Ерік Ломброзо про три способи масштабування Біткоїна, для яких не важливий розмір блоку

Ерік Ломброзо про три способи масштабування Біткоїна, для яких не важливий розмір блоку

Генеральний директор Ciphrex і учасник Bitcoin Core Ерік Ломброзо виступив, мабуть, з найглибшою промовою на конференції Blockchain Agenda Conference в Сан-Дієго.

У той час як більшість інших презентацій та групових обговорень спеціалістами були зосереджені на таких темах, як регулювання та руйнування традиційних фінансових інституцій, виступ Ломброзо в основному був зосереджений на технічному аспекті. Зокрема, досвідчений фахівець з інформаційної безпеки розповів про можливості масштабування Біткоїна для значно більшої кількості користувачів.

Під час своєї презентації Ломброзо розглянув три ключові варіанти масштабування, які у підсумку можуть дозволити мережі набагато ширше використовувати систему цифрових грошей. Хоча вся увага була прикута до потенційного збільшення ліміту величини блоку за останній рік, Ломброзо не обговорював цю потенційну зміну протоколу Біткоїна.

Більш ефективні криптографічні докази

Криптографічні докази – це не те, що зазвичай обговорюється в широкій спільноті Біткоїна, але Ломброзо вважає, що пошук більш ефективних методів підтвердження певної частини даних за допомогою криптографії може бути корисним для масштабування. Він пояснив:

«Нам потрібно думати з точки зору систем сценаріїв, які оптимізовані для ефективних доказів. Багато обчислювальних задач насправді нелегко піддаються подібним речам, але, на щастя, багато проблем, які нас цікавлять у зв’язку з подібними речами, таки пропонують ефективні докази, що означає, що набагато легше перевірити доказ, ніж сконструювати доказ».

Можливо, цей варіант створення більш ефективної мережі Біткоїна не часто обговорюється, оскільки він досить технічний, але Мадарс Вірза з Массачусетського технологічного інституту виступив з доповіддю на цю тему на конференції «Масштабування Біткоїна: Гонг Конг». У своїй доповіді Вірза розповів про роль доказів з нульовим розголошенням для масштабованості Біткоїна.

У своїй презентації Ломброзо зазначив, що деяким новим технічним проривам у криптографії ще потрібен певний час, перш ніж матиме сенс включити їх у Біткоїн:

«Деякі з найсучасніших криптографічних речей, як-от zk-SNARK, все ще занадто незвичні, щоб застосовувати їх до цих фінансових мереж, але є потенційні способи, за допомогою яких ми могли б узагальнити їх для розв'язання різноманітних проблем».

Zerocash, система для справді анонімних цифрових платежів, використовує zk-SNARKs для розв'язання багатьох проблем конфіденційності у сфері Біткоїна.

Додаткові параметри для перевірки транзакцій

Ще одна можливість для кращої масштабованості Біткоїна надається у вигляді додаткових опцій для підтвердження транзакцій. Ломброзо пояснив, що не кожна транзакція повинна бути повністю підтверджена, перш ніж хтось зможе прийняти її як реальну:

«Оскільки немає сенсу, щоб кожен вузол підтверджував кожну транзакцію кожного іншого вузла (оскільки це ніколи не буде масштабуватися), нам потрібно отримати спосіб мати ширше коло, в якому ми можемо дозволити вузлам мати часткове підтвердження, коли вони можуть не бути впевнені на 100%, але якщо вони на 99,999% впевнені, що все правильно, то це може скоротити багато витрат на підтвердження. Можливо, це того варте».

Популярний приклад: покупка ранкової кави в «Старбакс» не обов’язково повинна транслюватися та підтверджуватися кожним вузлом Біткоїна у світі.

Ломброзо, крім того, додав, що також можуть бути корисними моделі попередньо вираженої довіри іншим:

«У нас можуть бути моделі попередньо вираженої довіри, де ви можете довірити серверу завдання перевірки, і ви обираєте так зробити. Це не те саме, коли вас змушують так зробити».

Ключовим моментом тут є просто надання користувачам більше можливостей, коли справа доходить до підтвердження транзакцій. Якщо для певної транзакції потрібний менший обсяг підтвердження, то прийняття моделі з нижчим рівнем довіри може допомогти розблокувати блоки.

Протоколи для режиму офчейн

Третій спосіб масштабування Біткоїна, який обговорював Ломброзо, - це протоколи для режиму офчейн. Це такі варіанти, які виводять транзакції з блокчейну на інтегровані сервери або інші мережі з низьким рівнем довіри. Під час своєї доповіді Ломброзо виглядав надзвичайно оптимістичним щодо цього варіанту масштабування Біткоїна. Він зазначив:

«Однією з найцікавіших подій цього року є розроблення протоколів для режиму офчейн. Я думаю, що це одна з найперспективніших царин, які ми бачили. Гадаю, що це, мабуть, найцікавіша подія, яка сталася з моменту створення Біткоїна».

Приклади офчейн-транзакцій біткоїна включають: транзакції між користувачами Coinbase, Lightning Network, Open Transactions та канали мікроплатежів (і найкраща ілюстрація – Streamium).

Хоча в центрі уваги дискусії про масштабованість Біткоїна все ще перебуває обмеження величини блоку, зрозуміло, що є ще багато варіантів, які варто розглянути. У найближчі місяці Bitcoin Core і дедалі популярніший Bitcoin Classic продовжуватимуть наводити доводи на користь своїх рішень щодо масштабування.

Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху. Володимир Гришенко 11 липня 2024