Складність майнінгу різко зросла

Складність майнінгу різко зросла

Обсяг роботи майнерів, необхідний для підтвердження транзакцій, стрімко збільшується.

Складність майнінгу біткоїна досягла 35,6 Т, що на 13,6% перевищує значення попереднього перерахунку. Про це свідчать дані порталу BTC.com.

Нинішній показник досяг нового історичного максимуму. Отже, захищеність та децентралізація мережі сягнула найвищого рівня попри ведмежий ринок і додатковий фінансовий тиск на майнерів.

Динаміка складності майнінгу. Джерело: BTC.com
Динаміка складності майнінгу. Джерело: BTC.com

Показники складності майнінгу зросли на порядок у порівнянні зі значеннями минулого бичачого циклу. Наприклад, у 2017 році складність майнінгу становила лише 1,5 Т. Таким чином, складність майнінгу значно випереджає тренд ринкової вартості BTC відносно долара США та інших фіатних валют.

Що таке складність майнінгу

Складність майнінгу – це показник, що демонструє, наскільки складно проводити математичні розрахунки для створення нового блоку у мережі Біткоїна.

Цей параметр змінюється кожні 2016 блоків (приблизно раз на два тижні). Це необхідно, щоб пошук нового блоку тривав близько 10 хвилин незалежно від кількості майнерів та загального хешрейту.

Майнерам важливо знати, яка зараз складність видобутку біткоїна, щоб правильно підбирати обладнання для майнінгу. Показник також необхідний для розуміння прибутковості видобутку BTC – вартість здобутих монет має бути більшою, ніж витрати на майнінг.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Зростання показника на 13,6% становить максимальний приріст з травня 2021 року. За останні п’ять перерахунків складність зростала чотири рази. Темпи нарощування виробничих потужностей майнерів не знижуються на ведмежому ринку, створюючи передумови для стабільного функціонування блокчейну.

Хешрейт Біткоїна

Складність майнінгу знаходиться у тісній кореляції з хешрейтом, тобто виробничими потужностями, що необхідні для видобутку блоків. Минулого тижня хешрейт також оновив свій максимум і досяг рівня 258 Eh/s (7-денна ковзна середня).

Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Користувач накопичив 3623 біткоїни з жовтня 2018 року по грудень 2019 року, коли він у середньому коштував $6900. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
У Бразилії вводять новий біткоїн-податок У Бразилії вводять новий біткоїн-податок Влада країни за рахунок нових податків у 2024 році хоче зібрати $4 млрд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Pando Asset стала вже тринадцятою фірмою, яка бажає запустити біржовий біткоїн-фонд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023