Drivechain може назавжди зафіксувати блокчейн Біткоїна

Drivechain може назавжди зафіксувати блокчейн Біткоїна

Drivechain може забезпечити шлях для подальшого розвитку Біткоїна, не ставлячи під загрозу його безпеку.

Сьогодні Біткоїн стикається з проблемою. Для успіху необхідні дві суперечливі вимоги, і якщо ми хочемо перемогти, то повинні знайти спосіб задовольнити обидві. По-перше, є вимога до безпеки – вона має першочергове значення, коли на кону мільярди доларів. У світі безпеки професійна параноя та консерватизм є необхідністю. Будь-яка окрема зміна, внесена в програмне забезпечення Біткоїна, є потенційною вразливістю безпеки. В ідеалі потрібно було б заморозити кодову базу Біткоїна і ніколи не вносити жодних змін, які не усувають уразливості безпеки.

Ця перша вимога вже поступово задовольняється через осифікацію (фіксацію), яка є не свідомою стратегією, а випадковою політичною реальністю, що склалася внаслідок історичних подій і технологічних обмежень. Кожна окрема зміна, яка зачіпає консенсус, повинна пройти тривалий, масштабний і ретельний процес обговорення. Ви можете побачити це на прикладі програмного форку Taproot, якому знадобилося 46 місяців від пропозиції в січні 2018 року до активації в листопаді 2021 року, а також у нещодавній суперечці щодо активації OP_CTV. Можливо, це випадково, але ми на шляху до задоволення першої вимоги.

Однак ця несвідома «стратегія» дорого обходиться. У чинному режимі випадкової осифікації ми піддаємося екстремальному, і, можливо, навіть виправданому, рівню неприйняття ризику, тому що, якщо прийнято рішення та прийнято ризик, цей ризик змушений нести кожен окремий користувач Біткоїна. Технологічні удосконалення або впроваджуються роками, або повністю відкидаються. У такому режимі ми ніколи не побачимо якихось технологічних досягнень.

У поточній ситуації Біткоїн ніколи не побачить впровадження криптографії з нульовим розголошенням або кільцевих підписів. І тому Біткоїн ніколи не матиме надійної конфіденційності. Високий рівень конфіденційності матимуть лише конкуренти Біткоїна.

Для масштабування ми зупинимося на Lightning Network і кастодіальних рішеннях. Lightning чудова, наскільки це можливо, але з точки зору масштабування вона має обмеження. Її здатність залучати нових користувачів обмежена, і вона ще не розв’язала проблеми UX. Крім того, активація деяких пропозицій, які значно покращують Lightning, як-от SIGHASH_ANYPREVOUT, або потребуватиме кількох років, або взагалі не відбудеться.

Це все, не кажучи про більш експериментальні ідеї та технології, такі як проєкт Blockstream, Simplicity. Він дає змогу укладати смарт-контракти на базі Біткоїна з кращою конструкцією, ніж поточні реалізації смарт-контрактів на базі альткоїнів. Враховуючи складність цього проєкту, дуже малоймовірно, що він коли-небудь побачить світ у рамках цього процесу. Тільки найбільший конкурент Біткоїна матиме смарт-контракти.

І це ще не все. Крім того, є вже існуючі технологічні вдосконалення щодо конфіденційності, масштабування та смарт-контрактів, які не будуть впроваджені у Біткоїні. Ми добровільно або, що ще гірше, випадково відмовимося від усіх майбутніх технологічних інновацій на користь наших конкурентів. Наші конкуренти зовсім не обмежені осифікацією.

Значні покращення вже запропоновані. Уявіть, наскільки ми відстанемо протягом десятиліття або двох від прогресу в криптографії та комп’ютерних науках, якщо ситуація не зміниться.

Щоб перемогти, Біткоїну потрібен механізм змін і адаптації, щоб досягти перемоги в конкурентному середовищі, в якому він перебуває. Немає значення, наскільки чудовим є Біткоїн у його поточному стані. Без такого механізму потенціал Біткоїна залишатиметься незмінним, а потенціал його конкурентів і супротивників зростатиме. У цій ситуації незалежно від того, наскільки ви попереду і незалежно від того, наскільки далеко відстають ваші конкуренти та суперники, зрештою вони наздоженуть вас. Нездатність адаптуватися в конкурентному середовищі зазвичай не призводить до успіху.

Якщо в якийсь момент не відбудеться перехід від традицій і ізоляції періоду Едо до відкритості та модернізації періоду Мейдзі, з’являться британці з броненосцями, кулеметами Гатлінга та гвинтівками, а ви застрягнете з самурайськими мечами та кіньми.

Це дві «непримиренні» вимоги, які ми маємо, – зміни та безпека. Єдиний відомий мені хороший спосіб узгодити їх – це розділити Біткоїн на два ізольованих рівні. Рівень 1 має бути повністю зафіксованим базовим рівнем, у який ніколи не вносяться жодні зміни, не пов’язані із покращенням безпеки (ймовірно, це буде теперішнє ядро ​​Біткоїна). Другий рівень має бути рівнем сайдчейну, на якому можна вільно ризикувати та впроваджувати вільні функції.Повинна існувати безпечна двостороння прив’язка, яка дозволяє будь-кому переказувати кошти між базовим рівнем і будь-яким сайдчейном на другому рівні за обмінним курсом 1:1. Цей двосторонній механізм прив’язки та, можливо, схема сліпого об’єднаного майнінгу повинні бути єдиними речами, які з’єднують Рівень 1 і Рівень 2.

За допомогою цього механізму рішення про те, який технологічний ризик взяти на себе, буде прийматися індивідуально та в односторонньому порядку кожним окремим користувачем. Будь-який користувач може в будь-який час перемістити кошти в певний сайдчейн і добровільно прийняти пов’язані з ним компроміси та ризики або повернути їх назад до осифікованої системи безпеки базового рівня.

Це індивідуальне прийняття чи неприйняття ризиків і компромісів, які впливають лише на людей, які у цьому беруть участь, замінить поточний процес колективного прийняття ризику шляхом обговорення всією спільнотою та впровадження за принципом «все або нічого» змін, які впливають на кожного користувача Біткоїна.

Вже існує кастодіальна реалізація цієї ідеї – Liquid Network. Але, оскільки вона кастодіальна, то має недоліки. Щоб атакувати її, потрібно скомпрометувати п’ятьох кастодіанів, розкиданих по всьому світу, а не лише одного, що набагато краще, ніж щось на зразок Coinbase, але все одно це кастодіальне рішення.

Успіх Liquid був досить обмеженим. Станом на 14 вересня 2022 року, згідно з liquid.net, до мережі прив’язано 3560 BTC. Це близько 71 мільйона доларів або 0,019% від поточної кількості BTC в обігу, яка становить трохи більше ніж 19 мільйонів монет. Це краще, ніж нічого, але реалізація, яка спирається на мультипідпис «11 із 15», контрольований 15 діючими зареєстрованими компаніями по всьому світу, вимагає неприйнятного рівня довіри до нібито «такої, що не вимагає довіри» розподіленої криптовалюти, що відображається на небажанні людей фактично використовувати її – отже, в ній всього близько 71 мільйона доларів.

У BIP300 і BIP301 є некастодіальна реалізація точно такої ж ідеї – Drivechain. Для активації потрібен софтфорк, але він розподілений і не вимагає довіри. Двостороння прив’язка забезпечується сплатою усіх комісій за транзакції сайдчейну майнерам, щоб вони виконували фіксований та дуже простий набір функцій. Повний опис механізму можна отримати в кожному BIP.

Це суттєве покращення безпеки порівняно з Liquid. Щоб атакувати Liquid, потрібно скомпрометувати лише п’ять зареєстрованих функціонерів, що є надзвичайно недостатньою системою безпеки, враховуючи, з якими противниками може зіткнутися Біткоїн, якщо він продовжить рости. Щоб атакувати Drivechain, необхідно здійснити атаку 51%, яка триватиме протягом трьох місяців, при цьому роблячи очевидним для кожного окремого учасника мережі, що здійснюється атака, і даючи цим учасникам достатньо часу для відповіді.

Завдяки Drivechain у нас є спосіб узгодити наші дві «непримиренні» вимоги щодо змін і безпеки. Ми можемо зафіксувати Біткоїн більш повно, ніж за допомогою чинної осифікації, що належить до типу «випадкової політичної реальності», ми можемо зберегти «таку, що не вимагає довіри» та розподілену природу Біткоїна, і в той самий час гарантувати, що в майбутньому ми будемо «британцями» із метафоричними броненосцями, кулеметами Гатлінга і гвинтівками, а нашими конкурентами й супротивниками будуть ті, хто застряг із метафоричними самурайськими мечами й кіньми.

Це гостьова публікація Микити Чащинського, розробника програмного забезпечення, що працює над сайдчейнами BIP300. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024