Курс біткоїна аномально зріс у п'яти країнах

Курс біткоїна аномально зріс у п'яти країнах

Такий результат зумовлений девальвацією національних валют в Аргентині, Нігерії, Туреччині, Лаосі та Єгипті.

Ціна біткоїна з 23 по 24 жовтня досягла нових історичних максимумів щодо деяких найбільш інфляційних фіатних валют світу. Про це повідомляє Cointelegraph.

Зокрема, вартість покупки одного біткоїна досягла історичних максимумів у разі використання аргентинського песо, нігерійської найри, турецької ліри, лаоського кіпа та єгипетського фунта. Однак слід зауважити, що такий результат зумовлений насамперед девальвацією цих валют, що триває, і нещодавнім зростанням ціни біткоїна на 16%.

Найра і ліра впали до мінімальних позначок щодо долара США 24 і 25 жовтня, а песо знаходиться всього в 0,85% від свого історичного мінімуму (також відносно долара США).

За даними Міжнародного валютного фонду (МВФ), наразі найвищий рівень річної інфляції спостерігається у венесуельському боліварі – 360%, за ним йдуть зімбабвійський долар (314%), суданський фунт (256%) та аргентинський песо (122%). Турецька ліра та нігерійська найра посідають шосте та 15-те місця з річними темпами інфляції 51% та 25% відповідно, свідчать дані МВФ.

Як влада ставиться до Біткоїна

Попри важке становище в економіці, далеко не всі країни готові спростити регулювання в індустрії та прийняти біткоїн законним платіжним засобом. Зокрема, в Туреччині, де місцеве населення є одним із найактивніших користувачів BTC, центральний банк країни у квітні 2021 року заборонив біткоїн-платежі за товари та послуги. Крім того, протягом останніх кількох років він працював над створенням цифрової валюти центрального банку (CBDC) для переведення турецької ліри у цифровий формат.

2021 року в Нігерії центробанк заборонив місцевим банкам надавати послуги криптовалютним біржам. Однак у грудні 2022 року Нігерія оголосила про намір ухвалити законопроєкт, який визнає біткоїн і криптовалюти «інвестиційним капіталом», назвавши однією з основних причин зміни своєї позиції необхідність іти в ногу зі «світовою практикою».

Між тим на інфляційну кризу в Аргентині можуть вплинути результати президентських виборів, які відбудуться у листопаді. 19 листопада кандидат у президенти Хав'єр Мілей зустрінеться з конкурентом Серхіо Массою в останньому другому турі голосування.

Масса, який наразі обіймає посаду міністра економіки країни, хоче, щоб Аргентина якнайшвидше запустила CBDC як засіб вирішення інфляційної кризи, що тривала в країні. Мілей, навпаки, є шанувальником біткоїна.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Що відбувалося з курсом BTC

Цього тижня біткоїну вдалося вийти з діапазону $25 000–30 000, у якому він перебував понад пів року. Так, уперше з травня 2022 року 24 жовтня курс біткоїна досяг позначки $35 300. Станом на ранок 27 жовтня біткоїн торгується на позначці $34 000.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024