На розробку ChatGPT витратили енергії, як на видобуток 100 BTC

На розробку ChatGPT витратили енергії, як на видобуток 100 BTC

Дослідження у галузі штучного інтелекту потребують значного обсягу енергії.

Загальний обсяг електроенергії, який витратили на розробку популярного чат-бота зі штучним інтелектом ChatGPT, становить 1300 МВт. Цього було б достатньо для видобутку 111 BTC, свідчать дані французького видання Hello Watt.

Найбільше енергії нейромережа спожила під час стадії навчання. Ці дані стосуються лише моделі GPT-3. Зважаючи на більшу потужність і продуктивність останньої моделі GPT-4, витрати електроенергії на неї могли бути ще вищими.

На розробку ChatGPT витратили енергії, як на видобуток 100 BTC
Стартова сторінка ChatGPT. Джерело: Pexels

Експерти відзначають, що приблизно аналогічний обсяг витрат електроенергії міг би дозволити видобути близько 111 BTC. Такі оцінки використовують поточні значення хешрейту та енергоспоживання в мережі Біткоїна.

Вплив на екологію

Під час навчання нейронної мережі в атмосферу могло потрапити близько 502 тонн CO2. Проте Microsoft та інші виробники моделей штучного інтелекту вживають активних заходів щодо переходу на відновлювальні джерела енергії.

Схожі тенденції відбуваються й у сфері Біткоїн-майнінгу. Попри зростання складності й більший обсяг обчислювальних ресурсів, пришвидшується перехід на вуглецево-нейтральні та навіть від’ємні технології.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Доходи майнерів

Зростання вартості біткоїна стимулює майнерів до нарощування своїх потужностей. Протягом останнього місяця хешрейт у мережі зріс на 20%, а сукупний дохід майнерів склав $755 млн. Більша частина енергії вже видобувається з екологічно чистих джерел.

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
До Квона можуть екстрадувати до США До Квона можуть екстрадувати до США Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Чорногорії. Однак його можуть оскаржити в апеляційному суді. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Том Лі очікує біткоїн по $150 000 Том Лі очікує біткоїн по $150 000 На думку аналітика, на зростання курсу вплинуть халвінг, що наближається, і пом'якшення грошово-кредитної політики. Володимир Гришенко 22 лютого 2024