Перетворення сміття на цифрове золото: майнінг біткоїнів на звалищах

Перетворення сміття на цифрове золото: майнінг біткоїнів на звалищах

Майнінг біткоїнів за допомогою відходів на сміттєзвалищах – це останній тренд розвитку сектора, адже майнери отримують вигоду з енергетичних ресурсів, які марно витрачаються.

Живлення машин для майнінгу біткоїнів сміттям – це нова тенденція в секторі майнінгу, оскільки ряд нових компаній зосереджуються на використанні цього надлишкового енергетичного ресурсу, який в іншому випадку витрачається даремно. Всупереч поширеній політичній думці про те, що майнінг біткоїнів руйнує планету, зусилля цих майнерів на сміттєзвалищах демонструють, що це далеко не так.

Насправді чистий позитивний ефект від цих майнінгових команд достатній, щоб назавжди змусити замовкнути критиків-захисників довкілля. У цій статті ми розглянемо ранню діяльність компаній, які займаються майнінгом на звалищах, а також потенційні можливості, які цей ресурс – читай: сміття – представляє для Біткоїна.

Новий сміттєвий тренд Біткоїна

Більшість випадків спільного обговорення сміттєзвалищ і біткоїнів зазвичай пов'язані з дуже ранніми послідовниками, які здобули абсурдну кількість дешевих біткоїнів на своїх комп'ютерах, а потім втратили або викинули свої жорсткі диски, на яких зберігалися кошти. Один із перших біткоїн-майнерів навіть планує дорогий проєкт розкопок на звалищі, щоб повернути пів мільярда доларів у втраченому цифровому золоті. Ще одне сміттєзвалище потрапило в заголовки через реакцію на надмірно велику кількість «нестисливої піни», яку намагалася викинути одна компанія з майнінгу біткоїнів.

Облишмо ці божевільні історії – сьогоднішнім біткоїн-майнерам звалища потрібні для отримання енергії, щоб заробити нові біткоїни, а не для пошуку старих. Vespene Energy та XcelPlus International – одні з перших учасників цього нового сегменту індустрії майнінгу біткоїнів. Я чув про інші подібні проєкти, які зараз потай розвиваються, і публічно оголосять про себе через рік-два. У недавньому дослідженні впливу майнінгу біткоїнів на навколишнє середовище Білий дім прямо згадав майнінг біткоїнів, орієнтований на звалища.

Але не всі підходи до майнінгу біткоїнів на сміттєзвалищах однакові. Vespene, наприклад, «використовує метан звалищ для майнінгу біткоїнів», згідно з їхнім вебсайтом. Ця бізнес-модель може швидко вплинути на нетривіальне скорочення викидів метану в масштабі, оскільки на сміттєзвалища припадає близько 11% глобальних викидів метану. XcelPlus, для порівняння, використовує машини плазмової газифікації для вироблення теплової енергії, а також заробляє плату за утилізацію сміття, яке отримує зі сміттєзвалищ, крім винагороди за майнінг біткоїнів – два в одному!

Оцінка глобальної кількості сміття

Отже, чи наскільки достатніми є обсяги сміття як ресурсу для майнінгу біткоїнів? Коротка відповідь: дуже значними.

Ось деякі дані, які показують наскільки багато сміття у світі:

• Щороку люди виробляють 4,5 трильйони фунтів сміття.

• Розмір середнього звалища становить приблизно 600 акрів.

Отримати точну інформацію про те, скільки звалищ існує у світі, майже неможливо (гугл тут точно не допоможе). Але є сміттєвий годинник, який в режимі реального часу підраховує, скільки сміття створюється щодня. Звалища можуть стати джерелом енергії для майнерів біткоїнів.

Північна Америка потрапила до заголовків газет як нова Мекка для компаній з майнінгу біткоїнів. Отже, для цілей цієї статті варто відзначити, що тільки в США налічується понад 3000 активних сміттєзвалищ і приблизно 10 000 таких, що не діють. Згідно з аналітичним документом, опублікованим раніше цього року, в Канаді нараховується близько 3000 власних звалищ. Обидві країни увійшли до першої п'ятірки країн-виробників сміття. І ці країни мають найбільший обсяг утворення відходів на душу населення.

На наведеній нижче лінійній діаграмі показано щорічне зростання загальної кількості сміття у світі за оцінками, опублікованими журналом Smithsonian Magazine у статті, в якій ставиться питання, коли світ досягне «сміттєвого піка». Відповідь? Не скоро.

Джерело: theartof.com
Джерело: theartof.com

Переваги майнінгу біткоїнів на сміттєзвалищі

У сміття є деякі унікальні переваги як джерела палива, про які ми не повинні забувати. По-перше, його надлишок відкриває величезні можливості для потенційного зростання швидкості хешування, завдяки встановленню на полігонах інфраструктури для уловлювання метану та плазмової газифікації. І дані, наведені в попередньому розділі, більш ніж підтверджують велику кількість сміття. По-друге, сміттєзвалища розподілені по всьому світу – сміття є скрізь. Подібно до розподілу самої мережі Біткоїна, майнери можуть вирушити практично куди завгодно, щоб перетворити сміття на енергію для майнінгу біткоїнів. Крім того, ця форма енергії дійсно втрачається і витрачається марно, що робить майнерів не лише останнім покупцем цього ресурсу, а й одним із єдиних покупців. Зниження вмісту метану на звалищах іншими способами обмежене.

І нарешті, що найважливіше, майнінг біткоїнів на звалищах посилює екологічні наративи щодо майнінгу біткоїнів, які протидіють, здавалося б, безперервній критиці кліматичних активістів. У деяких звітах звалища позначаються як «суперемітери». Звалища є третім за величиною антропогенним джерелом метану у світі. А з трильйонів фунтів сміття, які виробляються щороку, за деякими «надзвичайно консервативними» оцінками лише близько 33% відходів переробляються екологічно безпечним способом.

Це ідеальний сеттинг для біткоїн-майнерів, щоб використовувати сміття та скоротити викиди метану. XcelPlus, наприклад, прямо заявляє про переваги своєї форми майнінгу біткоїнів у зниженні забруднення. Згідно з їхнім вебсайтом, «кількість енергії, що споживається у процесі майнінгу біткоїнів, величезна, дорога і забруднює навколишнє середовище… Направляючи вугільні відходи, сміття та інші потоки небезпечних відходів через наш плазмовий газифікатор XcelPlus, 50 тонн відходів перетворюється в енергію».

Не буде перебільшенням сказати, що це може бути кінцем критики майнінгу біткоїнів екологами.

Майбутнє сміття та біткоїнів

Більшість заголовків останніх кількох років про майнерів, які використовують безгоспні енергетичні ресурси, були зосереджені на традиційних видах палива, таких як сонячна енергія, природний газ та інші. Але виробництво сміття майже нескінченне – деякі аналітики навіть кажуть, що нам «бракує місця» для зберігання всього цього. І тепер компанії з майнінгу біткоїнів створюють та впроваджують технології, які дозволяють використовувати сміття як джерело енергії для майнінгу. Мало того, що це певною мірою нескінченно відновлюваний ресурс (використовуємо цей термін нетрадиційно, але більш точним чином), але живлення мережі Біткоїна за допомогою сміття також підриває його критику екологами, оскільки переваги обмеження викидів сміття є незаперечними.

Майнінг на звалищах повною мірою демонструє винахідливість та креативність майнінгу біткоїнів, оскільки неймовірні інтернет-підприємці використовують енергетичні ресурси, які ніхто інший не буде чи не зможе використати. Незабаром інфраструктура для медоїда грошей (біткоїн часто порівнюють з медоїдом у світі тварин) підтримуватиметься справжнім сміттям, що зробить найбільшу у світі децентралізовану фінансову мережу стійкішою, ніж будь-коли.

Це гостьовий пост Зака Воелла. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024