Хешрейт Біткоїна оновлює максимуми, а ціна залишається на одному рівні – що це означає для майнерів

Зростання вартості електроенергії, новий історичний максимум хешрейту і ціна біткоїна, яка залишається на одному рівні, створюють проблеми для деяких майнерів, оскільки маржа скорочується.

Згідно з даними Coin Metrics, загальний хешрейт Біткоїна досяг нового історичного максимуму лише через кілька тижнів після завершення двомісячного періоду капітуляції у галузі.

За таких обставин майнери проходять перевірку, чи зможуть вони зберегти прибутковість. Фінансові баланси піддаються напруженню, оскільки ціна залишається в основному незмінною, а швидкість хешування та складність майнінгу продовжують зростати.

Масова капітуляція майнерів почалася на початку літа, коли ціна біткоїна різко впала, звівши нанівець усі прибутки, досягнуті за попередній рік. Під тиском більшість публічних майнерів, які раніше підтверджували готовність зберігати свої BTC, почали продавати свої щоденно видобуті біткоїни, щоб покрити операційні витрати на тлі зниження маржі. Пізніше деякі також почали продавати BTC, які перед тим помістили у холодне сховище.

Майнінг біткоїнів – це саморегульований ринок, на якому гравці прагнуть знайти найдешевші джерела енергії та найсприятливіші юрисдикції, доступні по всьому світу, щоб зменшити витрати та максимізувати прибуток. У міру того як на ринок виходить більше гравців, видобувати біткоїни стає все складніше. В міру зростання складності майнери, які працювали з низькою маржою, витісняються з ринку. Щоб підтримувати в середньому 10-хвилинний інтервал між блоками, мережа регулює складність майнінгу в бік зниження, що полегшує майнінг біткоїнів і дозволяє іншим майнерам приєднатися до галузі.

З огляду на те, що хешрейт зараз сягає нових максимумів, а ціна біткоїна намагається демонструвати ознаки стійкого відновлення, майнери стикаються з непростою ситуацією.

«Велика проблема для майнерів на цей час, я вважаю, полягає в тому, що витрати на енергію зросли, і водночас зріс хешрейт, а ціна біткоїна залишається низькою», – сказав Bitcoin Magazine Фред Тіль, генеральний директор Marathon Digital Holdings, майнінгової компанії, зареєстрованої на Nasdaq.

Однак, за словами Тіля, не всі в галузі потерпають однаково. «Ті майнери, які мають хороші позиції, добре капіталізовані та можуть працювати з позиції сили, отримають від цього вигоду».

Як стверджував Тіль, до них належить і Marathon.

«Наші моделі були побудовані з урахуванням того, що ми вважаємо, що протягом цього року біткоїн буде триматися близько того рівня, де він є зараз, з невеликими рухами вгору і вниз», – сказав він. «Отже, як компанія, ми плануємо [цей] сценарій».

Коли справа доходить до зростання глобального хешрейту, то, як заявив Тіль, Marathon перебуває у хорошому становищі, оскільки його власне зростання не тільки зменшує вплив нового історичного максимуму, але й сприяє цьому вищому показнику.

«Ми зосереджені на тому, щоб дуже суттєво підвищити наш хешрейт з 3 EH [екзахешів] до 23 EH до середини наступного року», – сказав він. «Тож ми фактично одна з компаній, яка сприяє цьому зростанню хешрейту».

Керівництво прогнозує, що хешрейт буде й надалі зростати протягом року, оскільки тисячі замовлених, але ще не доставлених машин від інших великих гравців галузі будуть розміщені на фермах по всьому світу.

«Минулого року та на початку цього року було оприлюднено багато замовлень для майнерів, отож ви просто припускаєте, що люди будуть доводити справу до кінця».

Однак цього не можна сказати про маленьких гравців.

«Я думаю, що люди, які не доводять справу до кінця, як правило, є меншими майнерами з меншим капіталом. У них є проблеми з фінансуванням купівлі майнерів, або вони перебувають у такому становищі, коли їхні витрати на енергію трохи перевернулися догори дном», – додав Тіль.

За останні два роки майнери насолоджувалися тривалим медовим місяцем із прибутками, оскільки для ціни біткоїна настав стрімкий бичачий ринок. Отримавши неймовірні прибутки в доларовому еквіваленті на HODL-монетах, майнери побачили, як їхня маржа злетіла доверху, коли біткоїн досяг нових максимумів. Така реальність спонукала багато компаній використовувати ефект фінансового важеля для свого бізнесу і влізти в борги, щоб розширити свою діяльність. Ця стратегія швидко зійшла нанівець, коли ціна біткоїна почала падати. Тепер зі зростанням хешрейту ці майнери переживають ще більший стрес.

Геополітична напруженість у галузі загострюється після звіту Білого дому з натяком на заборону

Новий максимум хешрейту Біткоїна стався через 18 місяців після того, як уряд Китаю повністю заборонив майнінг біткоїнів. Цей крок знизив хешрейт мережі вдвічі, оскільки місцеві майнери вимкнули свої машини та почали переносити свою діяльність за кордон. У результаті частка США в глобальному хешрейті Біткоїна різко зросла, оскільки країна позиціювала себе як одне з головних місць для підприємств-ізгоїв. Казахстан і Росія також вітали прибуття машин.

Однак США, на які, згідно з даними Кембриджського центру альтернативних фінансів, наразі припадає близько 37% глобального хешрейту Біткоїна, самі почали демонструвати певні ознаки ворожості до галузі.

Через занепокоєння щодо споживання енергії Управління науково-технічної політики Білого дому (OSTP) опублікувало детальний звіт, у якому рекомендувало адміністрації Байдена забезпечити, щоб розвиток Біткоїна і криптовалюти в цілому в країні враховував занепокоєння щодо зміни клімату.

На своїх понад 30 сторінках документ, який є результатом указу Байдена щодо цифрових активів від березня 2022 року, стверджує, що, хоча майнінг із доказом роботи може допомогти енергетичній галузі та клімату в деяких конкретних сферах, його чистий вплив на обидва є негативними. OSTP дійшов до того, що рекомендував адміністрації та Конгресу розглянути питання про обмеження або повну заборону використання доказу роботи в США.

Одне з позитивних визнань, зроблених у звіті, стосується використання майнінгу біткоїнів як базового механізму попиту на електроенергію.

«Ви забезпечуєте мережі додаткову потужність, коли це необхідно, і насправді ви не є паразитичним навантаженням на мережу, тому що перебуваєте поза лічильником і використовуєте енергію, яка в іншому випадку була б змарнована», – сказав Тіль Bitcoin Magazine. «Якщо ви розміщуєте майнінг біткоїнів поза лічильником на об’єкті відновлюваного джерела енергії, ви стимулюєте виробництво більшої кількості відновлюваних джерел».

Тіль також підкреслив, що, враховуючи, що зараз рік проміжних виборів у США, більшість різких висловлювань у звіті може бути суто частиною політичних ігор.

«Має місце багато політиканства, і дещо з цього – це позиціювання політиків», – стверджував він. «Я особисто не вірю, що буде повна заборона на доказ роботи».

Хоча це й не неможливо, здається, що підсумкова заборона PoW в США є дуже малоймовірною, враховуючи характер уряду в США порівняно з Китаєм, а також ступінь інтеграції майнінгу біткоїнів в електромережі та спільноти в країні.

Однак навіть якби така подія відбулася, мережа все одно була б готова протистояти такій атаці. Так само як мережа не загинула, коли майнінг було заборонено в Китаї – країні з найвищою часткою хешрейту на той час – вона має хороші можливості, щоб продемонструвати подібний результат у разі потенційної заборони в США. Попри це, мережа може навіть і надалі процвітати у США під час заборони, про що свідчить той факт, що в Китаї все ще залишається багато машин для хешування; за даними CCAF, на цю азійську країну все ще припадає понад 20% світового хешрейту Біткоїна.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024