Навіть без винагороди за видобуток блоку, ці два фактори захистять Біткоїн у майбутньому

Навіть без винагороди за видобуток блоку, ці два фактори захистять Біткоїн у майбутньому

Багато хто припускає, що безпеку Біткоїна буде втрачено після припинення виплати винагород за видобуток блоку. Але майнерів продовжуватимуть стимулювати інші фактори.

Останнім часом особлива увага приділяється темі, пов'язаній із майбутнім «бюджетом безпеки» Біткоїна.

В основному це пов'язано з занепокоєнням, що доходів майнерів буде недостатньо для забезпечення адекватної безпеки в майбутньому після завершення виплат за видобуток блоку. Біткоїн-майнери відіграють вирішальну роль у забезпеченні безпеки мережі, пропонуючи блоки транзакцій, які вузли потім перевіряють, приймають і оновлюють у реєстрі Біткоїна. Змагаючись з іншими майнерами, вони використовують інтенсивну обчислювальну потужність для завершення алгоритму консенсусу Proof-of-Work та виграють право пропонувати новий блок.

За цю послугу майнер-переможець отримує винагороду, яка складається із двох компонентів: субсидії за блок та комісії за транзакцію. Субсидія – це кількість нових біткоїнів, викарбуваних у кожному блоці (нині 6,25 біткоїна), і ця субсидія нових біткоїнів, випущених із загальної чисельності у 21 мільйон, скорочується вдвічі приблизно кожні чотири роки під час халвінгу. Винагорода за блок нині становить переважну частину загального доходу майнерів.

Простіше кажучи, проблема полягає в тому, що частина винагороди майнерів, пов'язана з комісією за транзакцію, не буде достатньою мірою збільшена, щоб компенсувати втрату винагороди за блок, що призведе до зниження безпеки мережі Біткоїна і збільшення ймовірності атак, оскільки майнери більше не заохочуватимуться до участі. Однак я вважаю, що більшість тих, хто стурбований цим, неправильно розуміють довгострокову теорію ігор Біткоїна, механізми стимулювання, масштабованість та потенціал впровадження.

З урахуванням сказаного це тема, яку, мабуть, слід обговорювати публічніше, а чи не ігнорувати як вигадану проблему. Є люди, які виступають за додавання хвостових емісій, що призведе до збільшення пропозиції Біткоїна у 21 мільйон як розв'язання проблеми бюджету безпеки (остаточності розрахунків), що викликає занепокоєння.

Я вважаю, що рішення (якщо його можна так назвати) вже закладено у структуру стимулів та криву прийняття Біткоїна. Є дві частини: перша – масштабування комісій за транзакції з прийняттям Біткоїна і як захід безпеки, і друга – майнінг біткоїнів стає допоміжним інструментом.

Масштабування комісії за транзакцію

Це питання зазвичай порушується кимось, хто не розуміє, як і чому збільшуватимуться комісії за транзакції, або тим хто виступає за доказ частки (ось приклад). За іронією долі, однією з причин збільшення комісій за транзакції може бути природна захисна реакція на атаку зловмисника, який добуває порожні блоки, щоб завадити транзакціям користувачів. Коли добуваються порожні блоки, мемпул заповнюється Біткоїн-транзакторами, які підвищують комісію та конкурують один з одним за потрапляння до наступного блоку. Riot Blockchain and Blockware Solutions випустили неймовірний звіт, в якому описується, як ця та подібні атаки протистоятимуть природним захисним механізмам імунної системи Біткоїна, що в більшості випадків призводить до набагато вищих комісій за транзакції:

«Під час атаки порожнього блоку або інших атак, які намагаються перешкодити користувачам здійснювати транзакції, користувачі Біткоїна зацікавлені в тому, щоб підвищити комісію за свої транзакції, щоб потрапити до наступного блоку. Чим більше порожніх блоків (чим довше триває атака), тим більше транзакцій в очікуванні у мемпулі. Комісія за транзакцію може зрости з 1 сат/вбайт до 1000+ сат/вбайт. Винагорода за один блок може змінюватись від майже 0 BTC до 10+ BTC при поточному максимальному розмірі блоку 1 000 000 байтів. Система антикрихка, і атака порожнього блоку буде зустрінута нескінченною ринковою контратакою високих комісій за транзакції. І знання про цю контратаку, швидше за все, утримає зловмисника від цієї атаки».

Іншим прикладом підвищення комісій внаслідок самозахисту мережі може бути реакція майнерів на спробу майнерів цензурувати продавців. Цей приклад докладніше розглядається у цій статті:

«Якщо основний майнер не приймає транзакції від продавців, то цензуровані продавці мають або збільшити свої комісії, або взагалі не робити транзакцій. Якщо продавці неспроможні перемістити свої біткоїни, вони фактично не мають ніякої цінності протягом періоду цензури. Ми можемо зробити висновок, що через особисті тимчасові переваги продавець, який піддається цензурі, буде готовий заплатити вищу плату за підтвердження, пропорційну тривалості, протягом якої він піддається цензурі, аж до теоретичного максимуму, за якого плата становить всю суму транзакції».

На додаток до природних захисних стимулів, які призведуть до збільшення комісій за транзакції, існує також незліченна кількість аргументів на користь підвищення комісій за транзакції в результаті прийняття Біткоїна, зокрема як засобу обміну.

У міру зростання впровадження конкуренція за додавання транзакцій в обмежений простір блоків Біткоїна зростатиме, і це збільшує поточні комісії, що згодом створює додатковий попит на рішення для масштабування. Ринок, як і раніше, пропонуватиме ці рішення для масштабування за потреби – деякі популярні рішення тепер включають пакетні транзакції на біржах, Lightning Network та інші розробки другого та третього рівня, які в підсумку можуть об'єднувати тисячі Біткоїн-переказів в одну транзакцію, яка здійснюється в мережі.

Навіть без винагороди за видобуток блоку, ці два фактори захистять Біткоїн у майбутньому
Джерело зображення: fruitgrowers.com

Біткоїн-майнінг як допоміжний інструмент

Другий шлях, який повинен зменшити занепокоєння з приводу виходу майнерів з мережі та зниження загальної безпеки мережі, – це підвищення ефективності та нове усвідомлення того, що Біткоїн-майнери можуть виступати як допоміжний інструмент для інших бізнес-практик. Останнім часом з широкої уваги випадає те, що Біткоїн-майнери мають стимул шукати безхазяйну, витрачену даремно або надмірну енергію.

Біткоїн-майнінг пропонує унікальну та нову можливість для суспільства – невикористана або нетранспортабельна енергія тепер може бути миттєво продана в мережу Біткоїна на місці за допомогою майнінгу. Одним із найцікавіших інновацій у цьому секторі є перетворення теплової енергії океану (OTEC), що поєднується з Біткоїном.

Тут є дуже докладна стаття про те, як OTEC та Біткоїн можуть сприяти виробництву енергії та підвищенню ефективності:

«Біткоїн може допомогти розблокувати від 2 до 8 тераватів чистої, безперервної та цілорічної базової потужності – для одного мільярда людей – завдяки використанню теплової енергії океанів, що перетворює океани Землі на величезну відновлювану сонячну батарею.

«Він робить це, поєднуючи теплу тропічну поверхневу воду та холодну морську воду, щоб створити звичайну теплову машину. Ця проста ідея ідеально підходить для поширення до планетарного масштабу завдяки унікальній схильності Біткоїна до купівлі та споживання безгоспної енергії з прототипів та пілотних установок, які потрібні для доказу роботи. Крім того, використовуючи практично необмежену кількість холодної води для охолодження суміжно розташованих майнерів ASIC, OTEC цілком може стати найбільш ефективним та екологічно безпечним способом майнінгу біткоїнів».

Це лише один приклад того, як з часом майнінг може стати ще ефективнішим, а підвищення ефективності забезпечує постійну безпеку мережі, оскільки майнерам немає сенсу відключатися від мережі.

Навіть без винагороди за видобуток блоку, ці два фактори захистять Біткоїн у майбутньому
Джерело зображення: Makai Ocean Engineering

Майнінг біткоїнів тепер також стає допоміжним інструментом для інших промислових процесів. Біткоїн-майнери можуть об'єднуватися з різними галузями та підприємствами та пропонувати величезні переваги, здавалося б, звичайним методам ведення бізнесу. Один дивовижний приклад: ASIC, які використовуються для майнінгу біткоїнів, генерують тепло, це тепло можна використовувати для кип'ятіння води та створення пари, повторна конденсація води є формою очищення, і в підсумку ми маємо дистильовану воду, яка субсидувалася майнінгом, як обговорювалося в недавньому інтервʼю з Троєм Кроссом.

Ці ASIC, які виділяють тепло, також потрібно охолоджувати вентиляторами. Ще одна дивовижна концепція – поєднання майнінгу з підприємствами чи галузями, які природним чином створюють прохолодне повітря. Прикладом, про який говорив Кросс, були установки з уловлювання вуглецю, у які інтегровані величезні вентилятори. Об'єднання цих вентиляторів із майнінгом субсидує витрати на охолодження ASIC.

У міру розвитку цих інновацій просте додавання майнінгу Біткоїна в незліченну кількість непов'язаних між собою галузей і підприємств, які генерують охолодження або потребують обігріву, підвищить ефективність та знизить витрати. Майнінг біткоїнів вже обігріває теплиці й дистилює віскі, водночас монетизуючи безхазяйну чи витрачену енергію.

Згодом майнінг поєднуватиметься з галузями, які роблять майнінг або звичайні бізнес-операції більш прибутковими. Зрештою, буде безглуздо не використовувати природне тепло або витрачену енергію вашого бізнесу на Біткоїн-майнери, або, якщо ваш бізнес має величезні вентилятори, чому б не спрямовувати їх на ASIC. Таким чином, з часом майнери отримують кращі стимули, що сприяє безпеці мережі і може врівноважити відсутність винагороди за блоки.

Поєднання впровадження Біткоїна, що природно веде до збільшення комісій за транзакції з часом, і перетворення майнінгу Біткоїна на допоміжний інструмент для широкого кола незалежних галузей, демонструє, що довгострокова безпека мережі заслуговує на оптимістичні прогнози.

Це гостьовий пост Діллона Хілі, члена групи інституційного партнерства у Bitcoin Magazine та The Bitcoin Conference. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Нова пропозиція біткоїна вперше перевершить золото після халвінгу у 2024 році. Спенсер Ніколз 15 квітня 2024
Як догми вбивають клітини мозку Як догми вбивають клітини мозку Усі культури потребують певної всеосяжної віри, для підтримки їх як єдиної ідентичності. Але коли цієї віри дотримуються сліпо, це призводить до стагнації та незгод. Шинобі 14 квітня 2024
Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024