Core Scientific: історія майнера, який пережив банкрутство

Core Scientific: історія майнера, який пережив банкрутство

Core Scientific – один з провідних гравців на ринку майнінгу, який став банкрутом під час кризи у 2022 році. Та все ж таки компанія змогла знайти вихід зі скрутної ситуації.

Як все починалося

Core Scientific – це майнінгова компанія, яка базується в Сіетлі та була заснована у 2017 році Даріном Файнштейном і Майком Левіттом. Вони мали на меті створити компанію, яка б поєднувала передові технології майнінгу та штучного інтелекту (ШІ) з ефективним використанням енергетичних ресурсів, щоб забезпечити надійні та високопродуктивні рішення.

Core Scientific: історія майнера, який пережив банкрутство
Джерело: соцмережа X.

У 2018 році посаду генерального директора Core Scientific обійняв колишній керівник Microsoft Кевін Тернер який започаткував місію компанії, що полягає у досягненні 100% вуглецевої нейтральності. Але 19 травня 2021 року він пішов у відставку. Попри це Core Scientific за цей час залучила $115 млн за допомогою трьох раундів фінансування.

Активність на ринку

Також за ці роки компанія здійснила два поглинання. Першою у 2019 році була компанія Stax Digital, яка стала відомою завдяки розробкам майнінгового продукту Honeyminer. Другою у 2020 році стала компанія Atrio, яка спеціалізувалась на наданні хмарних сервісів для ШІ та високопродуктивних обчислювань (HPC).

Core Scientific також уклала партнерство з Nvidia, розробником графічного процесора, а також з NetApp, лідером у сфері хмарних сервісів для обробки даних, щоб забезпечити вільний доступ до інфраструктури штучного інтелекту та інженерії даних для нових досліджень.

Вихід на IPO

Core Scientific стала публічною у січні 2022 року через злиття з компанією (SPAC) Power & Digital Infrastructure Acquisition Corp. Ця угода дозволила Core Scientific вийти на фондову біржу Nasdaq під тикером «CORZ». Ставши публічною, компанія отримала доступ до додаткового капіталу, що дозволило їй розширювати свої майнінгові операції, впроваджувати нові технології та укріплювати позицію як одного з провідних постачальників рішень для майнінгу біткоїнів у світі.

Core Scientific: історія майнера, який пережив банкрутство
Один з дата-центрів компанії. Джерело: соцмережа X

Публічний статус також підвищив прозорість і довіру до Core Scientific з боку інвесторів та ринку. Та попри успіхи, компанія не змогла пережити глобальну кризу 2022 року і збанкрутіла.

Банкрутство

Core Scientific подала заявку на банкрутство в грудні 2022 року. Причинами стали значне зниження цін на біткоїн, підвищення витрат на електроенергію, загальний економічний спад, що негативно вплинуло на операційну діяльність компанії. Та все ж таки головною причиною стали борги компанії, оскільки велика частка позикового капіталу була отримана під високі відсотки, які Core Scientific не змогла виплачувати, коли прибутки впали.

Банкрутство Core Scientific також негативно вплинуло на курс біткоїна і викликало обговорення про майбутнє майнінг-індустрії, висвітливши важливість ефективності, стійкості та адаптації до мінливих ринкових умов.

Попри те, що Core Scientific була одним з провідних гравців у галузі майнінгу біткоїнів, фінансові труднощі змусили компанію звернутися до суду для захисту від кредиторів і реструктуризації боргів. Цей крок дозволив компанії переглянути свої фінансові зобов'язання і розробити план відновлення, щоб продовжити свою діяльність в умовах складного ринкового середовища.

Вихід з кризи

Для відновлення компанії знадобилося більше ніж рік. У цей складний період її очолив Адам Салліван, до цього він обіймав посаду керуючого директора та керівника відділу цифрових активів та інфраструктури в XMS Capital Partners.

Core Scientific: історія майнера, який пережив банкрутство
Адам Салліван очолив команду під час кризи. Джерело: соцмережа X.

Навіть попри процедуру банкрутства, Core Scientific демонстрував значну активність. Під час складного 2023 року компанія видобула 19 274 BTC, що еквівалентно за сьогоднішнім курсом $1,4 млрд. Завдяки значному зростанню курсу біткоїна і хешпрайсу на початку 2024 року майнер вийшов з процедури банкрутства та знову розмістив акції на біржі Nasdaq. У Core Scientific також заявили, що володіють і управляють інфраструктурою потужністю 724 МВт, що є найбільшим показником серед публічних майнерів у Північній Америці.

Чим сьогодні займається компанія

Сукупний дохід компанії Core Scientific за перший квартал 2024 року склав $179,3 млн, що на $58,6 млн більше, ніж за аналогічний період торік. Майнер також зафіксував значне зростання чистого прибутку до $210,7 млн порівняно з чистим збитком у розмірі $400 000 у першому кварталі 2023 року.

А нещодавно компанія також відмовилась від поглинання з боку партнера Coreweave, з яким вона перед цим уклала низку контрактів на 12-річний період. Цей крок насамперед свідчить про упевненість компанії у майбутньому.

Підбиваючи підсумки

Компанії Core Scientific вдалося подолати банкрутство та вийти з кризи завдяки ефективній реструктуризації боргів, оптимізації операційних витрат та зростанню курсу головного цифрового активу. Не останню роль у цьому відіграла вдала зміна керівництва. Core Scientific також впровадила нові енергоефективні технології, що дозволило зменшити витрати на електроенергію, яка є ключовим компонентом витрат у майнінговій індустрії. Завдяки цим заходам, вона змогла стабілізувати свою фінансову ситуацію, зберегти основні активи й продовжити свою діяльність на ринку майнінгу, повернувши довіру інвесторів та клієнтів.

Топ-10 перспективних Біткоїн-стартапів Топ-10 перспективних Біткоїн-стартапів Біткоїн-стартапи з кожним роком все більше цікавлять інвесторів. Це відбувається не лише тому, що від них очікують прибутковості на рівні BTC, а й тому, що Біткоїн дедалі більше інтегрується у глобальну фінансову систему. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Bitcoin Prague 2024: нові горизонти Біткоїна Bitcoin Prague 2024: нові горизонти Біткоїна 13–15 червня у Празі (Чехія) відбулася щорічна масштабна Bitcoin-only конференція, що зібрала учасників зі всієї Європи, а спікерів – із різних регіонів світу. Лідери думок у черговий раз окреслили пріоритети розвитку Біткоїн-екосистеми на найближчі роки. Дмитро Харьков 17 червня 2024
Навіщо потрібні біткоїн-облігації Навіщо потрібні біткоїн-облігації Багато хто чув про Volcano bonds – біткоїн-облігації, що випускає уряд Сальвадору. Але у чому перевага таких біткоїн-інструментів порівняно з традиційними альтернативами? Дмитро Харьков 14 червня 2024