Ефективність майнінгу за рік зросла на чверть

Ефективність майнінгу за рік зросла на чверть

Ведмежий ринок не став на заваді розвитку технологій з видобутку біткоїнів.

За останні 12 місяців ефективність майнінгу зросла на 23%, а безпека мережі Біткоїна збільшилася на 73%. Про це йде мова у звіті Bitcoin Mining Council.

Згідно з документом, ефективність використання енергії майнерами стабільно зростає. У той час, як споживання електроенергії збільшилося на 41%, загальний хешрейт мережі зріс на 73% протягом року. Використання відновлювальних джерел енергії у Біткоїн-майнінгу підвищилося до майже 60%.

Зростання ефективності, хешрейту та частки відновлювальної енергії. Джерело: Bitcoin Mining Council
Зростання ефективності, хешрейту та частки відновлювальної енергії. Джерело: Bitcoin Mining Council

Протягом останніх восьми років ефективність майнінгу зросла в 58 разів. Майнери активно інвестують у найновіше обладнання, що найбільш ефективно використовує електроенергію для видобутку BTC. Наприклад, найновіша модель «асіка» (ASIC-U1) має енергоефективність у 27 разів вищу за середньосвітовий рівень генерації електроенергії з наявних (традиційних та відновлювальних) джерел.

Довгострокові прогнози

Аналітики Bitcoin Mining Council зазначають, що ефективність майнінгу продовжуватиме стрімко зростати у наступні роки. Зокрема дана метрика може збільшитися втричі протягом чотирьох років. Протокол Сатоші Накамото створює додаткові стимули для значного оновлення майнінгового обладнання кожні чотири роки відповідно до зменшення винагороди після чергового халвінгу.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Захищеність мережі Біткоїна також стає безпрецедентною. Так, на сьогодні необхідно 66 ТВт для організації атаки на блокчейн Біткоїна. Цей рівень у 3,5 раза вищий за всю енергію, що видобувається на планеті. Отже, Біткоїн можна вважати найзахищенішою технологічною та фінансовою системою у світі.

Програмне забезпечення для майнерів

Інноваційне програмне забезпечення також робить більш ефективною роботу майнерів та пулів. Так новий протокол Stratum V2 сприяє більшій децентралізації та доступності для тестування. Таким чином майнери можуть об’єднувати свої обчислювальні потужності з можливістю попередити ризики крадіжки хешрейту.

Gemini встигла вивести $282 млн напередодні банкрутства Genesis Gemini встигла вивести $282 млн напередодні банкрутства Genesis Представники біржі пояснили це тим, що занепокоєні через ситуацію з TerraUSD. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Курс біткоїна за тиждень: подолано $27 000 Курс біткоїна за тиждень: подолано $27 000 Головний цифровий актив продовжує помірне, але впевнене зростання. Дмитро Харьков 29 вересня 2023
SEC відклала розгляд низки заявок на біткоїн-ETF SEC відклала розгляд низки заявок на біткоїн-ETF Комісія вирішила перенести на січень рішення за заявками від BlackRock, Invesco, Bitwise та Valkyrie. Володимир Гришенко 29 вересня 2023