Видобуток біткоїнів стає дедалі більш «зеленим»

Видобуток біткоїнів стає дедалі більш «зеленим»

Майнінг показав максимальний приріст у використанні екологічних джерел енергії порівняно із традиційними галузями.

Майнінг біткоїнів досяг найвищого приросту у використанні сталої енергетики (+38%) за період з липня 2019 року до червня 2023 року порівняно з іншими глобальними галузями. Про це свідчать дані дослідження Batcoinz.

Видобуток біткоїнів стає дедалі більш «зеленим»
Перевага майнінгу у використанні сталої енергетики. Джерело: Batcoinz

За підрахунками аналітиків, глобальна енергосистема за період з липня 2019 року до червня 2023 року зросла на 2,6% з погляду сталого використання енергії. Експерти з'ясували, що інші галузі, крім майнінгу біткоїна, не змогли досягти такого помітного підйому у використанні відновлюваних джерел енергії.

Зокрема, споживання енергії у банківському секторі майже повністю забезпечується електроенергією, що використовується для живлення мережі банкоматів, філій, серверів, сховищ даних та інших будівель. За даними аналітиків, 100% енергії банківського сектора надходить із глобальної енергосистеми. Щодо промислового сектору, то він скоротив залежність з 72% до 68% у період з 2010 по 2021 рік. Отже, середня швидкість переходу до стійкої енергетики становить 0,4% на рік. Приріст використання стійкої енергії у чорній металургії становив 0,65% на рік.

Золотодобувна промисловість використовує 67,2% неелектричних джерел, 32,78% – електричних джерел енергії. Майже всі неелектричні джерела енергії ґрунтуються на викопному паливі. Ці джерела електроенергії за умови середньої глобальної енергосистеми становлять 39,2% сталої енергії, що дає золотій промисловості у середньому 12,8% стійкого енергобалансу.

Роль відновлюваних джерел у майнінгу

Останніми роками важливість відновлюваних джерел енергії для майнінгу біткоїна стає дедалі очевиднішою. Майнери завжди прагнуть зменшити свої витрати на енергію, і цей фактор стимулює перехід до відновлюваних джерел енергії. Сонячна та вітрова енергія, гідроелектрика і навіть геотермальна енергія стають все більш популярними у секторі майнінгу біткоїна.

Не лише економічні міркування підштовхують цей тренд. Суспільний тиск і занепокоєння щодо впливу майнінгу біткоїна на навколишнє середовище також відіграють значну роль у цьому процесі. Використання відновлюваних джерел енергії допомагає знизити вуглецевий слід майнінгу біткоїна і робить його більш стійким з погляду навколишнього середовища. До того ж ці джерела можуть запропонувати більш стійке та прогнозоване енергетичне забезпечення, що може бути надто корисним для майнерів, які зіткнулися з нестабільністю традиційних енергетичних ринків.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Підтримка Всесвітнього економічного форуму

На сайті Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) опублікували промо-ролик з обладнанням і технологіями, які використовуються для видобутку біткоїна, назвавши їх «найбільшим виграшем» для довкілля.

Попри те, що на відео не уточнювали, що обладнання призначене саме для майнінгу, багато експертів одразу зрозуміли, про що йдеться. Зокрема, співзасновник MicroStrategy Майкл Сейлор зауважив, що «навіть ВЕФ визнає екологічні переваги майнінгу біткоїнів».

Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Замість критики енергомісткості Біткоїна слід використовувати його можливості, вважають в IRM. Євген Комчук 22 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan. Володимир Гришенко 22 вересня 2023
Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Суддя вирішив, що Сем Бенкман-Фрід може чинити тиск на свідків у справі. Володимир Гришенко 22 вересня 2023