Як зробити прибутковим зменшення викидів метану: історія DenverBitcoin

Як зробити прибутковим зменшення викидів метану: історія DenverBitcoin

Дізнайтеся, як знайомство DenverBitcoin з нафтогазовою галуззю допомогло йому побачити потенційну можливість для зменшення марних втрат за допомогою майнінгу.

Це історія про команду батька і сина, які почали свій шлях у пошуках дешевої енергії, але виявили, що сидять на одному з найбільших джерел невикористовуваної енергії в галузі. Галузь природного газу знайшла собі ідеального партнера у майнінгу біткоїнів, і в Адама Ортольфа зі Stranded Energy Investments є шахта, щоб підтвердити це.

У справжньому підприємницькому сюжеті Адам Ортольф із Колорадо (він же @DenverBitcoin) пройшов шлях від керування друкарнею на Передовому хребті до приведення в належний стан занедбаної шахти природного газу, де видобуваються біткоїни, а тепер допомагає розвинути Upstream Data Inc. як галузевого постачальника, яким вона є сьогодні.

У 2017 році Ортольф керував магазином UPS на Передовому хребті в Колорадо. Одного особливо напруженого дня терплячий клієнт помітив його працелюбність і запропонував йому посаду у своїй бухгалтерській компанії у сфері нафти та газу. Не знаючи нічого про нафту та газ, Ортольф скептично поставився до пропозиції, але після деяких роздумів вирішив приєднатися до невеликої команди, яка допомагала вести облікову документацію з видобутку та здійснювати управління нафтовими свердловинами.

Саме там Ортольф розвинув чуття на нафтові родовища завдяки сотням сторінок виробничої документації, яку він прочісував, щоб підготувати звіти. Його наставник, Рік, знайшов час, щоб усадити його та розписати на дошці все, від планування до видобутку на нафтовому родовищі: «Він навчив мене, як бурити свердловину, усьому від буріння до кріплення обсадними трубами та перфорації свердловин... Я почав розуміти економіку нафти й газу. До цього моменту я навіть не мав глибокого розуміння біткоїна».

«Я навчився вести облік нафти й газу та звітувати, просто займаючись цим», – каже Ортольф. «Газ може мати мільйон різних маленьких змінних. Можливо, ви спалюєте в факелі частину газу, продаєте частину газу, і, можливо, частина газу спрямовується сюди до генератора, який живить світло та ваш інтернет. Як ви щомісяця показуєте це в обліку?» Розбираючись у цифрах, Ортольф розвинув інтуїцію для роботи на свердловинах. «Я почав помічати, коли цифри були неправильними», – каже він.

Саме в цифрах Ортольф почав бачити, як строката мішанина моніторингу та законодавчих вимог щодо природного газу занижує кількість газу, що виробляється та часто утилізується на об’єктах.

«Я дізнався, що люди насправді роблять на буровому майданчику, тому що я повідомляв усю важливу інформацію… прямо зараз у Сполучених Штатах те, що повідомляється, і це важлива відмінність, те, що повідомляється, не відповідає дійсності. Це те, за що ви платите податки й за що вам платять, але що не враховується, так це розриви газопроводів, витоки, викиди в атмосферу. Якщо від вас вимагають звітувати про це, ви повинні все провести підрахунки, і якщо вас оштрафують, ви занижуєте підрахунки», – сказав Ортольф.

З огляду на це застереження, часто повідомляють, що щодня викидається в атмосферу або спалюється у факелі приблизно один мільярд кубічних футів природного газу, більшість з якого надходить із Техасу. Однак, оскільки Техас більш поблажливо ставиться до викиду в атмосферу і спалювання у факелах, ці розрахункові цифри вважаються штучно завищеними порівняно з іншими нафтовидобувними штатами. Коли викиди в атмосферу або спалювання у факелі суворо регулюються або штрафуються в штаті, виробники зацікавлені в тому, щоб не повідомляти про те, що відбувається на буровому майданчику.

Деякі приблизні оцінки свідчать, що викидається в атмосферу або спалюється у факелі вдвічі більше газу, ніж повідомляється. Цієї енергії достатньо, щоб подвоїти поточну швидкість хешування біткоїна (приблизно 200 екзахешів змарнованої потужності за поточного рівня складності).

Можливості, пов’язані з зайвим природним газом

Прекрасно знаючи про величезні обсяги природного газу, що марнується або втрачається щодня, Ортольф виявив, що поєднує два різнорідні всесвіти – Біткоїн та нафту й газ.

«Була стаття про згубну справу майнінгу. Цей термін мене тоді заінтригував. Тепер, розуміючи майнінг, можна сказати, що це був просто FUD (страх, невпевненість і сумніви). Це ринкова функція. Але, бувши наївною людиною, я вважав, що Біткоїн – це ще одна афера, пов’язана з інтернет-грошима».

Бувши обізнаним у сфері енергетики, Ортольф хотів зрозуміти, як насправді працювала ця чарівна афера з інтернет-грошима. Він подумав: «Б’юся об заклад, хлопці, які тягнуть за ниточки, – шахтарі. Б’юсь об заклад, що можу зрозуміти, як вони це роблять. Тому я вирішив дізнатися про майнінг, щоб зрозуміти, як ці хлопці всіх обманювали».

Дослідивши протокол Біткоїна та те, як працює майнінг у системі, Ортольф дійшов несподіваного висновку: «Дідько, не можливо підлаштувати цю гру, ніхто не може обдурити цю гру – ви не можете обдурити кВт-год».

Саме там зв’язок між втраченою, змарнованою або неврахованою енергією, з якою він працював щодня, поєднався з майнінгом біткоїнів. «Я розумів енергію, я розумів нафту та газ. На цьому етапі я зрозумів, що природний газ забезпечує енергією значну частину світу, і що більша частина його витрачається… способом виробляти це [біткоїн] є вироблення електроенергії, і це дійсно низький бар’єр».

Якби майнери в мережі Біткоїна використовували таку величезну кількість втраченого природного газу, у вас був би економічно ефективний і екологічний спосіб фінансування цього процесу.

Ортольф пояснив: «Ми можемо вловлювати його [відхідний газ] та зменшувати його вплив в економічний спосіб, у спосіб, який є справді прибутковим та зменшує викиди в повітря. Раптом вам не потрібні фонди для пожертвувань на порятунок планети, це самоокупний спосіб зменшити вплив відходів».

Він дослідив, хто ще встановив цей зв’язок. З незначним прогресом після тижнів полювання він налаштував сповіщення Google про «майнінг за допомогою факельного газу» та прочитав результати. Одного разу рекомендована відповідь від Google містила назву «Upstream Data».

Ортольф перейшов на вебсайт: «Нарешті я читав про те, про що раніше тільки думав... Хоча сьогодні це ясно як білий день, тоді це було зовсім не так. У той час я почувався трохи схибленим, можливо, так наче я сплю».

Передача даних про геологорозвідку і видобування

Ортольф негайно запланував дзвінок своєму діловому партнеру (своєму батьку) і Upstream Data. Після кількох годин обговорення нафтових родовищ та майнінгу біткоїнів під час першої телефонної розмови з генеральним директором Стівом Барбором, Stranded Energy Investments вирішила інвестувати через Upstream Data в автономне (без підключення до звичайної електромережі) виробництво з майнінгу біткоїнів, у те, що зараз називається Hash Combo.

Що, за словами Ортольфа, йому подобається в Upstream Data, так це клієнтоорієнтований характер бізнесу. Замість багатьох компаній, що діють за принципом швидкого збагачення, які з’являлися та зникали в цій сфері протягом багатьох років, «Цей хлопець намагався побудувати газову компанію на 50 років», – каже Ортольф, – «Ця компанія буде однією з найкращих нафтогазових компаній століття, він [Стів] має далекоглядність та лідерські навички, щоб досягти цього».

Конструкція Upstream складалася з генератора потужністю 50 кВт, який живив Antminer S9 старого покоління. Ортольф і його батько спочатку інвестували в будівлю, генератор і мікросхеми ASIC, а також скористалися послугами Upstream Data з технічного обслуговування двигунів, щоб забезпечити роботу об’єкта на канадській свердловині. Загалом вони генерували приблизно 400 терахешів на двигуні, який споживав ~15 кубічних футів природного газу на день. Це обходилося приблизно в 40 доларів США на день за ціни хешування 0,10 доларів США в день.

Але навіть при роботі на дешевому газі вони стикнулися зі стагнацією ціни хешування та збільшенням труднощів майнінгу. У Китаї був сезон дощів, і майнери розкошували на надлишку виробленої гідроенергії. Ортольф пояснив, як він і його батько ставили собі питання: «Як це можливо, що ми маємо найдешевшу електроенергію у світі, а нас притискають?» А потім бум – сезон дощів закінчується в Китаї, величезна кількість хешрейту вимикається, потім біткоїн знову починає капати... це сталося швидко, біткоїн коштував сорок п’ять тисяч доларів, а було так, ніби ми купували його за одинадцять.»

Будинок 1

На основі цього досвіду Ортольф продовжив свою пропагандистську роботу, консультуючись із нафтогазовими компаніями та виробниками енергії, щоб обговорювати використання енергії, яка втрачається або марнується, для продуктивних цілей. З огляду на свій досвід роботи з Upstream Data Inc. він продовжував надсилати до них клієнтів за їхніми конструкціями. «Це було єдине відоме мені місце, куди можна було спрямовувати людей», – додає Ортольф.

Будинок 2

Під час останнього повороту долі, точно так само, як його наставник у нафтогазовій сфері Рік помітив зусилля Ортольфа в друкарні, Стів Барбур побачив пристрасть, яку Ортольф вкладав у свої консультації. Стів зателефонував Ортольфу і запропонував йому посаду в команді Upstream Data з розвитку клієнтської мережі. Тож сьогодні, коли ви зв’яжетеся з Upstream Data, щоб організувати своє перше підприємство, у вас може бути нагода поспілкуватися з Ортольфом про його досвід створення тої першої шахти на нафтовому родовищі.

Будинок 3

Це гостьова публікація Роба Воррена, партнера Distributed Hash і відділу розвитку клієнтської мережі Upstream Data Inc. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning стає сполучною ланкою, яка скріплює різні системи, побудовані на Біткоїні. Рой Шейнфельд 16 червня 2024
Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024