Hut 8: історія майнера, натхненного Аланом Т’юрінгом

Hut 8: історія майнера, натхненного Аланом Т’юрінгом

Майнінгова компанія Hut 8 – одна з наймолодших у галузі. Завдяки правильно обраній стратегії, їй вдалося не лише вибитися в лідери, а й стати одним із найбільших власників біткоїнів.

Hut 8 та Алан Т'юрінг

Hut 8 – таку назву мала будівля в Блетчлі-Парку (Велика Британія), де Алан Т'юрінг створив «Бомбу» – машину для зламування коду «Енігми» та перехоплення повідомлень військ фашистської Німеччини під час Другої світової війни. Роботи Т’юрінга в Hut 8 започаткували криптографію, а в 1950-х роках він опублікував свою працю під назвою «Обчислювальна техніка та інтелект», закріпивши за собою статус родоначальника штучного інтелекту.

Тож для Hut 8 Mining Corp. вибір назви символізує зв'язок між криптографією, що є основою сучасних цифрових активів і блокчейн-технологій. Також це данина поваги досягненням Т’юрінга в цій галузі, що наголошує на важливості інновацій та безпеки даних у цифровому світі.

«Через майже сторіччя після того, як Т'юрінг і його команда зламали код під час Другої світової війни під дахом Hut 8, ми вважаємо, що знаходимося на порозі революції в царині ШІ та високопродуктивних обчислень», – зазначають представники компанії.

Створення майнінгової компанії

Сьогодні Hut 8 Mining Corp. – одна з провідних майнінгових компаній. Вона заснована у 2017 році групою підприємців та фахівців у галузі блокчейну та криптовалют зі штаб-квартирою у Торонто (Канада), серед яких ключовими фігурами є Білл Тай, венчурний капіталіст та ентузіаст, та Шон Кларк, підприємець у галузі технологій. Їх об'єднала спільна мета створення однієї з найбільших і технологічно просунутих майнінгових компаній у Північній Америці.

Hut 8: історія майнера, натхненного Аланом Т’юрінгом
Джерело: сторінка компанії Hut 8 у соцмережі X.

2017 року компанія зосередилася на створенні міцної основи для свого бізнесу в майнінгу криптовалют. У цей період вона активно інвестувала у придбання потужного обладнання та будівництво інфраструктури, потрібної для ефективного майнінгу біткоїнів. Ці початкові кроки були спрямовані на швидке розширення операційних потужностей, що дозволило Hut 8 швидко зайняти своє місце на ринку. Ключовим моментом для компанії стало партнерство з Bitfury Group, одним із лідерів у галузі виробництва майнінгового обладнання, що забезпечило доступ до передових технологій та зміцнило позиції компанії як одного з найбільших гравців на ринку майнінгу біткоїна в Північній Америці. Завдяки дата-центрам Bitfury Hut 8 швидко наростила загальну продуктивність. Цей показник протягом 2018 року піднявся до понад 60 МВт.

У 2018 році Hut 8 продовжила активно розвивати свій бізнес, фокусуючись на розширенні майнінгових операцій та збільшенні загального хешрейту. Це охоплювало як встановлення додаткового обладнання, так і оптимізацію існуючих майнінгових ферм для підвищення їхньої продуктивності. Компанія також активно займалася стратегічним плануванням для зменшення операційних витрат, особливо щодо енергоспоживання, що є критично важливим аспектом у майнінгу. Успіхи в цих сферах дозволили Hut 8 не лише збільшити видобуток BTC, а й зміцнити своє фінансове становище та репутацію на ринку.

Публічний статус

Компанія Hut 8 Mining Corp. стала публічною на початку 2018 року. Перше розміщення акцій компанії було реалізовано через лістинг на Канадській фондовій біржі (TSX) під тикером HUT. Це стало можливим завдяки успішному завершенню попередньої публічної пропозиції (IPO), під час якої компанія залучила значні інвестиції.

Hut 8: історія майнера, натхненного Аланом Т’юрінгом
Джерело: сторінка компанії Hut 8 у соцмережі X.

Перехід Hut 8 у статус публічної компанії відкрив їй доступ до ширших фінансових ресурсів та збільшив її прозорість і відповідальність перед акціонерами. Це також дозволило Hut 8 залучати додаткові інвестиції для розширення своєї діяльності та нарощування майнінгових потужностей.

У листопаді 2021 року компанії також вдалося вийти на біржу NASDAQ.

Нове керівництво та нова стратегія

У грудні 2020 року компанію очолила Джеймі Левертон – топменеджерка, яка до того працювала в National Bank, BlackBerry, Bell Canada та IBM Canada.

Hut 8: історія майнера, натхненного Аланом Т’юрінгом
Джерело: сторінка Джеймі Левертон у соцмережі X.

Призначення Джеймі Левертон на посаду генеральної директорки Hut 8 було мотивовано її досвідом і здатністю керувати складними технологічними операціями в індустрії, що швидко змінюється. Hut 8 із Левертон перейшла на стратегію HODL, намагаючись відкладати видобуті біткоїни. І станом на сьогоднішній день компанія входить до четвірки найбільших публічних компаній з 9366 BTC у запасах.

Hut 8: історія майнера, натхненного Аланом Т’юрінгом
Рейтинг найбільших власників біткоїнів серед публічних майнінгових компаній. Джерело: CoinGecko.

Орієнтир на поновлювані джерела енергії

У своїй діяльності Hut 8 Mining Corp. намагається використовувати поновлювані джерела енергії. Використання вітрової, сонячної та гідроелектроенергії дозволяє Hut 8 суттєво знизити шкідливі викиди в атмосферу. До 2025 року в планах у компанії стати вуглецево нейтральною. Це, своєю чергою, зменшить її залежність від традиційних, дорожчих джерел енергії.

Що відомо про останні угоди компанії

У межах свого подальшого розвитку Hut 8 на початку 2023 року домовилася про злиття з US Bitcoin та створення нової структури під назвою Hut 8 Corp. Представники канадської компанії підрахували, що ця угода допоможе створити додатково 825 МВт потужностей, а сумарний хешрейт компаній сягне 5,6 EH/s.

US Bitcoin, своєю чергою, мала отримати від Hut 8 проміжне фінансування у розмірі $6–6,5 млн. Усі організаційні та юридичні питання щодо заснування Hut 8 Corp. планується вирішити до кінця цього року.

Підбиваючи підсумки

Засновники Hut 8 бачили у майнінгу не лише спосіб видобутку цифрових активів, а й можливість для інвестицій у майбутнє фінансових технологій. Із самого початку компанія прагнула бути в авангарді технологічних інновацій у сфері майнінгу, інвестуючи в передове обладнання та розробляючи стратегії для максимізації ефективності та прибутковості своїх операцій.

З моменту свого створення Hut 8 швидко зарекомендувала себе як одного із лідерів у галузі майнінгу, приділяючи особливу увагу стійкості й екологічній відповідальності. Компанія активно досліджує та впроваджує нові методи зниження впливу своєї діяльності на навколишнє середовище, що робить її однією з найпрогресивніших у цьому секторі.

Еволюція технологій: від криптографії до Біткоїна Еволюція технологій: від криптографії до Біткоїна Біткоїн не з’явився на рівному місці. Йому передували десятки років наполегливої праці сотень розробників та активістів. Дмитро Харьков 21 червня 2024
Semler Scientific: чому медична компанія обрала Біткоїн-стратегію Semler Scientific: чому медична компанія обрала Біткоїн-стратегію Медична компанія Semler Scientific надихнулася прикладом компанії MicroStrategy і перейшла на Біткоїн-стратегію. Завдяки регулярній купівлі BTC її справи одразу почали покращуватися.    Володимир Гришенко 20 червня 2024
Інтернет чи Біткоїн: що зростає швидше Інтернет чи Біткоїн: що зростає швидше За останні три десятиліття інтернет став глобальною і найбільш широковживаною технологією у світі. Експерти помітили, що Біткоїн розвивається за аналогічним сценарієм. Дмитро Харьков 19 червня 2024