Чому Drivechain – наш найкращий шанс забезпечити майбутнє Біткоїна

Чому Drivechain – наш найкращий шанс забезпечити майбутнє Біткоїна

Зіткнувшись із проблемою відсутності гнучкості, Bitcoin Core має прийняти пропозиції щодо покращення Біткоїна BIP 300 та 301, інтегруючи рішення Drivechain для забезпечення постійної безпеки.

У якийсь момент, менш ніж через десять років, винагорода за блок впаде нижче за один біткоїн і продовжить знижуватися з кожним наступним халвінгом. Це означає, що безпека мережі все більше і більше залежатиме лише від комісій за транзакції.

Слід очікувати, що тоді могутні фіатні інститути світу усвідомлять, наскільки серйозною загрозою є Біткоїн для їхньої гегемонії. Якщо комісій буде недостатньо для підтримки широкої та розподіленої діяльності майнерів, то у цих впливових організацій цілком може бути можливість контролювати хешрейт достатньою мірою для атаки на мережу. Ми, як спільнота, маємо серйозно поставитися до цієї загрози та не задовольнятися ідеєю, що якимось чином успіх Біткоїна вже визначений і не вимагає від нас жодних додаткових зусиль.

З того часу, як у 2017 році завершилася війна щодо розміру блоків, було надзвичайно складно запровадити покращення в мережі через одержимість, або точніше сказати, з огляду на безпеку основного ланцюжка. Враховуючи його важливість, скептицизм щодо пропонованого покращення коду Bitcoin Core розумний та очевидний. Проте відкидання будь-яких пропозицій через обережність контрпродуктивне, якщо така пропозиція сприяє безпеці мережі. Розробники повинні діяти як зберігачі, які прагнуть удосконалити мережу, а не сторожі, які сприяють її застою.

Проблеми, з якими незабаром зіткнеться Біткоїн

Біткоїн, як і інші протоколи, в якийсь момент стане негнучким, проте є дві критичні проблеми, які необхідно вирішити, перш ніж це станеться. По-перше, це невпевненість у тому, що комісій за транзакції буде достатньо для забезпечення безпеки мережі, оскільки нагорода за блоки поступово зменшується. Друга проблема, яка опосередковано пов'язана з першою, полягає в тому, що розробникам нема де впроваджувати корисні та платні функції для мережі та робити це безпечно та без дозволу.

Щоб забезпечити постійну безпеку мережі, екосистема майнерів має бути надійною та поширюватись. Майнери зобов'язані шукати перспективні джерела енергії, виявляти обачність при плануванні капіталовкладень та підтримувати виробничу ефективність. На жаль, якщо доступного доходу недостатньо, то й усієї передової практики буде недостатньо, і майнери будуть змушені зупинитися та продати свої ASIC.

Загальний дохід, отриманий усіма майнерами від усіх видів діяльності (комісії за транзакції, винагороду за блоки тощо) за певний період, або «бюджет безпеки» Біткоїна, в основному визначається винагородою за блоки, яка скорочується в геометричній прогресії. Ми – як спільнота – несемо відповідальність за допомогу у зміцненні бюджету безпеки мережі, знаходячи нові способи збільшення доходів від комісій за транзакції, або працюючи над максимізацією цінності Біткоїна в цілому, або знаходячи інші способи використання для майнерів. Цінність та безпека мережі безпосередньо пов'язані з її використанням, тому рішення має передбачати збільшення використання Біткоїна.

Нам необхідно збалансувати доступність транзакцій в основному ланцюжку з необхідністю послідовного та надійного ринку комісій, щоб мережа не була вразлива до атак. Комісійні за транзакції, отримані від використання Біткоїна як грошей, можуть виявитися нестабільним джерелом доходу. Цей підхід (який нині є переважним) може зрештою вимагати від користувачів платити сотні або навіть тисячі доларів за окрему транзакцію, яка буде включена в блок, що нашкодить використанню Біткоїна як грошей.

Наш найнадійніший контрзахід – максимізувати корисність мережі Біткоїна, дозволяючи спільноті розробляти якнайбільше корисних інструментів та додатків (з комісіями за транзакції). Drivechain – це можливість захистити мережу Біткоїна за допомогою інновацій без дозволу. Як йшлося раніше, інновації нині гальмуються, оскільки розробники, зі зрозумілих причин, виявляють обережність і консервативність під час розгляду питання поліпшенні мережі в основному ланцюжку. Крім того, немає процедури для інтеграції нової ідеї – автор пропозиції часто повинен роками працювати, заручаючись підтримкою соціуму, поступово переконуючи людей, що є жалюгідним та контрпродуктивним використанням їхньої енергії.

Важливо те, що це змушує справжніх користувачів, готових заплатити, або терпляче чекати, поки розробники «благословлять» бажану функцію, або шукати її в іншому місці. Це неприпустимо; жодна група людей не повинна вирішувати, що гідне використання, а що ні. Якщо ми віримо у вільні ринки, а не лише у валюту, а також в ідеї та бачення, то ринок має вільно вирішувати, що є корисним.

Хай живе Drivechain

У 2015 році Пол Шторц представив BIP 300 та 301 (або «Drivechain»), оновлення протоколу, яке дозволить розробникам без дозволу впроваджувати інновації поверх стека протоколу Біткоїна. Сенс Drivechain полягає в тому, щоб дозволити користувачам вносити та виводити свої біткоїни в сайдчейнах з фіксованим коефіцієнтом конвертації один до одного (що забезпечується «умовним депонуванням хешрейту» BIP 300). Майнери зможуть отримувати всі комісії за транзакції з кожного з цих сайдчейнів у вигляді комісій за Біткоїн-транзакції, без необхідності запуску додаткового вузла («об'єднаний майнінг наосліп» BIP 301).

Drivechain потребує софт-форка та встановлює чіткий механізм для безпечного впровадження інновацій у мережу на сайдчейні («другий рівень»), тоді як поточна функціональність основного ланцюжка залишається незмінною. Користувачі Біткоїна можуть повністю ігнорувати будь-які сайдчейни. Але на них можлива необмежена розробка функцій для користувачів, і все це може сприяти підвищенню безпеки мережі Біткоїна.

Ця додаткова утиліта у мережі Біткоїна, реалізована за допомогою Drivechain, фіксує цінність двома способами: по-перше, оскільки сайдчейни доступні тільки при внесенні біткоїнів за номінальною вартістю і завжди підлягають погашенню за номінальною вартістю, їхнє існування є новим джерелом попиту, що сприяє підвищенню ціни порівняно з доларами; і, по-друге, залучаючи долари з конкуруючих блокчейнів у Біткоїн, ми сприяємо підвищенню ціни в порівнянні з іншими криптовалютами, причому біткоїн є грошима, необхідними для доступу та використання необмеженої кількості сайдчейнів. Таким чином, Drivechain розширює сферу необхідності біткоїнів як грошей.

Критика Drivechain

Чому Drivechain – наш найкращий шанс забезпечити майбутнє Біткоїна
Джерело: Автор

У Біткоїн-спільноті не повинно бути проєктів, що конкурують. Потрібно інтегрувати кожну хорошу ідею з усіх інших проєктів у мережу Біткоїна. У нас мають бути монети конфіденційності, монети смарт-контрактів та будь-які інші монети, які можна лише уявити.

Оскільки сайдчейни не є засобом швидкого збагачення (шляхом попереднього майнінгу, а потім використання схеми підвищення вартості із подальшим її обвалом), вони забезпечують справжню координацію з відкритим кодом; користувачі можуть ділитися своїми чудовими ідеями з іншими, не побоюючись упустити переваги. Всі гідні рішення будуть конкурувати за увагу користувачів виключно на основі їхньої корисності та зручності. Будь-яке використання проєкту на сайдчейні принесе користь усім, хто має біткоїн (пропорційно масштабу використання сайдчейну).

Є кілька поширених критичних зауважень, на які спільнота просить прихильників Drivechain звернути увагу – і найпоширенішою є заява про те, що «майнери можуть красти зі сайдчейнів». Але врахуймо, що ці сайдчейни будуть джерелом доходу для майнерів, тому майнери мають мало стимулів для їх знищення. Крім того, будь-яке використання сайдчейнів є добровільним, тому користувачі вносять свої біткоїни, знаючи, що існує теоретичний ризик.

Важливо розуміти й сам контекст: через код, що лежить в основі BIP 300, атака на сайдчейн зайняла б шість місяців, якби щонайменше 51% майнерів вступили в змову. Атака має відбутися серед білого дня, і в будь-який момент мережа може відреагувати, щоб захистити себе – для цього потрібно, щоб лише 2% майнерів вийшли (шляхом спрямування їхніх хешрейтів на інші пули). Подібний прецедент стався у вересні 2022 року, коли майнінг-пул Poolin призупинив виведення коштів, і його хешрейт впав з більш ніж 10% до менш ніж 2% за лічені дні – мережа здатна захистити себе від неправомірної поведінки у майнінг-пулі.

Інша поширена критика зводиться до: «Нема чого турбуватися щодо комісії» або «З мережею і так все гаразд». Обидва ці підходи є епістемологічно надто впевненими – у нас немає можливості дізнатися, що на нас чекає в майбутньому, але виживання Біткоїна надто важливе, щоб жити лише надією. Якщо комісії за транзакції в основному ланцюжку виявляться достатніми, то комісії за транзакції в сайдчейні забезпечать приріст і сприятимуть додатковому захисту мережі.

Біткоїн є нормативним благом для людства – зараз і в майбутньому. Як і у випадку з Інтернетом кілька десятиліть тому, неможливо знати, що хорошого принесе ця технологія, і тому ми маємо розвивати та захищати її. Drivechain не вимагає багато зусиль і відкриває величезний прихований потенціал. Людство завжди розв’язувало свої проблеми за допомогою інновацій. Ми повинні прагнути до того, щоб Біткоїн став більш корисним інструментом, який міг би застосовуватися до ширшого спектра проблем, – і забезпечувати його основне використання як гроші.

Потрібна велика мужність і зусилля, щоб досягти консенсусу щодо об'єднання Drivechain з Bitcoin Core. Але ми можемо докласти власних зусиль для досягнення консенсусу. Ми можемо навчатися та доносити свою позицію нашому оточенню. Ми можемо подати сигнал про нашу підтримку і зробити так, щоб наш голос був почутий.

Це є гостьовий пост Семюеля Грінберга, який вважає, що Біткоїн – це наша найбільша надія на досягнення справедливості у світі і його необхідно передати наступному поколінню. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024