П'ять факторів, які роблять біткоїн-майнери унікальними споживачами енергії

П'ять факторів, які роблять біткоїн-майнери унікальними споживачами енергії

Біткоїн-майнери є унікально гнучкими споживачами енергії, які ми можемо використовувати як енергетичні інструменти для розв’язання кількох енергетичних проблем.

Більшість людей ставляться до біткоїн-майнерів як просто до чергової енергомісткої галузі, але є одна велика відмінність: біткоїн-майнери надзвичайно гнучкі щодо того, коли й де вони споживають енергію. У новому звіті Arcane Research під назвою «Як майнінг біткоїнів може змінити енергетичну галузь» висвітлено п’ять факторів, які роблять майнерів біткоїнів унікальними споживачами енергії, про що я розкажу тут.

Майнери біткоїнів – споживачі енергії, чутливі до ціни

Споживач енергії, який реагує на ціну, отримує фінансові стимули коригувати своє споживання енергії залежно від ціни на енергію. Майнери біткоїнів переробляють енергію в біткоїни та мають фінансові стимули для цього, лише якщо вхідна енергія коштує нижче, ніж вихід біткоїнів.

На діаграмі нижче показано беззбиткову ціну енергії для майнінгу біткоїнів протягом 2021 року та частини 2022 року. Ця беззбиткова ціна енергії є вираженим у доларах доходом за МВт-год енергії, що подається в машину для майнінгу біткоїнів (Antminer S19). Припустімо, що ціна для біткоїн-майнера за МВт-год зростає вище цієї лінії. У цьому випадку майнер отримує фінансовий стимул вимкнути свої машини, оскільки він заробить менше, використовуючи цю енергію для майнінгу біткоїнів, ніж заплатить за електроенергію.

Джерело: Hashrate Index
Джерело: Hashrate Index

Оскільки електроенергія є таким значним компонентом у структурі витрат, майнери завжди звертають увагу на свої ціни на енергію та можуть з упевненістю розрахувати свої беззбиткові ціни на енергію. Під час дефіциту енергії спотова ціна на енергію зросте набагато вище, ніж беззбиткова ціна на енергію для майнерів, що стимулює майнерів скорочувати виробництво та пропускати електроенергію до менш чутливих до ціни споживачів енергії, таких як домогосподарства.

Майнінг біткоїнів - це процес, який може відбуватися з перериваннями

Біткоїн-майнери не тільки мають фінансові стимули припинити споживання енергії, якщо спотові ціни на електроенергію піднімуться вище беззбиткової ціни на електроенергію, але вони також цілком здатні зробити це завдяки переривчастому характеру процесу майнінгу.

Майнер біткоїнів може миттєво перервати виробництво та споживання енергії, не втрачаючи більше грошей, ніж альтернативна вартість відмови від виробництва біткоїнів. Він може не тільки переривати споживання, але й плавно регулювати його в бік зменшення або збільшення з кроком у кіловат.

Можливість переривання процесу майнінгу стає очевидною, якщо порівняти об’єкт для майнінгу біткоїнів зі звичайним центром обробки даних. Звичайний центр обробки даних виконує багато складних процесів і повинен підтримувати час безвідмовної роботи через своїх клієнтів. Час безвідмовної роботи настільки важливий для центрів обробки даних, що їх класифікують від першого до четвертого рівнів на основі їх гарантій часу безвідмовної роботи та резервного запасу електроенергії. Майнінг біткоїнів і деякі інші високопродуктивні обчислювальні процеси є єдиними процесами центру обробки даних, які можна перервати.

Оскільки майнінг біткоїнів – це процес споживання електроенергії, що допускає переривання і чутливий до ціни, цей процес особливо підходить як інструмент реагування на попит, який може допомогти зміцнити системи електроенергії.

Операції з майнінгу біткоїнів не залежать від місцеперебування

Більшість енергомістких виробництв виробляють фізичні продукти, які потребують доступу до ланцюгів поставок. З іншого боку, біткоїн-майнери виробляють хеші, які продаються через інтернет. Таким чином, об’єкт для майнінгу біткоїнів, зазвичай, можна побудувати в будь-якому місці з дешевою енергією та доступом до інтернету.

Незалежність майнінгу біткоїнів від місця розташування дає змогу підвести споживача енергії безпосередньо до джерела енергії. Майнери біткоїнів є основними клієнтами енергетичних ресурсів, які раніше марнувалися, тому нафтовидобувники почали використовувати для майнінгу біткоїнів природний газ, який інакше вони б спалювали у факелах.

Джерело: Arcane Research
Джерело: Arcane Research

Незалежність майнінгу біткоїнів від місцеперебування стає зрозумілою, дивлячись на карту підприємств з майнінгу біткоїнів у Техасі. Майже всі вони розташовані в пустелі на крайньому заході штату, де споживають вітрову і сонячну енергію, яку не може бути передано з цього регіону.

Майнінг біткоїнів можна масштабувати модульно

Машина для майнінгу біткоїнів споживає певну кількість електроенергії, і можна комбінувати різні кількості цих машин для різних рівнів споживання електроенергії. Не має значення, яка майнінгова потужність потрібна власнику енергетичного активу – 5 МВт, 20 МВт або 100 МВт: будь-які обсяги енергоспоживання можливі шляхом зміни кількості машин.

Джерело: Arcane Research
Джерело: Arcane Research

Модульність майнінгу біткоїнів дає змогу спланувати споживання електроенергії для майнінгу відповідно до доступної потужності виробництва енергії. Це особливо актуально, якщо зіставити споживання електроенергії для майнінгу із надлишковою виробничою потужністю генератора відновлюваної енергії, яка втрачається, щоб покращити його економіку.

Майнінг біткоїнів може бути мобільним

Ми можемо спланувати споживання електроенергії для майнінгу біткоїнів певним чином, щоб максимізувати його мобільність. З недавнього часу машини для майнінгу біткоїнів стали поміщати у спеціально розроблені транспортні контейнери як спосіб оптимізації мобільності. Ці контейнерні інженерні рішення розроблені за принципом «вмикай і працюй» і, якщо необхідно, можуть бути швидко переміщені в інші місця.

Джерело: Arcane Research
Джерело: Arcane Research

Мобільний характер майнінгу біткоїнів дозволяє легко переміщати обладнання для майнінгу, щоб поглинати надлишкову енергію, і швидко переміщувати обладнання в інше місце, якщо у першому місці не стає надлишкової енергії.

Висновок

Майнінг біткоїнів має комбінацію властивостей, які роблять його унікально гнучким споживачем енергії. Ця гнучкість дозволяє майнерам біткоїнів забезпечувати позитивні зовнішні ефекти для різних енергетичних систем у всьому світі, зокрема зміцнювати вразливі електромережі, покращувати економіку відновлюваної енергії, зменшувати спалювання природного газу в факелах та знижувати витрати на опалення шляхом повторного використання відпрацьованого тепла.

Що робить майнінг біткоїнів таким перспективним енергетичним інструментом, так це не лише те, що він є унікально гнучким споживачем енергії, а й додані до цього фінансові стимули. Маючи подібні стимули, майнінг біткоїнів та енергетична промисловість приречені працювати разом, щоб вирішувати деякі з наших найбільших енергетичних проблем.

Це гостьова публікація Джарана Меллеруда, аналітика Arcane Research. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

MICA та майбутнє регулювання біткоїна в Україні MICA та майбутнє регулювання біткоїна в Україні Розроблення та введення в дію фреймворку MiCA відкриває нову сторінку в історії регулювання біткоїна та криптовалют, що значно вплине на їх легальне становище по всьому світу, не обмежуючись виключно країнами Європейської економічної зони. Нові правила принесуть значні зміни, створивши регульований простір, де інтереси споживачів та бізнесу у сфері криптоактивів будуть знаходитися в балансі. Ганна Воєводіна 22 квітня 2024
Як Біткоїн може вплинути на фінансову інклюзивність серед меншин Як Біткоїн може вплинути на фінансову інклюзивність серед меншин Біткоїн був створений для надання людям доступу до фінансових послуг, а не просто для збагачення ранніх користувачів. Кіара Тейлор 21 квітня 2024
Синергетичне майбутнє Біткоїна та Ethereum за межами трайбалізму Синергетичне майбутнє Біткоїна та Ethereum за межами трайбалізму Яким чином Біткоїн та Ethereum можуть доповнювати один одного в довгостроковій перспективі, а не існувати як конкуренти? Ів Ла Роуз 21 квітня 2024