Собівартість видобутку біткоїна оцінили у $45 000

Собівартість видобутку біткоїна оцінили у $45 000

Попередню оцінку у $42 000 експертам довелось переглянути через динаміку хешрейту.

Аналітики банку JPMorgan змінили свою оцінку собівартості видобутку біткоїна до $45 000 з попереднього прогнозу в $42 000 на тлі незначної корекції хешрейту. Про це йдеться у звіті, який підготував аналітик фінустанови Ніколаос Панігіртзоглоу, передає The Block.

«Раніше ми очікували значного падіння хешрейту після халвінгу, оскільки нерентабельні майнери вийдуть з мережі Біткоїна. Схоже, що це відбувається, хоча і з деякою затримкою. Поточна швидкість хешування та енергоспоживання змінюють нашу оцінку собівартості видобутку біткоїна до $45 000», - зазначив Панігіртзоглоу.

У лютому аналітики оцінювали собівартість видобутку одного біткоїна в $42 000. Відповідно, вони також оцінили ціну біткоїна в $42 000 як цільову, коли ейфорія, викликана халвінгом, мала вщухнути після квітня. Проте Панігіртзоглоу зауважив, що хоча поточна оцінка собівартості видобутку біткоїна становить $45 000, вона все ще зберігає рівень $42 000 в середньостроковій перспективі.

«Оцінка собівартості виробництва залежить від хешрейту та ефективності майнінгового обладнання, які постійно змінюються після халвінгу. На цей час ми маємо оцінку в $45 000, але вона буде змінюватися в міру того, як буде змінюватися хешрейт і ефективність обладнання для майнінгу», - додав аналітик.

Вплив протоколу Runes

За оцінками аналітиків JPMorgan, протокол Runes призвів до тимчасового сплеску комісій за транзакції з біткоїном, пропонуючи майнерам збільшення доходу після халвінгу.

«Однак, приріст від Runes виявився нетривалим: активність користувачів і комісії різко впали за останні тиждень-два. Це підкреслює постійну проблему, з якою стикаються майнери біткоїнів, щоб підтримувати стабільне джерело доходу, особливо в умовах, що склалися після халвінгу», - зазначають аналітики.

Експерти дійшли висновку, що в міру того, як ентузіазм щодо протоколу Runes згасав, а тимчасове збільшення кількості майнерів біткоїнів зменшувалося, енергоспоживання в мережі знизилося більше, ніж хешрейт, що свідчить про вихід з неї збиткових майнерів з неефективними пристроями.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Що там з показниками хешрейту

У мережі Біткоїна дійсно почали знижуватись показники хешрейту. Так, станом на 10 травня вони впали до більш ніж двомісячного мінімуму в 575 EH/s. Проте більшість експертів дотримуються думки, що хешрейт зрештою зросте протягом наступного року.

На їхню думку, зараз під загрозою опиняться лише невеликі майнінгові підприємства з менш енергоефективним обладнанням.

Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Наступному президенту США рекомендують створити стратегічний резерв з біткоїнів. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Артист зробив ставку на «Даллас Маверікс», але перемогу здобула команда «Бостон Селтікс». Володимир Гришенко 18 червня 2024
Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Найбільше подорожчали акції Core Scientific і TeraWulf. Володимир Гришенко 18 червня 2024