Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу

Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу

Майнінгові пули у поточному вигляді зобов'язані своєю появою компанії Braiins. Її розробки також допомогли суттєво покращити продуктивність та енергоспоживання, остаточно перевівши індустрію на ASIC-майнери.

Про компанію Braiins

Braiins – це інноваційна компанія, що спеціалізується на розробленні програмного забезпечення та обладнання для майнінгу біткоїна. Вона створила популярне програмне забезпечення, яке дозволяє оптимізувати процеси майнінгу, поліпшити продуктивність обладнання та знизити енергоспоживання. Компанія працювала та пропонувала продукт для майнінгу під брендом Slush Pool, який став одним із перших майнінг-пулів у світі.

Braiins привернула увагу спільноти своїм прагненням до інновацій у сфері майнінгу та постійними поліпшеннями свого програмного забезпечення та обладнання. Таким чином Braiins заслужила репутацію провідного розробника у цій галузі.

Як створювалася компанія

За створенням компанії Braiins стоять чехи Ян Чапек і Павло Моравець, які працювали в IT та банківській сфері. 2011 року їх познайомив з Біткоїном Марек «Slush» Палатінус – засновник першого в історії майнінгового пулу Slush Pool. Він докладно розповів про видобуток біткоїнів, чим викликав велику цікавість розробників. Цього ж року вони приймають рішення про створення компанії Braiins, яка згодом займеться розробленням програмного забезпечення для майнінгового обладнання.

Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу
Засновник компанії Braiins Ян Чапек. Джерело: соцмережа X.

Незабаром Марек «Slush» Палатінус зрозумів: щоб вижити та розвиватися, його колись невеликому пулу потрібен додатковий апгрейд, оскільки Біткоїн упевнено почав рухатися до ери ASIC-майнерів. До того ж у березні 2012 року хостингова компанія Linode зазнала зламу, внаслідок якого з гаманця пулу зникли 3094 BTC. Мареку «Slush» Палатінусу довелося покрити збитки зі своєї кишені. Ймовірно, ці фактори привели до того, що у 2013 році Braiins придбав контрольний пакет акцій Slush Pool і цілком взяв на себе питання розроблення та експлуатації пулу.

Марек «Slush» Палатінус, своєю чергою, майже повністю відійшов від справ з майнінгом, натомість із Паволом Руснаком та Оленою Врановою він створив нову компанію SatoshiLabs, зосередившись над проєктом Trezor.

До 2014 року Braiins повністю змінив програмне забезпечення Slush Pool, зробивши його більш масштабованим, простим в експлуатації та безпечним. У підсумку Slush Pool став першим, хто досяг позначки в 1 млн здобутих BTC і, як і раніше, залишається великим пулом для майнінгу з точки зору загальної кількості біткоїнів.

Реліз і розвиток Braiins OS

У вересні 2018 року розробники презентували операційну систему Braiins OS з відкритим вихідним кодом та безкоштовним доступом до бустера майнінгу ASICBoost. Раніше виробник Bitmain відкривав цю функцію лише для обраних клієнтів.

Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу
Джерело: соцмережа X.

Braiins OS базується на системах із сімейства Linux і застосовується для розв'язання різних проблем, серед яких керування повними біткоїн- та Lightning-нодами з одноплатних комп'ютерів. Однак головним чином вона була створена для використання у майнінговому устаткуванні.

Нова операційна система стандартизувала принципи роботи пристроїв та взаємодії зі Slush Pool. Понад те, за допомогою Braiins користувачі отримували повний контроль над майнерами, при цьому Braiins OS аналізувала робоче середовище пристрою, обробляла помилки та надавала дані про продуктивність. На початкових етапах продукт був доступний лише для Antminer S9 і DragonMint T1.

Мірою масштабного впровадження Braiins OS стало ясно, що програмне забезпечення для майнінгу CGminer із закритим вихідним кодом, яке використовується як основа виробниками обладнання, морально застаріло. Щоб розв'язати цю проблему, Braiins взялася за створення BOSminer, написаного з нуля мовою Rust, яке згодом мало замінити CGminer.

Оновлення операційної системи

У 2020 році розробники повідомили про вихід нової версії прошивки для ASIC-пристроїв – Braiins OS+. Нова версія операційної системи включає вже повнофункціональний BOSminer із заміною застарілого CGminer.

Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу
Джерело: соцмережа X.

Новий реліз охоплює робочу імплементацію Stratum V2, протоколу, покликаного поліпшити спільну роботу майнерів і пулів і зробити видобуток біткоїна більш децентралізованим, забезпечивши високий рівень безпеки мережі.

Крім того, Braiins OS+ забезпечує більш високу продуктивність ASIC-майнерів. Зокрема, хешрейт Antminer S9 можна збільшити на 30% зі стандартних 13,5 TH/s до 17,5 TH/s, при цьому також зменшити споживання енергії з 98 J/Th до 68 J/Th.

Поява Braiins Pool

У 2020 році партнери викупили залишок частки пулу в Марека Палатінуса і згодом перейменували його у Braiins Pool.

Сьогодні Braiins Pool знаходиться на 11 місці у рейтингу найбільших пулів з часткою обчислювальної потужності 1,21%.

Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу
Частка Braiins Pool у загальному хешрейті. Джерело BTC.com.

Підтримка України

Slush Pool у перші дні повномасштабного російського вторгнення пожертвував 10 BTC фонду «Повернись живим», а також направив 2,5 Ph/s власного хешрейту на підтримку України.

Компанія також створила благодійний обліковий запис, до якого можуть приєднуватися всі бажаючі майнери.

Підбиваючи підсумки

Braiins відіграє ключову роль у розвитку майнінгу біткоїна. Компанія стояла біля витоків першого майнінгового пулу в світі, Slush Pool, який тепер відомий як Braiins Pool, і зробила великий внесок в індустрію завдяки своєму інноваційному підходу. Braiins розробила відкрите програмне забезпечення, таке як Stratum V2 та Braiins OS+, що значно підвищує ефективність, безпеку та прозорість майнінгових операцій. Ці інновації не тільки допомагають майнерам збільшувати їхню прибутковість за рахунок оптимізації використання електроенергії та поліпшення керування хешрейтом, а й сприяють більш стійкому та децентралізованому майбутньому майнінгу.

Отже, Braiins – не тільки оператор майнінгового пулу, а й важливий інноваційний центр, внесок якого в екосистему Біткоїна сприяє її зростанню та зрілості, забезпечуючи високий рівень інтеграції технологій і стандартів безпеки в індустрії майнінгу.

Майбутнє біткоїн-кредитування Майбутнє біткоїн-кредитування Зі зростанням капіталізації біткоїна та його ширшим прийняттям у світі збільшується попит на його використання у вигляді застави при наданні/отриманні позик. Проте сучасна банківська система має занадто багато проблем, які можна розв’язані лише при переході на стандарт Біткоїна. Дмитро Харьков 15 квітня 2024
Біткоїн проти диктатури Біткоїн проти диктатури Навіть у XXI столітті у світі існують авторитарні та тоталітарні режими, що становлять небезпеку не лише для своїх громадян, а й для жителів інших країн. Проте з появою Біткоїна з’являється можливість протистояти їхньому шкідливому впливу, принаймні у фінансовій сфері. Дмитро Харьков 12 квітня 2024
Найвідоміші Біткоїн-наставники Найвідоміші Біткоїн-наставники Наставники у Біткоїн-спільноті – це люди, яку виконують важливу просвітницьку роль та допомагають іншим зрозуміти, що таке Біткоїн та як він може покращити їхнє життя. Володимир Гришенко 11 квітня 2024