Чи можна майнити біткоїни за допомогою енергії сонця?

Чи можна майнити біткоїни за допомогою енергії сонця?

Майнінг біткойнів — це процес, за допомогою якого нові біткоїни вводяться в обіг, а транзакції підтверджуються мережею. Зазвичай майнерів приваблюють винагороди, отримані від розв’язання складних завдань, необхідних для успішного додавання блоків до блокчейну. Але цей процес лишає багато питань.

Чи справді майнінг такий прибутковий, як його зображують? З якими проблемами стикаються під час майнінгу? Як майнінг може стати «зеленим» та екологічно чистим? Спробуємо на них відповісти.

Джерела: Cambridge Centre for Alternative Finance, Visual Capitalist
Джерела: Cambridge Centre for Alternative Finance, Visual Capitalist

Для чого нам сонячна енергія?

За останні п’ять років споживання електроенергії Біткоїном зросло в 10 разів, до більш ніж 91 терават-годин на рік, що становить приблизно 0,5% світового споживання електроенергії. Така інтенсивність енергоспоживання викликає стурбованість, що виливається у рух за більш екологічну енергію та зменшення її споживання.

Дві головні проблеми стосовно майнінгу

1. Витрати на електроенергію та її споживання.

Енергія, необхідна для видобутку одного біткоїна – від 86 000 до 286 000 кВт-год. Якщо припустити, що середня вартість електроенергії - 5 центів за кВт-год, майнери витрачають приблизно 35 000 доларів на карбування нового біткоїна. І справді, майнери заробляють лише тоді, коли вони успішно «збирають» складні пазли або приєднуються до майнінг-пулів. Все це вимагає значного споживання електроенергії, і майнери у підсумку витрачають на це значні кошти.

Оскільки на енергію припадає 90-95% витрат на майнінг біткоїнів, виникають питання щодо прибутковості їх видобутку.

2. Вплив майнінгу на довкілля.

Через велике споживання електроенергії майнінг біткоїнів звинувачують у зміні клімату. Мовляв, майнінг біткоїнів відповідає за викиди в обсязі 57 мільйонів тонн CO2 щорічно, а це призводить до глобального потепління на 2°C. Окрім виділення вуглецю, видобуток біткоїнів погіршує навколишнє середовище, утворюючи понад 24 кілотонни електронних відходів на рік, що є небезпечним для стану навколишнього середовища.

З огляду на цей вплив, потреба в екологічно чистій енергії для майнінгу біткоїнів є нагальною. Але чи буде краще, якщо ми перейдемо на сонячну енергію? Чи буде це ефективним для видобутку біткоїнів?

Джерело: irena.org
Джерело: irena.org

Сонячна енергія вважається ефективним розв'язанням проблем, які породжує звичайна електроенергетика. Вважається, що це джерело чистої або зеленої енергії, яке потенційно може замінити звичайні джерела енергії, якщо його використовувати «на повну».

Переваги сонячної енергії над електроенергією можна об'єднати у дві категорії

1. Переваги з огляду на вартість

Після витрат на придбання та встановлення обладнання для використання сонячної енергії воно практично не вимагає додаткових грошей і не потребує обслуговування. Кількість панелей, потрібних для отримання необхідної кількості електроенергії, становить від 30 до 50 і коштує близько 35 000 доларів. Це відносно невелика сума, і безперечно є сенс її інвестувати. Деякими іншими перевагами сонячної енергії порівняно зі «звичайною» електроенергією є:

- протягом приблизно 25 років після початкового періоду повернення інвестицій витрати на майнинг будуть нульовими.

- у таких країнах, як Сполучені Штати, Канада та інших працює опція енергії за негативною ціною, що дозволяє заробляти на надлишку електроенергії.

- федеральний податковий кредит на сонячні батареї дозволяє знизити витрати на установку на 30%. Завдяки подальшому зниженню витрат майнінг стає більш прибутковим.

- сонячні панелі виробляють енергію навіть за екстремальних погодних умов на відміну від «звичайної» електроенергії, тому такі умови не впливають на процес майнінгу.

Сонячна енергія невичерпна. Її вартість буде знижуватися, а доступність – зростати.

2. Переваги за впливом на довкілля

Боротьба зі зміною клімату ведеться на глобальному рівні, що призводить до змін законодавства та фінансування на користь відновлюваних джерел енергії. Сподіваємося, що завдяки переходу на сонячну енергію можна буде компенсувати значні викиди вуглецю від гірничодобувної діяльності. Майнери біткоїнів вже отримують 56% своєї загальної енергії за рахунок відновлюваних джерел.

Деякі переваги сонячної енергії на відміну від звичайної електроенергії:

- вона не забруднює навколишнє середовище, завдяки цьому покращується якість повітря.

- при її використанні не виділяються парникові гази, а це допомагає боротися зі зміною клімату.

- зменшується залежність від викопного палива.

- на відміну від викопного палива, сонячна енергія не потребує витрат водних ресурсів, тому вона обмежує забруднення води та не впливає на глобальне водопостачання.

- при видобутку викопного палива для виробництва електроенергії часто відбувається забруднення місцевості. Сонячна енергія має перевагу у відсутності забруднення ґрунтів.

Окрім переваг у вартості та боротьбі зі зміною клімату, використання сонячної енергії сприяє покращанню здоров’я населення, знижує витрати на охорону здоров’я, а також передчасну смертність.

Фактори, які слід враховувати при використанні сонячної енергії

Видобуток біткоїнів є енергомістким завданням і потребує величезної обчислювальної потужності. Оскільки використання сонячної енергії знижує експлуатаційні витрати, слід враховувати деякі фактори при переході на сонячну енергію.

Регіон

Це важливий фактор, який слід враховувати при використанні сонячної енергії. Зрозуміло, що в більш сонячних регіонах буде вироблятись більше сонячної енергії, а тому вони більш перспективні. Кількість сонячного світла (кількість годин пікового сонячного освітлення), яку отримує дана місцевість, визначає кількість необхідних сонячних панелей. Це має вирішальне значення для запровадження майнінгу на відновлювальній енергії.

Необхідна потужність

Ще один чинник, який визначає необхідну кількість сонячних панелей. Найпростіша майнінг-ферма потребує мінімум 450-500 Вт, і ця цифра збільшується втричі при використанні кількох графічних процесорів. Необхідно розрахувати енергію, потрібну для ефективного живлення ферми для майнінгу.

Скільки сонячних панелей потрібно для майнінгу біткоїна

Кількість сонячних панелей є основним показником, який визначається залежно від регіону, а також потреби в електроенергії. Кількість сонячних панелей визначає вартість облаштування, кількість виробленої електроенергії та необхідну для монтажу площу. Формула для обчислення необхідної кількості показана тут:

Джерело: Climate Biz
Джерело: Climate Biz

Ця формула дає приблизно 35 сонячних панелей для Каліфорнії, але для Англії - 65 значно більших сонячних панелей.

Майнінгове обладнання

Майнінг-ферми для біткоїнів містять складні пристрої номінальною потужністю від 1200 до 3250 кВт. Характеристики обладнання для майнінгу, яке використовується, визначає вимоги до потужності, а це впливає на кількість сонячних панелей і, зрештою, на вартість майнінгової установки. Це ще один важливий показник, який необхідно визначити перед переходом на систему, яка працює на сонячних батареях.

Площа

Наявність площі - ще одна необхідна умова у створенні майнінгової ферми на відновлювальній енергії. Щоб встановити 30-40 типових сонячних панелей, необхідно мати дах площею 528-704 квадратних футів. Це ще один розрахунок, який потрібно провести до переходу.

Так, у порадах щодо переходу на зелену енергію нема нестачі, але дуже важливо спочатку оцінити всі фактори та визначити доцільність такого переходу. Після розгляду можна визначитися з найбільш прийнятним способом майнінгу.

Неможливо переоцінити важливість чистої та відновлюваної енергії в галузі майнінгу біткоїнів

Разом з подальшим розвитком галузі є сподівання на перехід більшості компаній з електроенергії, виробленої з викопного палива, на енергію відновлюваних та сталих джерел.

Ми хочемо подолати розрив між енергетичним сектором та екосистемою блокчейну. Ми віримо в утилізацію відпрацьованої енергії та в те, що розв'язання проблем, пов’язаних зі спалюванням газу в факелах і газом важкого видобування, буде й справді безпрограшним як для енергетичної, так і для Біткоїн-індустрії.

Це гостьова публікація Сергія Герасимовича, CEO та співзасновника EZ Blockchain. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC, Inc. або Bitcoin Magazine.

MICA та майбутнє регулювання біткоїна в Україні MICA та майбутнє регулювання біткоїна в Україні Розроблення та введення в дію фреймворку MiCA відкриває нову сторінку в історії регулювання біткоїна та криптовалют, що значно вплине на їх легальне становище по всьому світу, не обмежуючись виключно країнами Європейської економічної зони. Нові правила принесуть значні зміни, створивши регульований простір, де інтереси споживачів та бізнесу у сфері криптоактивів будуть знаходитися в балансі. Ганна Воєводіна 22 квітня 2024
Як Біткоїн може вплинути на фінансову інклюзивність серед меншин Як Біткоїн може вплинути на фінансову інклюзивність серед меншин Біткоїн був створений для надання людям доступу до фінансових послуг, а не просто для збагачення ранніх користувачів. Кіара Тейлор 21 квітня 2024
Синергетичне майбутнє Біткоїна та Ethereum за межами трайбалізму Синергетичне майбутнє Біткоїна та Ethereum за межами трайбалізму Яким чином Біткоїн та Ethereum можуть доповнювати один одного в довгостроковій перспективі, а не існувати як конкуренти? Ів Ла Роуз 21 квітня 2024