Хешпрайс Біткоїна за рік рекордно зріс

Хешпрайс Біткоїна за рік рекордно зріс

Середній показник хешпрайсу в 2023 році становив $74,73 PH/день.

Показник хешпрайсу Біткоїна у 2023 році зріс на 71%, з $59,42 PH/день до $101,78 PH/день. Відповідні дані надає сервіс Hashrate Index.

Хешпрайс Біткоїна за рік рекордно зріс
Динаміка хешпрайсу (2022–2023 рр.). Джерело: Hashrate Index.

На початку 2023 року цей показник знаходився на мінімумах і більшість індикаторів вказували на те, що протягом року він або знижуватиметься, або залишатиметься на колишньому рівні.

Але разом з біткоїном хешпрайс перевершив очікування ринку, піднявшись за рік на 71%, з $59,42 PH/день до $101,78 PH/день.

Наприклад, у 2022 році хешпрайс знизився на 76%, з $246,85 PH/день до $59,42 PH/день. Проте середня ціна хешпрайсу в 2023 році становила $74,73 PH/день проти $123,87 PH/день у 2022 році, що на 40% менше.

Що таке хешпрайс

Хешпрайс – ключовий показник для майнерів, який є оцінкою їхньої прибутковості. Він вимірюється як співвідношення між ринковою вартістю BTC і загальною обчислювальною потужністю, що витрачається на його видобуток, виражену в хешах за секунду.

Цей показник дозволяє оцінити, наскільки вигідно зараз займатися майнінгом. Коли вартість біткоїна зростає при незмінному або падаючому загальному хешрейті, хешпрайс зростає, що робить майнінг більш прибутковим. Навпаки, у разі падіння вартості біткоїна або збільшення загальної обчислювальної потужності мережі хешпрайс знижується, вказуючи на зменшення прибутковості майнінгу. Цей показник має велике значення для майнерів, оскільки допомагає їм приймати рішення про те, чи варто продовжувати або припиняти майнінг, залежно від поточної економічної ситуації на ринку.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Майнінговий інвестпродукт

Спеціально для майнерів компанія Blockstream разом із платформою для цифрових активів із Люксембургу STOKR створила нову інвестиційну пропозицію BASIC Note. Цей інвестиційний інструмент спрямовано на стратегію повернення коштів з урахуванням курсу BTC.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024