Світ завтрашнього дня: сім трендів у майнінгу біткоїнів та енергетиці

Світ завтрашнього дня: сім трендів у майнінгу біткоїнів та енергетиці

Біткоїн може допомогти людству зробити наступний крок у виробництві та використанні енергії завдяки можливостям, які він відкриває.

Світ уже не той – він постійно змінюється. І ця трансформація відбувається все швидше. Насправді «новим стандартом» є постійна трансформація, а єдиною впевненістю – зміна.

Настала інформаційна ера, і разом з нею довелося оновити деякі концепції, щоб вони не були знищені новим. Повсюди навколо нас відбуваються зміни парадигм, і кожен, хто цього не розуміє, швидко відстане.

Зміни, які Біткоїн вже приніс і продовжить приносити світові, є не лише грошовими. Ми також стоїмо перед новою енергетичною революцією. І кожен, хто не йде в ногу з новими тенденціями, стане непридатним.

Розмірковуючи в цьому контексті, я виділив сім тенденцій на енергетичному ринку, щоб допомогти вам передбачити, що знаходиться на горизонті та швидко наближається.

1. Відбудеться широке впровадження відновлюваних джерел енергії

Перехід до відновлюваної енергетики досяг точки неповернення. З плином часу цей сектор ставатиме все більш ефективним. Сьогодні у відповідних місцях вітрова та сонячна енергетика вже є найдешевшими й найефективнішими способами виробництва енергії.

Ця тенденція буде все сильнішою завдяки тиску громадськості на користь більш чистої енергетичної матриці та збільшення інвестицій у дослідження.

Інша проблема полягає в тому, що уявлення про те, що викопне паливо є стабільним джерелом енергії, похитнулося після вторгнення в Україну та його наслідків. У той час як генерація відновлюваної енергії зазвичай може здійснюватися в точках споживання або поблизу них, нафта і природний газ залежать від основних світових виробників, складного ланцюжка постачання, а також більше залежать від геополітики.

Єдиним викопним джерелом енергії, яке має тенденцію залишатися конкурентоспроможним у середньостроковій перспективі як спосіб отримання енергії, є природний газ.

Джерело: www.conbit.eu
Джерело: www.conbit.eu

2. Виробництво відновлюваної енергії буде мультимодальним

Значна частина виробництва енергії в Бразилії припадає на гідроелектростанції. Крім того, в країні є кілька водойм, які мають в основному плоскі поверхні, і, оскільки Бразилія є тропічною країною, там є висока кількість сонячного світла.

У майбутньому ці резервуари будуть використовуватися як сонячні електростанції та будуть інтегровані в систему гідроелектростанцій, що дозволить інтегрувати та передавати вироблену енергію в електричну мережу. У вітряних місцях також будуть встановлені вітрові турбіни, що ще більше збільшить використання галузі. Ця логіка стосується не лише Бразилії, а й усіх країн, де в одному регіоні ефективними є і вітрова, і сонячна енергетика.

3. Широке поширення отримає розподілена генерація електроенергії

До початку минулого десятиліття розподілена генерація енергії ніде не використовувалася. Відтоді ця форма генерації енергії отримала експоненціальне поширення. Ця тенденція буде зберігатися ще довго, оскільки впровадження такої форми генерації енергії ще тільки починається.

У майбутньому індивідуальні споживачі зможуть встановлювати власні сонячні панелі на даху своїх будинків або об’єднуватися в невеликі кооперативи, такі як кондомініуми чи клуби, і будувати невеликі генератори електроенергії.

Джерело: Portal Solar
Джерело: Portal Solar

4. Марнування неактивної електроенергії буде зведено до нуля

У 2009 році людство винайшло технологію, яка дозволила монетизувати викинуту енергію. Назва цієї технології? Майнінг біткоїнів. Завдяки цьому процесу тепер можна перетворювати енергію на гроші, незалежно від того, де ця енергія знаходиться.

Яскравим прикладом процесу монетизації такої викинутої енергії є «спалювання природного газу, пов’язане з розвідкою нафти», або спалювання на факелі. Зараз більша частина цього надлишкового газу спалюється на факелах, тому що використовувати його економічно невигідно. З майнінгом біткоїнів цей сценарій змінився, і існує велика тенденція до використання цього газу для підживлення операцій з майнінгу біткоїнів.

Таким чином, газ, який витрачався марно, тепер можна монетизувати. Прикладом такої логіки є запуск Exxon пілотного проекту з майнінгу біткоїнів у 2021 році.

Цю саму логіку можна застосувати до будь-якої іншої форми мінімально доступної викинутої енергії, такої як, наприклад, біогаз, або енергія від сміттєзвалищ.

5. Електромережі стануть надійнішими, а енергія стане дешевшою для споживача

Зараз електричні мережі призначені для виробництва енергії для задоволення пікового попиту. Однак немає ефективного способу збереження цієї енергії, і вона витрачається в холосту в більшості випадків, коли попит не досягає піку.

Як спосіб монетизації надлишкової енергії майнінг біткоїнів дозволяє створювати мережі значно більшого розміру. Ці мережі не потрібно буде прив’язувати до розрахунків, спрямованих на уникнення втрат та орієнтацію на момент пікового попиту, що завжди пов'язане з ризиком прорахунків та відключень.

Наслідком цієї логіки є те, що без необхідності стягувати з кінцевого споживача плату за виробництво надлишку енергії, ціна на енергію значно знизиться.

6. Майнінг біткоїнів та енергетичний сектор з’єднаються

Зараз ми розглядаємо майнінг біткоїнів і енергетичний сектор як два незалежні сектори, але в майбутньому вони з’єднаються.

Властивості майнінгу біткоїнів роблять цю діяльність привабливою для енергетичного сектору, що помітно на початковій стадії. Логіка, представлена в наведеному вище пункті, передбачає, що виробники електроенергії будуть використовувати майнінг біткоїнів як спосіб монетизації своєї неактивної енергії.

7. Енергетичні можливості людства значно зростуть, а разом з цим і ступінь людського прогресу

Наслідки існування технології, що дає змогу монетизувати енергію, яка витрачається марно або викидається, є масштабними.

Зараз люди не можуть використовувати значну частину енергії, яку вони виробляють, тому що транспортувати та зберігати цю енергію неможливо. Завдяки майнінгу біткоїнів ця логіка зміниться.

Кілька джерел енергії у віддалених місцях стануть економічно вигідними. Ось два яскравих приклади:

Відсутність споживчого ринку поблизу цих місць не дозволяла людству використовувати такі джерела енергії. З винаходом технології, яка дозволяє монетизувати неактивну енергію, ця ситуація змінилася.

Це також означає, що зростання попиту на сонячні батареї, вітрові турбіни та інші матеріали, необхідні для виробництва енергії, сприятиме більшій кількості досліджень та інновацій у цьому секторі та, як наслідок, здешевить таке обладнання.

Третя енергетична революція

Нарешті, варто пам'ятати, що енергія є єдиною універсальною валютою. Іншими словами, бідності немає, є енергетична бідність. Отже, наявність доступу до більшої кількості енергії відкриє шлях до великої революції в людстві.

Наш вид уже зробив два великі еволюційні стрибки, пов’язані з отриманням доступу до різних способів використання енергії:

1. Коли ми опанували вогонь і навчилися готувати, ми почали вживати більше калорій за менший час, і разом з цим розвивався наш мозок.

2. Коли ми отримали доступ до енергії, накопиченої та зосередженої протягом мільйонів років геологічними процесами, так званого викопного палива, ми стали індустріальним суспільством, і наше населення різко зросло.

Монетизація неактивної та викинутої енергії, будь то енергія сонця в пустелях, енергія вітру чи геотермальний потенціал на вулканічних островах, дозволить нам зробити третій еволюційний стрибок у плані використання енергії.

Світ завтрашнього дня буде світом з достатком енергії, а отже, і з достатком ресурсів.

Це гостьова публікація Руди Пелліні, співзасновника та президента Arthur Mining. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC, Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024