Як обрати ASIC-майнер

Як обрати ASIC-майнер

Виробники обладнання для майнінгу постійно розширюють свій асортимент. Але є базові критерії, на які слід звертати увагу під час вибору ASIC-майнера.

Технологічні критерії

Виробник майнінгового обладнання Canaan 9 травня на виставці у рамках конференції Bitcoin Asia 2024 представив флагманський продукт нового покоління для видобутку біткоїнів – A1566 серії Avalon A15. І це лише один із прикладів інновацій у цій сфері. Наразі вибір девайсів для видобутку біткоїнів – доволі великий. Але як обрати найкращий варіант?

Розглянемо технологічні критерії, на які звертають увагу майнери. Хешрейт – це обчислювальна потужність ASIC-майнерів, яка безпосередньо пов'язана з його вартістю. Моделі з вищим хешрейтом пропонують кращу продуктивність і економію внаслідок ефекту масштабу, знижуючи виробничі витрати. WhatsMiner M63S вважається лідером за цим показником. Для ефективної роботи рекомендується використовувати ASIC-майнер з хешрейтом не менше 100 ТБ/с, що забезпечує нижчі експлуатаційні витрати та оптимальне використання ресурсів.

Як обрати ASIC-майнер
Популярні моделі та їхній хешрейт. Джерело: Hashlabs Mining.
​​​​​​

Довговічність ASIC-майнерів безпосередньо впливає на загальну кількість біткоїнів, яку вони можуть добути за весь час їх експлуатації. Довговічність установки може відрізнятися залежно від виробника і моделі, причому деякі з них з часом виявляються більш надійними. Серія WhatsMiner від MicroBT відома своєю міцною конструкцією та довговічністю. Надання пріоритету довговічності при виборі майнера зводить до мінімуму ризик виходу з ладу і підвищує потенціал обладнання для тривалоо використання.

Ще один важливий чинник – це час підготовки. Він включає період між придбанням ASIC-майнера і запуском його в роботу. Коротший час підготовки є кращим, оскільки він дозволяє майнерам швидше розпочати видобуток біткоїнів. Мінімізація часу виконання замовлення є вигідною, і часто рекомендується купувати прилади на спотовому ринку. Ф'ючерсні замовлення краще підходять для великих партій або угод зі зниженою ціною.

Виробництво тепла є побічним продуктом роботи ASIC і створює проблеми для експлуатації об'єктів. Ефективне управління відпрацьованим теплом має важливе значення. Такі технології, як гідроохолодження або занурення, пропонують способи повторного використання тепла для таких застосувань, як централізоване теплопостачання. Ті, хто не використовує тепло повторно, можуть віддати перевагу повітряному охолодженню через простоту та економічну ефективність.

Шум – також важливий фактор для майнінгу біткоїнів, особливо в житлових районах. Пристрої з повітряним охолодженням, як правило, створюють високий рівень шуму – близько 75 децибелів, тоді як гідро- та занурювальне охолодження пропонують тихіші альтернативи. Вибір правильного методу може допомогти контролювати рівень шуму залежно від місця розташування об'єкта та мешканців, які проживають поблизу.

Економічні критерії

Хоча технологічні аспекти важливі, не слід забувати про економічний і фінансовий аналіз. Показовим є приклад майнера Core Scientific, який попри те, що був лідером за обсягом хешрейту, зазнав банкрутства у 2022 році. Йому знадобився довгий період реструктуризації, щоб повністю відновити роботу 2024 року.

Перш за все слід звертати увагу на ефективність майнінгу на ASIC. Мається на увазі здатність обладнання максимізувати хешрейт при мінімальному споживанні енергії, що вимірюється в джоулях на терахеш (J/TH). Досягнення оптимальної ефективності має вирішальне значення для рентабельного видобутку біткоїнів, оскільки дозволяє майнерам працювати з меншими витратами енергії. Високоефективні машини, такі як Antminer S21, підтримували собівартість виробництва на рівні нижче $20 000, але після халвінгу собівартість зросла до $40 000. Наразі вибір моделей з ефективністю 30 J/TH або вище забезпечує прибутковість.

Як обрати ASIC-майнер
Популярні моделі та їхня ефективність. Джерело: Hashlabs Mining.

Купуючи ASIC-майнер, оптимізація вартості інвестицій є ключовим фактором для отримання максимального прибутку. Це означає, що потрібно зосередитися на мінімізації капітальних витрат на придбання більшої кількості установок або вищого хешрейту. Ціна зазвичай вимірюється в доларах США за терахеш ($/TH), що дозволяє порівнювати моделі з різним хешрейтом. Основна мета полягає в тому, щоб отримати більший хешрейт на кожен долар, витрачений на обладнання. Ціна коливається залежно від таких факторів, як хешрейт, ефективність, довговічність і час виконання. До того ж моделі зазвичай оцінюються на основі методу «днів до окупності».

Розглядаючи ціну на ASIC-майнер, важливо оцінити, чи забезпечує він необхідну вам цінність без включення непотрібних функцій. Необхідно оцінити ефективність і вимоги до хешрейту для майнінгу, уникаючи моделей із завищеною ціною. Доцільно провести аналіз періоду окупності для кожної машини, прагнучи до окупності протягом трьох років для нових моделей і протягом одного року для старих. Наприклад, компанія Marathon Digital активно скуповувала старі моделі за низькими цінами на дні ринку (восени 2022 року), що дозволило їй отримати надприбутки у наступні місяці. Тож купівля останніх і найпотужніших моделей – це не завжди оптимальна стратегія.

Інші чинники

Менеджмент майнінгових компаній чи соло-майнери також мають враховувати доступ до дешевої електроенергії, стабільність електромережі чи джерела енергії, соціально-економічну та політичну ситуацію в регіоні тощо. Зокрема деякі африканські країни пропонують привабливі умови та мінімальні ціни на електроенергію, але нестабільне середовище та високі ризики відлякують багатьох майнерів.

Насамкінець найбільш ефективні гравці орієнтуються не на поточну ситуацію на ринку, а на перспективу (принаймні на найближчі пів року). У такий спосіб можна більш ефективно спрогнозувати рентабельність та доцільність тих чи інших інвестицій. Це також впливає на рішення щодо залучення позикового капіталу та накопичення достатнього обсягу резервів.

Які країни забороняють майнінг та чому Які країни забороняють майнінг та чому У світі низка країн вирішили заборонити майнінг. Уряди цих держав недооцінюють потенціал майнінгу, помилково вважаючи його надто енергомістким. Але за належного регулювання він забезпечує розвиток енергосистем, споживаючи лише надлишки електроенергії.  Володимир Гришенко 23 травня 2024
Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Багато хто чув про найдорожчу піцу в історії. Перша купівля реального товару за BTC – надзвичайно важлива подія для Біткоїн-ком’юніті. Вона відкрила шлях до гіпербіткоїнізації. Дмитро Харьков 22 травня 2024
Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Спроба побудувати соціалізм обернулася для Венесуели повним фіаско. Суттєво допомогти у розв’язанні економічних проблем міг би майнінг, однак замість стимулювання індустрії, місцева влада хоче заборонити видобуток біткоїнів. Володимир Гришенко 21 травня 2024