Соло-майнер видобув блок

Соло-майнер видобув блок

Це перший такий випадок після халвінгу, завдяки чому він отримав винагороду у 3,4 BTC.

Соло-майнеру вдалося видобути блок Біткоїна, за що він отримав винагороду у розмірі 3,4 BTC. Про це написав 29 квітня інженер-програміст і адміністратор пулу соло-майнерів ckpool Кон Колівас у соцмережі X.

За його словами, потужність обладнання майнера становила 120 PH (пета-хешів), що еквівалентно 0,12 EH (екза-хешів) – приблизно 0,02% від загального хешрейту в мережі. Субсидія за розгадування блоку 841 286 після халвінгу була знижена з 6,25 BTC до 3,125 BTC.

Колівас проаналізував ситуацію і припустив, що цей великий майнер міг нещодавно покинути пул, «імовірно, через те, що більше не міг окупити свої витрати на електроенергію», щоб отримати шанс на соло-блок. Або ж він «періодично орендує великі обсяги», додав він.

Що таке соло-майнінг та наскільки він вигідний

Соло-майнінг в контексті Біткоїна означає діяльність з видобутку BTC однією особою або групою без залучення пулів. Це означає, що майнер самостійно розв'язує математичні завдання для створення нових блоків у блокчейні та отримання винагороди в біткоїнах. Вигідність соло-майнінгу залежить від кількох факторів, таких як потужність майнінгового обладнання, складність мережі, вартість електроенергії та курс біткоїна.

Серед його переваг найбільш очевидними є повна незалежність і контроль над процесом. Майнери, які працюють поодинці, повністю керують своїм обладнанням, не мають справ із загальними проблемами в пулах, такими як відмова серверів, і отримують усі винагороди від видобутку блоків.

Однак попри ці переваги соло-майнінг несе в собі ризики й труднощі. Найбільш значними із них є велика варіабельність доходів. Через величезну кількість учасників у мережі Біткоїна ймовірність окремого майнера знайти блок та отримати повну винагороду стає дуже низькою.

Що таке пули для майнінгу біткоїнів?
Що таке пули для майнінгу біткоїнів?
Пули для майнінгу (майнінгові пули, майнінг-пули) біткоїнів — це децентралізован...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Хто з соло-майнерів відзначався раніше

Попередній випадок, коли соло-майнер видобув блок, стався 26 листопада 2023 року. Це трапилося на висоті 818 588 у блокчейні Біткоїна завдяки обладнанню з потужністю 2 PH/s.

Він тоді отримав субсидію в розмірі 6,25 BTC. За курсом на той час це було понад $230 000. Обчислювальна потужність мережі на той момент становила 499,3 EH/s.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024