Мультипідпис для нетехнічного біткоїнера

Мультипідпис для нетехнічного біткоїнера

Використання керованого мультипідпису – це спосіб для менш технічних біткоїн-користувачів захистити себе від централізованих прогалин у безпеці, пов’язаних з третіми сторонами.

Моя сім’я хвилювалася, зберігаючи свої власні ключі. Це величезна, лячна відповідальність, яка призводить до прокрастинації. Переглянувши кілька відеороликів BTC Sessions, ми нарешті вирішили, що настав час. Приблизно в березні 2022 року ми нарешті вивели наші біткоїни… з Celsius.

Здавалося б, це відповідальна справа. Ми не заробляємо аж стільки грошей. Чому б не використати процентний рахунок, щоб нарощувати капіталовкладення в доларовому вираженні, шляхом періодичного інвестування фіксованих сум. Це як банк, правда? Зберігати наші кошти в безпеці з кимось іншим і заробляти трохи грошей. Зараз ми усвідомлюємо ризики. Лінь і страх мало не призвели до катастрофи.

За що я вдячний цьому ведмежому ринку, так це за те, що він наочно показав, наскільки ризикованими є такі кастодіальні послуги.

Протилежний спосіб мислення

Що мені подобається в біткоїн-просторі, так це постійний аналіз ризиків. Ризики, які бере на себе велика частина населення, не забираючи свої монети у кастодіальних зберігачів, що в підсумку призводить до деякої змішаної форми регуляторного захоплення та повторної застави, є основним моментом, який останнім часом став для мене неймовірно помітним.

Біткоїн може по-справжньому процвітати, лише якщо ви позбавитесь від посередників у системі. Однорангові електронні гроші, цифрове золото, захист від безрозсудної монетарної політики, захист від тиранії – які б визначення чи теорію Біткоїна ви не прийняли, висновок однаковий: щоб виграти, вам потрібно самостійно зберігати свої ключі.

Еволюція відповідальності

Я маю досвід в економіці та бізнесі. Технологія, яка лежить в основі самостійного зберігання, викликала у мене дуже неприємні відчуття. А що як я зроблю щось не те? Що як втрачу не лише свій пристрій для підпису, але й резервні копії сід-фрази? Що як ми втратимо все, як у страшилках про багатомільйонні суми, які люблять розкручувати типові ЗМІ?

Ми, звичайно, небагаті, але наші біткоїн-активи багато для нас значать. Наша енергія, наші заощадження, наш особистий доказ роботи, представлені цифрами на екрані у формі UTXO (Абревіатура від Unspent Transaction Output - невитрачений вхідний залишок транзакції). Настав час взяти на себе трохи відповідальності.

Я годинами досліджував продукти та методи самостійного зберігання, перш ніж достатньо освоївся, щоб могти захистити свою монету за допомогою рішення з єдиним підписом. Радикальна відповідальність вимагає доказу роботи.

Перехід до мультипідпису: диверсифікація безпеки

Після кількох місяців успішного самостійного ходлінгу (тривалого зберігання криптоактиву) я почав відчувати дискомфорт від освоєного мною рішення з єдиною точкою відмови. Не лише в тому сенсі, що існував лише один закритий ключ, який захищав мою життєву енергію, але й у тому сенсі, що існував лише один апаратний пристрій. Ми не лише мали довіряти собі в тому, що залишимося пильними протягом багатьох років, але й довіряти розробникам програмного та апаратного забезпечення того єдиного рішення, яке ми обрали.

Одне рішення, кілька точок відмови – це не те, про що я хотів би думати.

Після ще кількох годин із BTC Sessions, а також обговорення з моїм другом з Unchained Capital ми з дружиною прийняли рішення диверсифікувати нашу безпеку за допомогою сховищ із мультипідписом, і вгадайте що? Це було до біса легко.

До сумісних апаратних гаманців належать Ledger, Trezor і Coldcard. Ми вирішили використовувати два різних типи, щоб ще більше диверсифікувати нашу безпеку. Unchained пропонує консьєрж-сервіс з налаштування, але після перегляду BTC Sessions мені навіть не знадобилися покрокові інструкції. Я навіть зайшов так далеко, що відновив налаштування мультипідпису на кількох програмних гаманцях, як-от Blue і Sparrow. Те, що сховища створено за допомогою Unchained, не означає, що потрібно використовувати їхній інтерфейс для всього, і кошти можна відновити без них.

Чесно кажучи, найскладнішою частиною всього процесу було з’ясувати, що мені потрібно було завантажити веб-переглядач Google Chrome замість треш-браузера, який я намагався використовувати спочатку.

Однією з особливостей, яка мені дуже сподобалася, була функція «перевірка ключа». Я завантажив розширені відкриті ключі для наших пристроїв на Unchained. Перш ніж надіслати будь-які UTXO, я очистив обидва свої пристрої та використав сід-фрази, щоб відновити їх. Функція перевірки ключа в Unchained дала мені потрібне підтвердження того, що я не лише правильно записав сід-фразу, але й належним чином відновив гаманці замість того, щоб випадково створити новий гаманець із неправильними словами.

Я впевнений, що є кращий спосіб зробити це, але, як я вже сказав, я не технар, і цей метод мені підійшов та забезпечив комфорт.

Більше жодних виправдань

Ми ледве уникнули катастрофи з Celsius, але тепер ми покладаємося на власні сили. Мій досвід із Unchained забезпечив мені комфорт, але також був неймовірним досвідом навчання. За дві-три години налаштування й роботи я дізнався про Біткоїн більше, ніж за останні кілька років. З невеликими вказівками мій 58-річний тато зміг налаштувати мультипідписний гаманець менш ніж за дві години.

Незалежно від того, чи ви виберете традиційний гаманець з одним підписом, мультипідписний гаманець із самостійним управлінням чи кероване мультипідписне рішення, як-от Unchained Capital, найважливішим є те, що ви перебираєте на себе відповідальність за зберігання та стаєте самостійними. Кожного разу, коли UTXO виводиться з бірж, ризик регуляторного захоплення та повторної застави, таким чином, пропорційно зменшується.

Як одного разу сказав великий Патчес О’Хуліган: «Якщо ви можете ухилитися від гайкового ключа, ви зможете ухилитися від м’яча». Я тут, щоб сказати вам, що якщо ви можете прочитати ці слова, то ви достатньо розумні, щоб перебрати на себе зберігання своїх монет. Більше ніяких виправдань.

Права й обов'язки – одне й те саме. Право залишатися вільним вимагає відповідальності за це. Тримаючи свої ключі та стаючи незалежними, ви робите мережу набагато міцнішою. Не відмовляйтеся від своєї свободи. Візьміть відповідальність на себе.

Це гостьова публікація Міккі Косса, випускника Вест-Пойнта зі ступенем економіста. Він провів чотири роки в піхоті, перш ніж перейти до Фінансового корпусу. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн-освіта здатна змінити світ Біткоїн-освіта здатна змінити світ Менш ніж три роки тому Джон Деннехі, засновник Mi Primer Bitcoin, вирішив створити освітню програму з Біткоїна, щоб розширити можливості сальвадорців. Тепер ця платформа використовується не тільки для навчання десятків тисяч студентів у Сальвадорі, але і для дедалі більшої кількості учнів у всьому світі. Френк Корва 22 червня 2024
«Хороший біткоїнер»: продажність у ході передвиборчої кампанії «Хороший біткоїнер»: продажність у ході передвиборчої кампанії Біткоїнерам не слід бути ласими на передвиборчі обіцянки політиків. Більшість із них залишаються невиконаними після завершення виборів та початку каденції. L0la L33tz 22 червня 2024
Чи може Біткоїн бути продуктивним активом? Чи може Біткоїн бути продуктивним активом? Аналіз природи та ризиків різних продуктів на основі дохідності, створених на основі Біткоїна. Паскаль Хюглі 22 червня 2024