Біткоїн-майнери стикнулися з невизначеністю, але можливості все ж є

Біткоїн-майнери стикнулися з невизначеністю, але можливості все ж є

Хоча поточні умови для майнерів Біткоїна складно назвати сприятливими, з'являються нові можливості для інвестицій.

Майнінг біткоїнів, важливий аспект криптовалютної індустрії та все більш важливий чинник економічного розвитку у Сполучених Штатах, зіткнувся з жорсткими ринковими умовами у 2022 році. Стратегія «зростання за будь-яку ціну», заснована на капіталі, якої дотримувалися багато майнерів у 2021 і 2022 роках, призвела до низки невдач і невизначеності на тлі криптозими.

Хоча у 2023 році досі спостерігалося помірне покращення прибутковості за одиницю, оскільки зростання ціни за біткоїн випереджало зростання в мережі, подальший шлях залишається невизначеним. Розумно припустити, що в ситуації, коли ціна біткоїна продовжить своє ралі у 2023 році, капітал швидко потече до майнерів, тим самим підвищуючи швидкість хешування та знизивши дохід за одиницю (зазвичай кращим показником для розуміння доходу за одиницю є ціна хешування). Питання полягає в тому, наскільки ймовірним є таке зростання BTC і скільки знадобиться капітальних витрат, щоб ціна хешування повернулася до рівноваги.

У Icebreaker Finance ми вважаємо, що тільки ті майнери, які генерують суттєвий прибуток за «рівноважною» ціною хешування, є перспективними для довгострокових інвесторів. У той час як ціна хеша, схоже, досягла своєї рівноваги на рівні від 6 до 8 центів за терахеш на день, багато майнерів продовжують генерувати недостатній грошовий потік для покриття своїх загальних операційних витрат та витрат на обслуговування боргу. Часто кредитори пролонгують наявні кредити на невигідних умовах, що вважається більш сприятливим результатом, ніж дефолт. При цьому виробники ASIC продовжують постачати запаси на ринок і в багатьох випадках пропонують «непродані» нові ASIC для самостійного майнінгу через угоди про хостинг.

Публічні ринки акцій відображають цей песимізм. Багато публічних майнерів нині опустилися більш ніж на 90% від своїх максимумів і торгуються за цінами, які мають дуже невелику внутрішню цінність для їхніх бізнесів. Однак вони залишаються вкрай волатильними й тісно корелюють із ціною біткоїна.

У таких складних умовах багато хто називає галузь «непридатною для інвестицій». Наша думка інша. Розсіювання продуктивності різко збільшилося, і дивлячись на майнінгові компанії, що торгуються на біржі, можна отримати неповне уявлення про те, наскільки широким є це розсіювання. Щоб краще зрозуміти відносну силу майнерів у цьому середовищі, ми сегментуємо різні бізнес-моделі у галузі, використовуючи аналогію зі штангою.

З одного боку, є ті майнінгові компанії, які працюють у великих масштабах та вертикально інтегровані в основні права на видобуток та виробництво енергії. Ці фірми працюють поза загальною енергомережею, і видобуток біткоїнів може економічно покращити їхній бізнес із монетизації потужностей з видобутку, виробництва та розподілу енергії. Такі учасники не були значними гравцями в індустрії майнінгу Біткоїна. Якщо Біткоїн отримає більше поширення та регуляторну підтримку тієї ролі, яку майнінг біткоїнів може зіграти у підвищенні стійкості мережі, а декарбонізація зростатиме, слід очікувати, що перехід великих енергетичних компаній до майнінгу біткоїнів серйозно вплине на рівноважну ціну хешування.

У середині штанги знаходяться майнери, які працюють від традиційної енергомережі та володіють інфраструктурними активами, але не активами з виробництва електроенергії. Від цих учасників очікується широкий спектр результатів, але цілком імовірно, що лише незначна меншість зможе забезпечити привабливу прибутковість для боргових та акціонерних інвесторів протягом усього циклу. Багато учасників цього сегменту галузі, особливо ті, хто використовує кредитне плече у фіатній валюті у своїй структурі капіталу, можуть зазнати невдачі, навіть якщо вони отримають короткострокове полегшення від короткострокового підвищення цін на хеш. Переможці у цій групі мають бути надзвичайно ретельними у виборі місця, укладанні енергетичних контрактів та фінансовій практиці.

На іншому кінці штанги знаходяться нішеві оператори, які зазвичай працюють поза загальною енергомережею на невеликих об'єктах, щоб монетизувати невитрачену енергію, що робить їх привабливими для інвесторів у довгостроковій перспективі. Вони часто знаходяться на ранній стадії розвитку свого бізнесу і монетизують марно витрачений газ, газ, що спалюється, метан зі звалищ або співпрацюють з постачальниками відновлюваної енергії для укладання угод про постачання. Виявлення відповідних майданчиків та їхня експлуатація поза мережею потребує від майнерів удосконалення складного набору міждисциплінарних компетенцій, що передбачає високий ризик виконання операцій. Цей бізнес також може бути складним для масштабування, що може обмежити розмір цього сегменту галузі, навіть за сприятливого попутного вітру від ESG (екологічного, соціального та корпоративного управління).

Ми також очікуємо на значне зростання варіантів використання в межах «промислового розширення», коли майнінг біткоїнів буде впроваджуватися в ланцюжок створення вартості додаткових галузей. Це будь-які компанії, які споживають велику кількість енергії та мають можливість монетизувати тепло, отримане від майнінгу, для інших цілей або монетизувати енергію, яка іншим чином витрачається марно. Теплиці є прикладом тези промислового розширення, коли нестача води може призвести до більшого виробництва теплиць у сільському господарстві. На цьому кінці штанги, нішеві оператори або учасники промислового розширення активно вивчають способи монетизації ринків вуглецевих кредитів, що зароджуються. Ті, хто зараз виходить на ринок, можуть придбати інфраструктуру за вигідними цінами.

Для майнерів, які мають дійсно диференційовану енергетичну та інженерну пропозицію – яка може з'явитися будь-де на штанзі та особливо на будь-якому її кінці – що ставить їх у верхній квартиль мережевої вартості виробництва, поточний ринок – це час для зростання. Зростання вимагає капіталу, й у деяких ситуаціях доречними можуть бути невеликі суми боргу. У таких ситуаціях майнери зі зрозумілих причин шукають максимально можливий термін та сприятливе співвідношення кредиту до вартості, у той час як кредитори зацікавлені у «пакеті захисту» з некорельованими активами та можливістю розподілу ризиків у кредитах, щоб кредитори також могли отримати вигоду із ситуації, коли ціна хеша покращується, а грошові потоки майнера лишаються захищеними у періоди рівноважної ціни хеша.

Це гостьовий пост Гліна Джонса, засновника та генерального директора Icebreaker Finance, консалтингової компанії, що спеціалізується на приватному кредитуванні, DeFi та майнінгу біткоїнів. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024
Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн як система за своєю суттю захищений і побудований на концепції ентропії, що збільшує випадковість. Це те, що насправді пов'язує Біткоїн та фізичні закони природи. Сідні Брайт 13 квітня 2024
На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей Поточний стан проєктів цифрових валют центральних банків, резюмований Ефрат Фенігсон, незалежною журналісткою та ведучою подкасту You're The Voice. Ефрат Фенігсон 07 квітня 2024