Дедалі більше майнерів обирають Ісландію

Дедалі більше майнерів обирають Ісландію

До розвитку майнінг-індустрії більша частина електроенергії на острові залишалася невикористаною.

Ісландія стала притином для майнерів біткоїна на тлі зростання цін на електроенергію та тиску з боку держрегуляторів у світі. Про це повідомляє Bloomberg.

Вулканічний острів майже цілком працює на геотермальній та гідроелектроенергії, яких тут вдосталь. І майнери використовують її для живлення своїх пристроїв. При цьому холодний клімат також дуже підходить для встановлення тут дата-центрів.

«Доти, доки в Ісландії не з'явилася майнінгова індустрія,багато електроенергії пропадало, тому ми, по суті, купуємо негарантовану енергію, яку раніше ніхто не міг купити», – розповів Даніель Йонссон, генеральний директор GreenBlocks, компанії, яка постачає відновлювану електроенергію для майнінгу.

За словами Йонссона, негарантована енергія – це, по суті, надмірна, але нестабільна енергія, яку виробляє ісландська енергосистема, її не хочуть купувати алюмінієві заводи, теплиці та домашні господарства. Особливістю ісландської енергетичної системи є повна ізоляція від решти світу, що захищає її від глобальної інфляції цін на електроенергію.

Чи варто майнити біткоїн
Чи варто майнити біткоїн
Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну...
Ілля Гольдберг 30 листопада 2022

Лідер майнінгової індустрії

Протягом останніх років США залишаються глобальним лідером у сфері майнінгу. На цю країну припадає 37,8% загальносвітового хешрейту, що є найкращим показником у світі.

Зокрема, тут широкий доступ до дешевої ($0,15 за кВт) та відновлюваної енергії, здебільшого в таких штатах, як Техас, де переважає енергія вітру. Як відомо, дешева енергія може значно знизити витрати на майнінг, що збільшить його рентабельність.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Рада проти податкових пільг для біткоїна, Reddit купує BTC, курс біткоїна не зростає через фіксацію прибутку, ще один банк у Швейцарії запустив біткоїн-послуги, з Coinbase активно виводять BTC, Карлсон не домовився про «біткоїн-інтерв'ю» із Джонсоном, біткоїн-ETF залучає по $2 млрд на день від інституціоналів. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Block надала фінансову звітність за четвертий квартал 2023 року. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Нестандартні транзакції біткоїна тепер зможуть бути додані до мемпулу. Володимир Гришенко 23 лютого 2024