Акції майнерів не встигають за динамікою біткоїна

Акції майнерів не встигають за динамікою біткоїна

Бум у сегменті майнінгу змінюється на стале зростання.

За підсумками березня 2023 року курс BTC демонструє зростання на 23%. За цей час акції майнерів додали у середньому лише 8%, свідчать дані Hashrate Index.

Зважений індекс акцій майнерів наразі становить 2083, у той час як на початку березня від був на рівні 1929. Таким чином, зростання капіталізації та доходів майнінгових компаній уповільнилося у порівнянні з початком року, коли воно випереджало динаміку курсу BTC.

Акції майнерів не встигають за динамікою біткоїна
Динаміка зведеного індексу акцій майнерів (березень 2023 р.). Джерело: Hashrate Index.

Стрімке зростання вартості акцій на початку року було викликано переважно радикальним переглядом оцінки прибутковості майнінгу після паніки кінця попереднього року, що супроводжувалася банкрутством низки майнерів, включаючи лідера з частки хешрейту – Core Scientific.

Найбільш прибуткові та збиткові майнери

Попри те, що загальне зростання акцій майнерів дещо знизилося, провідні компанії все ще показують високі темпи нарощування власної капіталізації. У березні лідерами стали Riot Platforms та Cipher Mining, що показали зростання на 28,6% та 24,3% відповідно.

Втім деякі компанії показали й невдалі результати. Зокрема CleanSpark та Bitfarms зазнали досить значних збитків, а їхні акції впали на 6,5% та 5,8% відповідно. Але в цілому кількість прибуткових майнерів перевищує кількість збиткових.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Складність майнінгу

Після останнього перерахунку складності майнінгу, що відбувся минулого тижня, цей показник досяг 46,8 Т, що приблизно на 7,5% більше за дані, що фіксувалися за два тижні до того. Отже, конкуренція серед майнерів, а отже й захищеність мережі Біткоїна продовжують зростати.

Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Користувач накопичив 3623 біткоїни з жовтня 2018 року по грудень 2019 року, коли він у середньому коштував $6900. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
У Бразилії вводять новий біткоїн-податок У Бразилії вводять новий біткоїн-податок Влада країни за рахунок нових податків у 2024 році хоче зібрати $4 млрд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Pando Asset стала вже тринадцятою фірмою, яка бажає запустити біржовий біткоїн-фонд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023