Proof-of-Work – єдина життєздатна форма консенсусу

Proof-of-Work – єдина життєздатна форма консенсусу

Механізм консенсусу Біткоїна гарантує виконання роботи для підтвердження транзакцій та забезпечує безпеку біткоїнів найчеснішим чином.

Proof-of-Work – механізм консенсусу, який використовує протокол Біткоїна. На фундаментальному рівні це означає, що потрібно виконати роботу, щоб підтвердити дійсність транзакцій, які відбулися в мережі.

Proof-of-Work працює зі спеціалізованими комп'ютерами, відомими як інтегральні схеми спеціального призначення (ASIC), які вводять дані транзакції, інформацію від попереднього власника блоку та одноразовий номер (випадкове число) для вгадування результату хеш-функцій. Хеш-функції є односпрямованими математичними рівняннями, тому неможливо обчислити результат на виході із загальнодоступних вхідних даних, крім як за допомогою швидкого вгадування, як це роблять ASIC.

«Майнери» – це люди, які керують цими машинами, і вони хочуть збільшити кількість хешів (або припущень) за секунду, які можуть виробляти їхні пристрої. Вони хочуть знайти найдешевше та найнадійніше джерело енергії, щоб майнінг став для них прибутковим, щоб окупити вартість їхніх машин та отримати дохід для покриття інших своїх витрат. Однак, це неймовірно конкурентна галузь через коригування складності Біткоїна: залежно від того, скільки хешів за секунду майниться в мережі, складність хеш-функції відповідно збільшуватиметься або зменшуватиметься, тому в середньому буде потрібно 10 хвилин на пошук кожного нового блоку в глобальній мережі.

Блоки являють собою набір транзакційних даних, які мають бути передані та додані в ланцюжок всіх попередніх блоків у мережі, і будуть передаватися та додаватися в цей «ланцюжок блоків» тільки тоді, коли буде знайдено відповідь на хеш-функцію. За це майнери винагороджуються комісією за транзакції, яку платять користувачі, а також субсидією на блок, яка починається з 50 біткоїнів, але зменшується вдвічі кожні 210 000 блоків – приблизно кожні чотири роки (поточна винагорода за блок складає 6,25 біткоїна). Протокол Біткоїна має максимальну емісію 21 мільйона біткойнів, тобто видобуток блоків закінчиться приблизно у 2140 році, і всі винагороди за майнінг будуть виплачуватися через комісію за транзакції.

Фундаментальна важливість доказу роботи:

  • Існує реальна вартість виробництва біткоїнів.
  • Захист цілісності та точності Біткоїна коштує недешево.
  • Біткоїн має «непідробну цінність», а це означає, що створити фейковий біткоїн або здійснювати шахрайські транзакції з біткоїнами можна було б лише повторивши всі дорогі докази роботи, які були до цього, зі швидкістю, яка випереджає всі поточні докази роботи в мережі.

Вже стало надто дорого і нездійсненно отримати 51%, необхідний будь-яким особам, державам чи організаціям, щоб взяти мережу під контроль у своїх інтересах та зловмисно змінити історію транзакцій.

Це контрастує з доказом частки володіння (Proof-of-Stake (PoS)), механізмом консенсусу для багатьох альткоїнів, цифрових пенні-акцій та інших схем Понці, які продаються як альтернативи біткоїнам.

PoS працює через стекінг або, простіше кажучи, блокує токени цього протоколу, щоб їх не можна було витратити. Токени дають вам шанс перевірити блок транзакцій. Чим більше токенів, тим вищі шанси на підтвердження транзакції й, отже, тим частіше ви отримуватимете винагороду.

Зважаючи на це, більшість альткоїнів були випущені для інсайдерів та команд розробників до того, як вони стали загальнодоступними, тому значна кількість цих токенів вже була у власності до того, як сторонні могли навіть почати їх купувати або брати участь у стекінгу.

Згідно з дослідженням Сема Каллахана, офіційно визнаний попередній майнінг Ethereum становив близько 20%, що є одним із найнижчих показників серед усіх альткоїнів – це означає, що цим інсайдерам потрібно було отримати лише додаткові 31% з моменту публічного запуску, щоб змінити протокол так, як їм це вигідно. У той час як можна довести, що Біткоїн має попередній майнінг 0%, і кількість біткоїнів, які належать будь-якій особі або групі, не може будь-яким чином змінити протокол, знову ж таки, на відміну від альткоїнів. Єдиний спосіб змінити Біткоїн-протокол – це досягти справжнього консенсусу 51% роботи, виконаної для мережі, що історично виявилося дуже важкодосяжним. Таким чином, переваги Біткоїна лишаються незмінними, якщо зміни не виявляться вигідними для всіх в мережі. Почитайте «Війни за розмір блоку» – це хороший спосіб заглибитися в тему.

Наслідки Proof-of-Stake:

  • Proof-of-Stake не має реальних витрат за виробництво.
  • Контрольні 51% легко здобуваються багатими людьми, країнами та організаціями, тому вони можуть змінити правила протоколу на свою користь.
  • Захист токенів Proof-of-Stake ґрунтується виключно на довірі до всіх, хто має достатньо капіталу або достатньо токенів, щодо незмінності протоколу.

Proof-of-Work – це хороше використання енергії, оскільки воно захищає глобальну грошову мережу таким чином, що ніхто не може змінити правила або зробити більше токенів для збільшення пропозиції. Це означає, що гроші стають фінансово підходящими для зберігання протягом тривалого часу. Proof-of-Stake не є адекватною заміною Proof-of-Work, тому що не розв’язує проблему втручання зловмисників із будь-якої точки світу у будь-який час.

Блокчейн не є новою розробкою, і можна розробити платіжні рішення для фінансових платежів, які працюватимуть набагато швидше, ніж будь-яка платформа, яка використовує блокчейн. Блокчейни розподіляють загальну інформацію про транзакції на тисячі комп'ютерів по всьому світу, що робить їх повільнішими, ніж простий розподіл балансів із централізованої системи. Єдина причина, через яку Біткоїн використовує блокчейн, полягає в тому, що він має бути по-справжньому децентралізований. І за допомогою доказу роботи він доказово децентралізований, однак, оскільки децентралізація ланцюжків Proof-of-Stake не може бути забезпечена, використання Proof-of-Stake альткоїнів, по суті, вимагає від вас довіри до централізованої платформи, яка може мати зловмисні наміри та, таким чином, робить недоречним використання системи Proof-of-Stake, поки існують більш ефективні централізовані системи, такі як PayPal, Cash App або інші платформи цифрових платежів.

Якщо вас влаштовує ризик того, що ваші кошти можуть бути заморожені, піддані цензурі або конфісковані в будь-який час з будь-якої причини – або, як часто буває, що платформа може виявитися шахрайською або неплатоспроможною – тоді використовуйте централізовані системи, такі як традиційна фінансова система або програми для цифрових платежів. Однак використання криптовалют з Proof-of-Stake, які найчастіше є централізованими схемами Понці для збагачення своїх засновників, марнотратне, оскільки вони безглузді та просто займають місце, яке можна було б використовувати для зберігання важливіших даних у майбутньому.

Я лишаюся з Біткоїном, бо він безпечний, незмінний, недоторканний і децентралізований, без жодної точки відмови. Біткоїн – це гроші з обмеженим випуском, тому вартість біткоїна не можна вкрасти через непотрібну інфляцію пропозиції – як це сталося з будь-якою фіатною валютою та більшістю альткоїнів.

Це гостьовий пост П'єра Гільденхейса, співзасновника гонконзького стартапу, який займається технологіями у соціальному середовищі. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн-освіта здатна змінити світ Біткоїн-освіта здатна змінити світ Менш ніж три роки тому Джон Деннехі, засновник Mi Primer Bitcoin, вирішив створити освітню програму з Біткоїна, щоб розширити можливості сальвадорців. Тепер ця платформа використовується не тільки для навчання десятків тисяч студентів у Сальвадорі, але і для дедалі більшої кількості учнів у всьому світі. Френк Корва 22 червня 2024
«Хороший біткоїнер»: продажність у ході передвиборчої кампанії «Хороший біткоїнер»: продажність у ході передвиборчої кампанії Біткоїнерам не слід бути ласими на передвиборчі обіцянки політиків. Більшість із них залишаються невиконаними після завершення виборів та початку каденції. L0la L33tz 22 червня 2024
Чи може Біткоїн бути продуктивним активом? Чи може Біткоїн бути продуктивним активом? Аналіз природи та ризиків різних продуктів на основі дохідності, створених на основі Біткоїна. Паскаль Хюглі 22 червня 2024