зростання кількості користувачів соцмереж (за винятком Facebook).

Навіщо Біткоїну соцмережі
Кількість людей, які використовують соцмережі з 2004 по 2018 рік. Джерело: OurWorldInData

Як бачимо, кількість активних власників цифрового золота збільшується з розвитком мобільних та інтернет-технологій.

Отже, можна сміливо стверджувати, що соціальні мережі – це ефективний інструмент для просування і популяризації Біткоїна.

Спочатку був BitcoinTalk

Цікаво, що першим, хто став просувати ідеї Біткоїна в соціальних мережах, був його творець Сатоші Накамото. Він обрав для цього головний майданчик того часу – форум BitcoinTalk.

Саме тут 11 лютого 2009 року він опублікував перше повідомлення про Біткоїн.

Навіщо Біткоїну соцмережі

Так само тут Ласло Хейніц опублікував свій знаменитий пост про купівлю двох піц за 10 000 BTC.

Навіщо Біткоїну соцмережі

Утім, час форумів уже майже минув, а на зміну їм прийшли багатофункціональні соціальні мережі.

Які соцмережі найкраще підходять для Біткоїна

Розгляньмо основні переваги найпопулярніших майданчиків.

Reddit

Кількість унікальних переглядів соцмережі Reddit налічує 1,5 млрд. Це робить майданчик п’ятим за популярністю сайтом у США і 18-м у світі.

Примітно те, що понад 50% контенту в найкращих сабреддітах надходить за посиланнями. Це свідчить про те, що користувачі покладаються на Reddit у пошуку нового контенту і ресурсів за темою, яка їм цікава.

Навіщо Біткоїну соцмережі
Типи посилань на Reddit. Джерело: FOUNDATION

Наразі сабреддит, присвячений темі Біткоїна, налічує майже 5 млн осіб, що робить його однією з найпопулярніших тематичних гілок у соцмережі.

Навіщо Біткоїну соцмережі

Twitter

Twitter – надзвичайна популярна платформа серед Біткоїн-ентузіастів. Хоч ця популярність почала згасати після того, як бізнесмен Ілон Маск придбав цю соцмережу і почав використовувати її для просування сумнівних проєктів. Втім на платформі все одно залишається чимало біткоїнерів.

Навіщо Біткоїну соцмережі
Акаунт Біткоїна в соцмережі налічує 5,7 млрд користувачів.

За даними RiteTag, хештег #Bitcoin отримує понад 2300 унікальних твітів, 11,1 млн переглядів і 3750 ретвітів на годину. Це робить його одним з найпопулярніших хештегів на платформі.

Навіщо Біткоїну соцмережі
Статистика хештегу Bitcoin у Twitter. Джерело: Rite Tag

Facebook

Ця соцмережа дозволяє Біткоїн-інфлюенсерам охопити найбільшу аудиторію у світі.

Станом на січень 2023 року Facebook продовжує стабільно лідирувати за кількістю користувачів. На цей час соцмережа налічує близько 2,9 млрд користувачів.

Навіщо Біткоїну соцмережі
Загальна кількість користувачів у соцмережах станом на 2023 рік. Джерело: Statista

Кількість користувачів у Facebook стабільно зростає з 2008 року.

Навіщо Біткоїну соцмережі
Динаміка зростання користувачів Facebook. Джерело: Statista

Останніми роками керівництво майданчика пом'якшило регуляторну політику щодо Біткоїна, дозволивши його рекламу в соцмережі. Для цього потрібно мати хоча б одну з 27 схвалених компанією ліцензій.

Instagram

Основні вікові групи користувачів Instagram охоплюють людей від 18 до 34.

Навіщо Біткоїну соцмережі
Вік користувачів Instagram. Джерело: Statista

Це та сама молода аудиторія, яка цікавиться всім новим. А Instagram – майданчик №1 для тих, хто впливає на молодь.

Зараз уже нікого не здивуєш статтями під заголовком «Топ-10 найкращих Instagram Біткоїн-інфлюенсерів», тому що акцент на візуальну складову в Instagram дозволяє легко говорити про складне.

Наприклад, Bitcoin Magazine активно використовує цей майданчик, щоб розповідати про Біткоїн у стилі інфотейнмент.

Навіщо Біткоїну соцмережі

TikTok

На відміну від інших соцмереж, у TikTok акцент зміщується в бік невимушеності контенту та гумору.

Відео про те, як торгувати біткоїном, набирають тут десятки тисяч переглядів.

Навіщо Біткоїну соцмережі

А сумарна кількість переглядів відео за основними хештегами на тему біткоїна в TikTok сягає понад 17 млрд.

Навіщо Біткоїну соцмережі

Ця цифра говорить про те, що молода аудиторія соцмережі (за даними Statista на 2023 рік, 67% становлять користувачі 18-19 років) прагне подружитися з новою технологією. І їй у цьому неодмінно потрібно допомогти.

Nostr

Nostr – це децентралізована мережа, заснована на криптографічних парах ключів.

Головним адептом соцмережі став Джек Дорсі, який завжди вірив у те, що у біткоїнерів має бути свій майданчик.

У 2022 колишній гендиректор Twitter профінансував розробку Nostr на 14 BTC ($240 000).

Головна перевага Nostr – це відсутність цензури та централізованих серверів. Це означає, що доступ до інформації не може бути ніким обмежений.

Nostr працює з використанням відкритих ключів. Таким чином користувачі можуть додавати їх до своїх соціальних мереж.

Чи стане Nostr заміною Twitter, як сподівається Джек Дорсі? Успіх Nostr і її популярність серед інвесторів, ходлерів та інфлюенсерів свідчить, що це цілком реально.

Висновки

Біткоїн – складна тема, що вимагає багаторічного вивчення. Але починати завжди легше, коли ти не один. І між прочитанням складної аналітичної статті або пошуком за хештегом #bitcoin у соцмережі людина частіше обере друге.

Популяризація Біткоїна в соцмережах може стати дуже потрібним і своєчасним мостом між професіоналами, які тривалий час вивчають цю тему, і новачками, які бояться, що тема Біткоїна для них надскладна.

Найвідоміші «Біткоїн-в'язні» Найвідоміші «Біткоїн-в'язні» Серед представників Біткоїн-індустрії не часто зустрічаються люди, які мають проблеми із законом, та дехто все ж таки опиняється за ґратами.  Володимир Гришенко 13 червня 2024
Біткоїн та Nvidia: спільне та відмінності Біткоїн та Nvidia: спільне та відмінності Біткоїн залишається найпопулярнішим цифровим активом серед інвесторів, а Nvidia – однією з найпопулярніших технологічних компаній. Розглянемо основні спільні риси та відмінності між цими варіантами інвестування. Дмитро Харьков 12 червня 2024
Core Scientific: історія майнера, який пережив банкрутство Core Scientific: історія майнера, який пережив банкрутство Core Scientific – один з провідних гравців на ринку майнінгу, який став банкрутом під час кризи у 2022 році. Та все ж таки компанія змогла знайти вихід зі скрутної ситуації. Володимир Гришенко 11 червня 2024