Чому Техас став майнінговим центром

Чому Техас став майнінговим центром

На Техас припадає понад 28% хешрейту США, що робить американський штат одним зі світових лідерів з видобутку біткоїнів. Розглянемо основні чинники його успіху, а також проаналізуємо, що може змінитися найближчим часом.

Секрети успіху

Хоча деякі райони у західному Техасі мають досить сприятливий клімат для майнінгу та охолодження «асіків», загалом зрозуміло, що спекотний клімат – далеко не головний драйвер розвитку індустрії майнінгу в регіоні. А головні фактори, що уможливили зміцнення позицій Техасу включають наявність значних енергоресурсів та сприятливе регулювання, особливо у сфері оподаткування бізнесу.

Природний газ та енергія вітру – це основні джерела енергії у штаті, що цілком задовольняє майнерів. Ціни на електроенергію є також прийнятними: станом на лютий 2024 року середня вартість становить 14,6 цента за кВт/год., а діапазон тарифів складає 12,3-21 центів за кВт/год. Майнери можуть розміщувати свої виробничі потужності фактично у найвіддаленіших від населених пунктів регіонах. Тож вони природно орієнтуються на найдешевші тарифи.

Щобільше, особливістю енергетичного ринку Техасу є те, що він є досить децентралізованим і дозволяє майнерам укладати контракти безпосередньо з виробниками енергії. У такий спосіб деякі великі майнери мають можливість зарезервувати для себе умови, значно кращі за середні на ринку (насамперед завдяки великим обсягам споживання та готовності працювати фактично у будь-яких локаціях).

Регуляторне середовище у Техасі також сприяє розвитку бізнесу загалом та майнінгу біткоїнів зокрема. Так, у штаті відсутній податок на доходи корпорацій. Хоча майнінгові компанії сплачують федеральні податки на прибуток, Техас, на відміну від інших штатів, не запроваджує додаткових зборів. У штаті є податок на продаж обладнання, під який підпадають «асіки», але в деяких випадках можуть надаватися податкові знижки.

Є ще податок на майно, який розповсюджується у тому числі й на активи компаній. Але його ставки відрізняються залежно від конкретної локації і не є однаковими для всього штату. Проте загальні умови для майнерів у Техасі значно кращі за ситуацію в інших регіонах країни. Майнінг розглядається як важливе джерело розвитку інфраструктури та залучення інвестицій.

Чому Техас став майнінговим центром
Майнінговий центр Riot Platforms у Техасі. Джерело: соцмережа Х.

Наразі у Техасі працюють наступні великі майнери: Riot Platforms, Marathon Digital, Bitdeer, Argo Blockchain та Core Scientific. Інтерес до штату значно зріс останніми роками, зважаючи на неоднозначні тенденції у регуляторному середовищі в цілому в США.

Основні виклики

Попри те, що Техас демонструє стале зростання у ролі великого майнінгового лідера, компанії, що обрали цю локацію все ж стикаються з певними складнощами. Почнемо з меншої проблеми.

Техаська електромережа залишається вразливою до екстремальних погодних явищ, про що свідчить минулий досвід та нещодавні виклики. Всупереч тому, що після глибоких заморозків 2021 року було впроваджено нові правила, стандарти утеплення та операційні зміни, мережа все одно натрапила на труднощі під час різкого похолодання на Різдво 2022 року.

Електростанції та газові об'єкти зазнали збоїв у роботі за мінусових температур, а майнери добровільно вирішили тимчасово призупинити видобуток біткоїнів, щоб підтримати споживачів. Частково упущена вигода майнерів була згодом компенсована владою штату.

Але, звичайно, нестабільна енергомережа та кліматичні виклики – це не основні проблеми на цей час. Головна загроза полягає у законодавчих ініціативах на федеральному рівні, що спрямовані проти начебто надмірного енергоспоживання майнерів. Минулого року у Конгресі та Білому домі було представлено кілька документів, у яких майнінг та алгоритм консенсусу Біткоїна Proof-of-Work піддавалися критиці. Проте тоді жодних формальних регуляторних рішень прийнято не було.

Чому Техас став майнінговим центром
Статистика енергоспоживання за галузями. Джерело: The Block.

Але вже цього року Департамент енергетики США зробив запит до майнінгових компаній щодо надання звітності їхнього використання електроенергії. Зважаючи на те, що розслідування діяльності майнерів відбувається у контексті так званої боротьби з вуглецевими викидами, то багато експертів вважають, що майнерів звинуватять у забрудненні навколишнього середовища. Хоча об’єктивні дослідження вже неодноразово доводили, що це не так, позиція регуляторів залишається вкрай негативною.

Якщо федеральна влада запровадить санкції проти майнерів, то це може мати різні форми. Серед імовірних опцій можна виділити: обмеження обсяги енергії, що може використовуватися для майнінгу, додатковий податок на доходи чи прибутку від майнінгу або підвищення цін для майнерів порівняно з іншими споживачами. Будь-який з таких радикальних заходів критично вдарить по конкурентним позиціям США.

Зважаючи на вкрай конкурентне середовище, майнери будуть змушені переводити більшу частину потужностей в інші юрисдикції. Техас також відчує негативний вплив такої політики, хоча й влада штату може намагатися пом’якшити податковий та регуляторний тиск федерального тиску.

Звичайно, немає гарантії, що ситуація розвиватиметься за найнегативнішим сценарієм, але тривожні сигнали стають дедалі гучнішими останнім часом. Але приклад Китаю, що намагався заборонити майнінг у 2021 році доводить, що такі ініціативи можуть зашкодити виключно країнам, що запроваджують такі обмеження.

Що у підсумку

Техас зміцнює свої позиції як майнінговий центр США та всього світу. Майже всі великі американські майнери працюють у Техасі через доступ до дешевих джерел енергії та ліберальне регулювання індустрії. Проте довгострокові перспективи штату залишаються невизначеними через позицію федерального уряду США, яка є дуже жорсткою відносно майнерів. Тож протистояння на різних рівнях американської влади стосовно енергоспоживання та регулювання видобутку біткоїнів значною мірою визначить, чи залишиться Техас глобальним лідером і у майбутньому.

Середній клас в Україні та скільки BTC він може накопичити Середній клас в Україні та скільки BTC він може накопичити Формування середнього класу залишається одним із пріоритетів України. Проаналізуємо, який стан справ зараз і на які біткоїн-статки можуть розраховувати українці. Дмитро Харьков 26 лютого 2024
З якими тваринами асоціюється Біткоїн З якими тваринами асоціюється Біткоїн Світ Біткоїна може здивувати новачків різноманітними аналогіями з тваринами: медоїдом, кролячою норою, мешканцями морів тощо. Але яке відношення вони мають до головного цифрового активу? Річ у тім, що Біткоїн - це складна та серйозна тема, але її можна спростити. Дмитро Харьков 23 лютого 2024
Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу Майнінгові пули у поточному вигляді зобов'язані своєю появою компанії Braiins. Її розробки також допомогли суттєво покращити продуктивність та енергоспоживання, остаточно перевівши індустрію на ASIC-майнери. Володимир Гришенко 22 лютого 2024