Унікальні перспективи Біткоїн-ігор

Унікальні перспективи Біткоїн-ігор

Статус Біткоїна як технології та глобальних грошей все більше визнається громадськістю та світовими ЗМІ. Проте мало хто чув про реалізацію комп’ютерних ігор на базі Біткоїна, хоча це досить перспективний напрямок.

Попит геймерів на BTC

Застосування Біткоїна для розробки ігор має сенс, але лише у разі прямої зацікавленості геймерів. Їх може привабити надійність блокчейну Біткоїна, або використання BTC як винагороди. Факти свідчать про те, що перші кроки в цьому напряму вже зроблено.

За даними дослідження Cointelegraph, зацікавленість геймерів у отриманні винагороди у BTC більш ніж у п’ять разів перевищує їхній інтерес до NFT: 27% та 5% відповідно.

Розробник Bitcoin Core Гліб Науменко підтверджує переваги блокчейну Біткоїна порівняно з іншими альтернативами саме у контексті ігрових інновацій.

«На мою думку, є два основні напрями використання Біткоїна в іграх: смарт-контракти (наприклад, «чесна лотерея») та мікроплатежі (наприклад, нагорода за влучання при стрільбі або оплата ігрової сесії)», – зазначає він.

Експерт певен, що перший напрям залишається на цей момент менш актуальним через те, що централізовані сервіси поки що здатні виконувати ці функції більш-менш задовільно. Щодо другого напряму (мікроплатежів), то розробник вважає це більш перспективним.

«Це цікавіше. Думаю, що це може, як мінімум, серйозно полегшити та здешевити інтеграцію платежів у ігри порівняно з оплатою у фіаті, що особливо актуально для незалежних гральних студій», – пояснює свою позицію Науменко.

Таким чином, Біткоїн має значні переваги як відносно фіатних валют, так й інших цифрових активів. Він пропонує мінімальні комісії та максимальну швидкість переказів порівняно з фіатом. До того ж багато ігор можуть бути інтегровані у Lightning Network, що здешевить та пришвидшить транзакції ще більше. Щодо інших цифрових активів, то Біткоїн пропонує найзахищенішу платформу та виступає найкращим засобом збереження вартості.

P2E: Біткоїн

Слід згадати, що сьогодні також розробляються програми, що дозволяють геймерам заробляти BTC, граючи в ігри. Як приклад можна згадати платформу Zebedee, де учасники мають доступ до великої кількості різноманітних ігор, серед яких Counter-Strike, різні перегони, картярські ігри, вікторини тощо. Фінансування таких заходів відбувається за допомогою спонсорів, які роблять донати та створюють фонди, що дозволяють надавати бонуси всім гравцям та організовувати турніри зі значними винагородами для переможців.

Призовий фонд турнірів з Counter-Strike може бути в BTC. Джерело: PC Mag.
Призовий фонд турнірів з Counter-Strike може бути в BTC. Джерело: PC Mag.

На сьогодні переважна більшість ігор із використанням Біткоїна та Lightning Network розробляються для персональних комп’ютерів та смартфонів. Проте вже найближчим часом на ринку може з’явитися ціла лінійка продуктів для ігрових консолей. Гравці мають можливість збирати зароблені сатоші на гаманцях відповідних ігрових платформ, а потім вивести їх на власні холодні гаманці. Для використання платформ без ідентифікації особистості існують наступні ліміти: 10 млн сатоші на отримання та відправлення протягом місяця й 500 000 сатоші будь-якої миті.

Розробники також активно інтегрують BTC та Lightning Network в існуючі ігри, а також створюють нові застосунки під потреби аудиторії. Більшість платформ відкрита до розробки майже будь-яких ігор, за винятком гемблінгу, про що повідомляється на їхніх вебсайтах. Розробники мають пройти відбір та підтвердити свою кваліфікацію у цій сфері. Потім вони приймаються до команди та беруть участь у реалізації нових проєктів. Дистанційний формат є основним, і він показує високі результати, тому що залучає спеціалістів із різних країн і регіонів.

Стосовно гемблінгу, то цей напрям розвивається окремо спеціалізованими платформами та має свої особливості. Можна виділити офлайн та онлайн-заходи, що використовують BTC та його функціонал для організації ігор. Офлайн заходи, як правило, мають значний призовий фонд, який прив’язується до фіатного виміру, але видається у біткоїнах. Наприклад, BTC Miami проводить покерний турнір із призовим фондом у $1 млн та залучає професійних гравців зі всього світу.

Паралельно також проходять онлайн-турніри, перші з яких було започатковано ще у 2010 році. Практичною складністю у реалізації таких турнірів є те, що учасники мають очікувати на додавання BTC-виграшів у блокчейн для гарантування того, що транзакція відбулася. Через те, що гравці хочуть створити найбільш динамічне середовище з мінімумом пауз та затримок, значної популярності набувають рішення на базі Lightning Network. Зокрема застосунок Lightning Poker залишається найпопулярнішим на протоколі другого рівня Біткоїна.

Біткоїн-протокол та випадкові величини

Програмісти та аналітики даних, як правило, використовують дані, які не є повністю випадковими, а є псевдорандомними. Наприклад, використовується якась послідовність (як у числа «пі» після якогось знаку), але такий підхід не забезпечує необхідне і чесне генерування випадкових величин, що може бути використано в лотереях та іграх. Розробники Біткоїна використовують мову програмування Script. Проте задля досягнення таких цілей застосовуються криптографічні протоколи за межами основного блокчейну.

Мультипідпис дозволяє досягати випадковості через залучення двох або більше гравців. Щобільше, кожен може перевірити об’єктивність процесу, але не може дізнатися випадкову величину (якщо лише інший гравець не повідомить йому свою інформацію). Таким чином досягається чесна рандомна гра з невизначеним результатом, що може бути незалежно верифіковано. Наразі такий підхід переважно використовується у лотереях та іграх, що безпосередньо залежать від випадіння випадкових карток, даних тощо. Але у перспективі такий підхід до роботи з випадковістю та невизначеністю може також бути корисним у складніших іграх з великою кількістю учасників.

Використання мультипідпису для перевірки результату. Джерело: Scaling Bitcoin.
Використання мультипідпису для перевірки результату. Джерело: Scaling Bitcoin.

Висновки

Розвиток ігрової індустрії сприяє активнішому застосуванню Біткоїна як технології та децентралізованої платіжної системи під час реалізації гральних платформ та застосунків. Мікроплатежі та смарт-контракти на блокчейні Біткоїна широко застосовуються задля пришвидшення переказів і виграшів без необхідності у залученні посередників. Lightning Network також стає дедалі популярнішою завдяки миттєвим транзакціям з мінімальними комісіями. А нові підходи до генерації випадкових величин можуть трансформувати більшість традиційних ігор вже у найближчому майбутньому.

Які країни забороняють майнінг та чому Які країни забороняють майнінг та чому У світі низка країн вирішили заборонити майнінг. Уряди цих держав недооцінюють потенціал майнінгу, помилково вважаючи його надто енергомістким. Але за належного регулювання він забезпечує розвиток енергосистем, споживаючи лише надлишки електроенергії.  Володимир Гришенко 23 травня 2024
Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Багато хто чув про найдорожчу піцу в історії. Перша купівля реального товару за BTC – надзвичайно важлива подія для Біткоїн-ком’юніті. Вона відкрила шлях до гіпербіткоїнізації. Дмитро Харьков 22 травня 2024
Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Спроба побудувати соціалізм обернулася для Венесуели повним фіаско. Суттєво допомогти у розв’язанні економічних проблем міг би майнінг, однак замість стимулювання індустрії, місцева влада хоче заборонити видобуток біткоїнів. Володимир Гришенко 21 травня 2024