Дедалі більше майнерів обирають Ісландію

Дедалі більше майнерів обирають Ісландію

До розвитку майнінг-індустрії більша частина електроенергії на острові залишалася невикористаною.

Ісландія стала притином для майнерів біткоїна на тлі зростання цін на електроенергію та тиску з боку держрегуляторів у світі. Про це повідомляє Bloomberg.

Вулканічний острів майже цілком працює на геотермальній та гідроелектроенергії, яких тут вдосталь. І майнери використовують її для живлення своїх пристроїв. При цьому холодний клімат також дуже підходить для встановлення тут дата-центрів.

«Доти, доки в Ісландії не з'явилася майнінгова індустрія,багато електроенергії пропадало, тому ми, по суті, купуємо негарантовану енергію, яку раніше ніхто не міг купити», – розповів Даніель Йонссон, генеральний директор GreenBlocks, компанії, яка постачає відновлювану електроенергію для майнінгу.

За словами Йонссона, негарантована енергія – це, по суті, надмірна, але нестабільна енергія, яку виробляє ісландська енергосистема, її не хочуть купувати алюмінієві заводи, теплиці та домашні господарства. Особливістю ісландської енергетичної системи є повна ізоляція від решти світу, що захищає її від глобальної інфляції цін на електроенергію.

Чи варто майнити біткоїн
Чи варто майнити біткоїн
Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну...
Ілля Гольдберг 30 листопада 2022

Лідер майнінгової індустрії

Протягом останніх років США залишаються глобальним лідером у сфері майнінгу. На цю країну припадає 37,8% загальносвітового хешрейту, що є найкращим показником у світі.

Зокрема, тут широкий доступ до дешевої ($0,15 за кВт) та відновлюваної енергії, здебільшого в таких штатах, як Техас, де переважає енергія вітру. Як відомо, дешева енергія може значно знизити витрати на майнінг, що збільшить його рентабельність.

Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Запропонований законопроєкт має «захистити від маніпуляцій та шахрайства» на ринку. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023