Чи може біткоїн рекордно подорожчати до халвінгу

Чи може біткоїн рекордно подорожчати до халвінгу

Ще декілька місяців тому різке зростання курсу біткоїна здавалося неможливим. Але зараз головний цифровий актив націлений на рекорди й цілком здатен перевищити рівень у $69 000 ще до халвінгу.

Амбіційний прогноз

Час від часу у Біткоїн-спільноті лунають надто оптимістичні прогнози (на зразок «біткоїн досягне $1 млн» від Баладжі Шрінівасана), але вони серйозно не сприймаються. Проте останнім часом декілька поважних біткоїнерів зробили цікаве припущення. На їхню думку, біткоїн має всі шанси встановити новий ціновий рекорд не після, а ще до халвінгу.

Зокрема такої думки дотримується гендиректор Blockstream Адам Бек. «1 жовтня 2021 року біткоїн (як і вчора) перетнув позначку в $47 000, і тепер він на шляху до ATH в $69 000. Цей стрибок зайняв 41 день. До халвінгу залишилося 70 днів. Це ще одна перспектива, як ми можемо отримати новий ATH або навіть $100 000 до халвінгу», – пояснив свої очікування Адам Бек.

Аргументи проти

Почнемо з критики цього прогнозу, адже є чимало аргументів, які застерігають від надмірних очікувань у найближчі місяці. Зокрема, поки що немає історичних прецедентів, коли б біткоїн оновлював попередній історичний максимум (ATH) ще до халвінгу. У квітні на нас очікує вже четвертий халвінг, й динаміка курсу головного цифрового активу була досить передбачуваною у попередні цикли. Тож багато хто вважає, що немає достатніх передумов вважати, що цього разу все буде інакше.

Іншим важливим чинником є те, що наразі на ринку спостерігається дуже велика кількість ордерів на продаж у районі $50 000 і трохи вище. Тобто багато інвесторів фіксує прибутки на цьому рівні. Тож тиск продавців може бути достатньо сильним, що вже видно останніми днями. Рівень $50 000 виступає сильним рівнем опору, і його подолання потребуватиме значних зусиль з боку биків.

Також сильним аргументом проти прогнозу Адама Бека є те, що процентні ставки на ринку залишаються на рекордно високому рівні у 5,25-5,5%, що мінімізує доступ інвесторів до дешевих кредитних ресурсів. Отже, їм буде складно значно збільшити власний попит на біткоїн, навіть попри значну зацікавленість. Останній звіт з інфляції у США, що був оприлюднений 13 лютого, свідчить, що індекс споживчих цін складає 3,1%, що вище за прогнози у 2,9%.

Чи може біткоїн рекордно подорожчати до халвінгу
Динаміка базової процентної ставки ФРС. Джерело: Trading Economics.

Порівняно висока інфляція свідчить про те, що Федеральна резервна система (ФРС), скоріш за все, не поспішатиме знижувати процентні ставки на своєму наступному засіданні у березні. Принаймні ринок ф’ючерсних контрактів оцінює таку імовірність у 91,5%. А повірити в те, що біткоїн зможе оновити максимум за рекордно високих ставок, вкрай складно.

Аргументи за

Але є і декілька вагомих аргументів, що не дозволяють повністю виключити оптимістичний сценарій від Адама Бека. Головним чинником оптимізму є те, що спотові біткоїн-ETF нарешті починають виправдовувати очікування учасників ринку. Наразі інвестиційні компанії, що запустили ETF, скуповують у 10 разів більше монет за день, ніж видобувається майнерами. Така диспропорція досить створює суттєвий тиск на ціну, адже постійне зростання попиту за умов нееластичної пропозиції створює передумови для подорожчання активу.

За оцінками експертів, поточна ситуація може призводити до зростання курсу BTC у середньому на $500 за день лише через вплив біткоїн-ETF. Зважаючи на те, що до халвінгу ще понад два місяці, ціна біткоїна може потенційно сягнути близько $80 000 ($50 000 + $500*60).

Іншим аргументом на користь зростання курсу (хоча його поділяють не всі біткоїнери) є вплив записів Ordinals. Відповідно до цієї думки, наразі попит на BTC включає не тільки монетарний аспект (попит на біткоїн як гроші), а й немонетарний (як блокчейн для зберігання додаткових даних). Тож це потенційно може сприяти зростанню його курсу більшою мірою, ніж це було у попередні цикли.

Насамкінець є думка, що потенційні ризики від регуляторів уже враховані ринком, а будь-яка неочікувана позитивна новина може створити передумови для ралі. Наприклад, активне акумулювання біткоїна новими інституційними інвесторами або повідомлення про біткоїн-плани від урядів інших країн може стати таким драйвером.

Минулого циклу напередодні халвінгу відбувся «чорний лебідь» у вигляді пандемії COVID-19, тож не виключено, що цього разу на ринку виникне «позитивний шок» зі зворотним впливом.

Загальний консенсус

Попри розбіжності у короткострокових оцінках, майже всі біткоїнери поділяють загальне бачення нового бичачого циклу, який має набути розмаху цього року. Зокрема зростання попиту на BTC з боку інституціоналів та зниження ліквідної пропозиції після халвінгу створить значний дефіцит монет, що неминуче призведе до сталого зростання.

ФРС також перейде до більш ліберальної грошово-кредитної політики та почне знижувати ставки (скоріш за все, у травні). Як наслідок – на ринку виникне додаткова ліквідність, яка й буде спрямована на фондовий ринок та цифрові активи. Біткоїн як визнаний лідер (особливо після схвалення заявок на спотові ETF) поглине значний обсяг цієї ліквідності.

Переважна більшість біткоїнерів вважає, що до кінця 2024 року біткоїн зможе оновити свій історичний максимум.

Чи може біткоїн рекордно подорожчати до халвінгу
Прогноз курсу біткоїна від Джарана Меллеруда. Джерело: соцмережа Х.

Наприклад, аналітик Hashlabs Mining Джаран Меллеруд сформулював наступний прогноз: «Я очікую, що ціна біткоїна досягне $100 000 до кінця 2024 року».

Що у підсумку

Існує певна ймовірність того, що біткоїн зможе оновити свій історичний ціновий максимум ще до халвінгу. Але цього може й не статися. Головне полягає у тому, що всі фундаментальні показники вказують на формування потужного бичачого імпульсу вже цього року. Тож гіпербіткоїнізація стає невідворотною, а активність інституціоналів лише прискорить цей процес.

Майбутнє біткоїн-кредитування Майбутнє біткоїн-кредитування Зі зростанням капіталізації біткоїна та його ширшим прийняттям у світі збільшується попит на його використання у вигляді застави при наданні/отриманні позик. Проте сучасна банківська система має занадто багато проблем, які можна розв’язані лише при переході на стандарт Біткоїна. Дмитро Харьков 15 квітня 2024
Біткоїн проти диктатури Біткоїн проти диктатури Навіть у XXI столітті у світі існують авторитарні та тоталітарні режими, що становлять небезпеку не лише для своїх громадян, а й для жителів інших країн. Проте з появою Біткоїна з’являється можливість протистояти їхньому шкідливому впливу, принаймні у фінансовій сфері. Дмитро Харьков 12 квітня 2024
Найвідоміші Біткоїн-наставники Найвідоміші Біткоїн-наставники Наставники у Біткоїн-спільноті – це люди, яку виконують важливу просвітницьку роль та допомагають іншим зрозуміти, що таке Біткоїн та як він може покращити їхнє життя. Володимир Гришенко 11 квітня 2024