Акції майнерів не встигають за динамікою біткоїна

Акції майнерів не встигають за динамікою біткоїна

Бум у сегменті майнінгу змінюється на стале зростання.

За підсумками березня 2023 року курс BTC демонструє зростання на 23%. За цей час акції майнерів додали у середньому лише 8%, свідчать дані Hashrate Index.

Зважений індекс акцій майнерів наразі становить 2083, у той час як на початку березня від був на рівні 1929. Таким чином, зростання капіталізації та доходів майнінгових компаній уповільнилося у порівнянні з початком року, коли воно випереджало динаміку курсу BTC.

Акції майнерів не встигають за динамікою біткоїна
Динаміка зведеного індексу акцій майнерів (березень 2023 р.). Джерело: Hashrate Index.

Стрімке зростання вартості акцій на початку року було викликано переважно радикальним переглядом оцінки прибутковості майнінгу після паніки кінця попереднього року, що супроводжувалася банкрутством низки майнерів, включаючи лідера з частки хешрейту – Core Scientific.

Найбільш прибуткові та збиткові майнери

Попри те, що загальне зростання акцій майнерів дещо знизилося, провідні компанії все ще показують високі темпи нарощування власної капіталізації. У березні лідерами стали Riot Platforms та Cipher Mining, що показали зростання на 28,6% та 24,3% відповідно.

Втім деякі компанії показали й невдалі результати. Зокрема CleanSpark та Bitfarms зазнали досить значних збитків, а їхні акції впали на 6,5% та 5,8% відповідно. Але в цілому кількість прибуткових майнерів перевищує кількість збиткових.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Складність майнінгу

Після останнього перерахунку складності майнінгу, що відбувся минулого тижня, цей показник досяг 46,8 Т, що приблизно на 7,5% більше за дані, що фіксувалися за два тижні до того. Отже, конкуренція серед майнерів, а отже й захищеність мережі Біткоїна продовжують зростати.

США поки не вводитимуть додатковий податок для майнерів США поки не вводитимуть додатковий податок для майнерів У новому законопроєкті про оподаткування повністю відсутні нові положення щодо видобутку цифрових валют. Володимир Гришенко 29 травня 2023
Дрібні власники рекордно наростили запаси біткоїнів Дрібні власники рекордно наростили запаси біткоїнів Місячний приріст резервів цієї категорії власників досяг історичного максимуму і становив 24 600 біткоїнів. Володимир Гришенко 29 травня 2023
Біткоїн зростає на тлі перемовин щодо стелі держборгу США Біткоїн зростає на тлі перемовин щодо стелі держборгу США Інвестори не очікують проблем з ліквідністю у разі чергового підвищення ліміту держборгу в США. Дмитро Харьков 29 травня 2023