Як покращення інтерфейсу нод Біткоїна може принести усім користь

Як покращення інтерфейсу нод Біткоїна може принести усім користь

Настав час звернути увагу на користувацький інтерфейс нод мережі Біткоїна.

Уявіть собі:

Ваша донька возиться зі своїм ноутбуком і вигукує: «Вау!» і «О!». Вам цікаво, що відбувається. Вона дивиться мультфільм? Чи аніме? Чому вона така схвильована?

Коли я, двадцятирічний, пишу це в Сінгапурі, за оцінками, у всьому світі працює близько 15 000 активних Біткоїн-нод. Ці ноди частково або повністю зберігають базу даних Біткоїна.

З 15 000 комп’ютерів, які зберігають ту саму базу даних по всьому світу, постійно пересилаючи один одному нові транзакції та нові блоки, практично неможливо, щоб якийсь один гравець зайшов і змінив запис про те, що сталося.

Але, говорячи про майбутнє Біткоїна як децентралізованої валюти, Ілон Маск сказав наступне:

Маск

«Реальність така, що звичайна людина не збирається запускати біткоїн-ноду.

Я згоден з Ілоном. Але дозвольте уточнити.

Ілон мав на увазі ноду перевірки, яку досить просто налаштувати.

  • Ноди майнінгу та ноди перевірки виконують різні функції. (TLDR: ноди майнінгу споживають електроенергію для створення «блоків» даних, ноди перевірки перевіряють, чи точна інформація в цих блоках. Нині майнінгові ноди називають майнерами, тоді як ноди перевірки просто нодами). І ті, і ті сприяють децентралізації.
  • Налаштування ноди перевірки не спалить ваш будинок через високе споживання електроенергії.
  • Насправді це легко і не вимагає жодних технічних знань.
  • Насправді електроенергія коштує всього ~10 центів на день.
  • На цей момент вам потрібно менше ніж 7 ГБ пам’яті, щоб налаштувати скорочену ноду перевірки (у якій ви зберігаєте лише частину бази даних транзакцій Біткоїна, але все ще сприяєте децентралізації).

На жаль, пересічній людині це не відомо.

Однак, Біткоїн залишається найбільш децентралізованою криптовалютою на планеті. 15 000 нод у контексті криптовалюти – це чудово, і докази децентралізації Біткоїна були продемонстровані під час війни за розмір блоків.

Але окреслімо контекст інакше. Сьогодні доступ до інтернету мають понад 5 млрд людей. Раптом 15 000 вузлів виглядають крихітними. Набагато більше ніж 15 000 людей, ймовірно, мають комп’ютери з 7 Гб вільної пам’яті. У багатьох навіть може стояти старий ноутбук в гаражі!

Щоб Біткоїн отримав ширше та швидше впровадження, потрібно постійно наголошувати на його децентралізації. Один зі способів зробити це – заохотити звичайних людей запускати ноди перевірки Біткоїна.

Сьогодні ми говоримо про це недостатньо.

Покращення користувацького інтерфейсу

Навіть для бірж і платіжних програм користувацький інтерфейс мабуть, відходить на другий план. Коли справа доходить до нод, обговорення користувацького інтерфейсу практично не існує.

Пам’ятайте: найбільша компанія у світі сьогодні досягла того місця, де вона є, невпинно зосереджуючись на інтерфейсі користувача. Наразі ринкова капіталізація цієї компанії приблизно в шість разів більша, ніж у Біткоїна.

Зображення від Apple, 1998; Джерело: CNET
Зображення від Apple, 1998; Джерело: CNET

Інтерфейс

Біткоїн може і не бути компанією, але тут діє той самий принцип. Це зводиться до того, щоб зробити речі більш інтуїтивно зрозумілими.

Коли справа доходить до налаштування ноди перевірки, зробіть, щоб усе було простіше. І простіше. І простіше. Встановлення Bitcoin Core має виглядати як встановлення розширення Chrome. Або застосунок із Google Play. І раптом люди зрозуміють: «Гей, ця нода насправді надзвичайно проста!»

Дозвольте мені пояснити: налаштувати ноду перевірки вже просто. Але простота та уявна простота – різні речі. Сьогодні сприймана простота вимагає невимушеності.

Далі поговоримо про те, як має працювати нода перевірки.

Візьмімо вебсайти-оглядачі блоків.

Зображення з blockchain.com
Зображення з blockchain.com

Технічно будь-яку цю інформацію можна знайти на будь-якій ноді повної перевірки. Вона менш інтуїтивно зрозуміла і вимагає певних технічних знань. Середньостатистичний Джо не здобуде таких знань.

Отже, покращуйте користувацький інтерфейс. Накладіть інтерфейс вебсайтів-оглядачів блоків поверх програми ноди. Зробіть крок далі. Дозвольте користувачам побачити, скільком нодам вони передають дані, скільки блоків вони допомогли перевірити на цей момент, будь-які тимчасові розгалуження ланцюга. Простіше. Більше інтерактивності. І все ж без зусиль. Я впевнений, що буде багато ідей щодо створення цікавого користувацького інтерфейсу на основі блокчейну.

Інтерфейс важливий не лише для посилення децентралізації. Він може змінити сам спосіб, яким люди потрапляють у сферу Біткоїна.

Для ілюстрації, ось як я уявляю собі типовий шлях людини, яка потрапляє до Біткоїна:

Чує про криптовалюти як спосіб заробити фіатні гроші потрапляє до альткоїнів потрапляє до Біткоїна цікавиться Біткоїном спускається в кролячу нору вірить у Біткоїн встановлює ноду перевірки.

Цей шлях лише один із багатьох. Але ось моя думка: у більшості випадків налаштування ноди відбувається досить пізно.

Ось на що можуть змінити цей шлях покращений та інтуїтивно зрозумілий користувацький інтерфейс ноди:

Чує про криптовалюти як про спосіб заробити фіатні гроші вирішує встановити ноду перевірки Біткоїна, щоб відчути цінність пропозиції криптовалюти навчається шляхом взаємодії з блокчейном можливо, навіть це приносить задоволення цікавиться Біткоїном вірить у Біткоїн розповідає більшій кількості людей встановити ноду перевірки розповсюджує інформацію; коло замикається.

Нода перевірки – це відкрите запрошення від Біткоїна новим людям, яке не тягне за собою жодного ризику. Удосконалення користувацького інтерфейсу просуватимуть його у цій ролі. Вони пропагуватимуть навчання через взаємодію з мережею Біткоїна. Освіта буде надходити прямо з блокчейну. Зрештою, відео та статті можуть зробити дуже багато!

Ось ще кілька переваг простого інтерфейсу:

  • Це приваблює до Біткоїна людей, які не мають технічних знань. Так, Біткоїн є найбільш децентралізованою криптовалютою на планеті. Але люди, які керують нодами перевірки, все ще є обмеженою групою, в основному з технічних і фінансових спільнот. Давайте також залучимо людей з інших спільнот. Одразу виникає думка про те, як дизайнери NFT переходять до роботи над користувацьким інтерфейсом Біткоїна.
  • Вони зменшують ризики, притаманні вебсайтам-оглядачам блоків.
  • Це призвело б до популяризації Біткоїна як платіжної системи. Ви можете сперечатися про Біткоїн як валюту, але Біткоїн як платіжну систему неймовірно важко спростувати, навіть крізь призму панівної економіки.

На цьому етапі варто згадати, що посилення децентралізації також потенційно може призвести до певних недоліків. Типові проблеми демократії. Децентралізація серед технократів також має свої плюси. Але це інша дискусія.

Суть така: ми повинні більше говорити про це! Значна частина світу все ще глибоко неправильно розуміє Біткоїн. Той факт, що аргумент «Біткоїн шкідливий для клімату» отримав таку популярність, є болісним підтвердженням. І навіть ми, біткоїнери, всі на дуже різній глибині кролячої нори, можемо отримати вигоду від легшої взаємодії з блокчейном.

Тож розказуйте про це у своїх Telegram, Discords і, звичайно, у Twitter. Чи можливо це? Чи має сенс? Чи це марна трата часу? Чи над цим активно працюють?

Повернімося до історії на початку цієї статті:

Ваша донька возиться зі своїм ноутбуком і вигукує «Вау!» і «О!» Ви підходите й бачите, як новий блок додається до ланцюжка попередніх блоків у режимі реального часу. Ви бачите, як один ланцюг перетворюється на два, поки ланцюг угорі не стає все довшим і довшим, а ланцюг внизу зникає у вогні. Ваша дівчинка плескає у долоні.

Це те, народ, за чим варто гнатися.

Це гостьова публікація Рама, двадцятирічного студента, солдата та оповідача. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024
Сендвіч «Рубен» та активація CTV Сендвіч «Рубен» та активація CTV Ви бачили ці бутерброди замість фото профілю? Вони є соціальним сигналом у спробі досягти консенсусу щодо активації змін у Біткоїні. George 203 11 лютого 2024