У Парагваї хочуть ув’язнювати нелегальних майнерів на 10 років

У Парагваї хочуть ув’язнювати нелегальних майнерів на 10 років

Ініціатива має на меті захистити енергосистему від несанкціонованого майнінгу.

Уряд Парагваю збирається звернутися до законодавців з проханням схвалити законопроєкт, який дозволить ув'язнювати нелегальних майнерів на термін до 10 років. Про це пише Cryptonews.

Прессекретарка президента Паула Карро заявила журналістам у п'ятницю, 17 травня, що уряд направив законопроєкт до парламенту «в терміновому порядку». Документ дозволить парагвайській поліції й прокуратурі вилучати обладнання для майнінгу у нелегальних операторів.

За словами Карро, законопроєкт «спрямований на захист державної Національної адміністрації з питань електроенергетики (ANDE)». При цьому, як вважають держслужбовці, «крадіжка великої кількості енергії нелегальними операторами майнінгу біткоїнів» становить «загрозу для ANDE». Тож цей законопроєкт дозволить судам виносити «максимальний вирок» у вигляді десятирічного ув'язнення «за крадіжку електроенергії».

Майнінгова індустрія у Парагваї

У останні роки майнінг біткоїнів стрімко розвивається в Парагваї, де законодавці намагаються ввести його в правове поле. Слід зауважити, що країна має значні енергетичні ресурси, які майнери вважають ідеальними, а саме надлишкову гідроенергію.

Однак в останні роки багато майнерів почали під'єднуватись до електромережі незаконно, через що дехто з постачальників почав скаржитись на перевантаження та інші проблеми.

Поліція відреагувала на це, розпочавши репресії. З початку цього року ANDE взяла участь у 17 рейдах на нелегальні ферми, а загалом правоохоронці вилучили понад 5000 ASIC-майнерів.

Своєю чергою в парламенті щонайменше 14 законодавців підтримали приватний законопроєкт, який фактично забороняє майнінг біткоїнів у країні.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Публічні дебати

Наразі у Парагваї відбуваються публічні дебати щодо доцільності посилення регулювання та заборони в цілому роботи майнерів. За даними експертів, економіка країни щорічно втрачатиме понад $200 млн, якщо законодавці все ж таки вирішать ухвалити законопроєкт про заборону майнінгу, оскільки видобуток біткоїнів забезпечував значний позитивний внесок у торговельний баланс Парагваю.

Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Наступному президенту США рекомендують створити стратегічний резерв з біткоїнів. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Артист зробив ставку на «Даллас Маверікс», але перемогу здобула команда «Бостон Селтікс». Володимир Гришенко 18 червня 2024
Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Найбільше подорожчали акції Core Scientific і TeraWulf. Володимир Гришенко 18 червня 2024